Sala laikā var uzskatāmi izjust koka logu priekšrocības

Lielā aukstuma laikā var uzskatāmāki pārliecināties, ka koka logi ir ne tikai smukāki un dabīgāki, bet tie ir arī siltumu noturīgāki par plastmasas logiem. Koka logu un durvju ražotāja “Flora” direktors Juris Bušs norāda, ka koks par 1/3 notur siltumu labāk nekā plastmasa.

“Par koka logu priekšrocībām var vienkārši pārliecināties pieliekot roku pie loga. Koka logs būs siltāks par plastmasas logu,” ir pārliecinājies Juris Bušs.
Siltuma vadītspēju izsaka W/mk. Jo tā ir mazāka, jo lielāka ir siltuma noturība. Plastmasai tā ir 0,19 W/mk, bet kokam, piemēram priedei, tā par trešdaļu labāka – 0,12 W/mk.
“Īpaši spēcīgā salā, kāds nupat bija Latvijā, plastmasas logu profili saraujas, un apstākļos, kad tik svarīga ir siltuma izolācija, logu profilos var parādīties lielākas vai mazākas spraugas. Koks salā vai karstumā deformējas mazāk,” skaidro Juris Bušs.
“Pavasarī un rudenī, kā arī siltā ziemā, koka loga priekšrocības nav tik uzkrītoši pamanāmas. Kad mājā ir silts, tad siltuma zudumus tik ļoti nejūt, bet kad ārā ir vairāk nekā -20, un jūt, kā no loga telpās pūš aukstums, tad gan ikviens bez īpašas aparatūras var sajust siltuma zudumus,” norāda Juris Bušs. 
“Saskarsmē ar klientiem ne reti ir nācies dzirdēt viedokli, ka koka logi ir tikai smukumam, vai arī pilsētas arhitektu stūrgalvīga dizaina prasība. Nē, tā nav! Koka logu galvenā priekšrocība ir siltuma noturīgums un dabīgums,” stāsta Juris Bušs.
“Plastmasas logi ir un arī turpmāk būs lētāki nekā koka logi. Plastmasas logi savulaik tika izgudroti kā lētāka alternatīva koka logiem. Tāpēc koka logu ražotājiem nākas samierināties ar to, ka lielākā daļa klientu turpinās savās privātmājās un dzīvokļus cenas dēļ izvēlēties plastmasas logus,” stāsta Juris Bušs.
“Mūsu un citu koka logu ražotāju uzdevums ir skaidrot koka logu priekšrocības, lai tie klienti, kuriem rūp komforts, kurus satrauc siltuma zudumi, lai viņi būtu informēti par koka logu pārākumu pār plastmasas logiem,” informē Juris Bušs.
“Vēl kā koka logu priekšrocība ir tā, ka no koka var uztaisīt ļoti sarežģītas formas logus, kādus nevarētu uztaisīt no plastmasas vai alumīnija. Koka logus ir arī vieglāk remontēt, jo, piemēram, ja kaķis ir saskrāpējis vienu koka detaļu, to ir iespējams vieglāk nomainīt vai salabot,” koka logu priekšrocības uzskaita Juris Bušs.
“Koka logu izvēlei vajadzētu būt arī patriotiskākai, jo koka logu izgatavošanai kā izejvielas tiek izmantots Latvijas koks, kuram ar Latvijā strādājošo palīdzību ir pievienota būtiska vērtība,” uzskata Juris Bušs.
“Koka logus arī izvēlas tie klienti, kas vairāk pievērš uzmanību ekoloģijai, jo koka logi ir un būs ekoloģiskākā alternatīva plastmasas logiem,” uzskata Juris Bušs.
Juris Bušs atgādina, ka klientiem visizdevīgāk logus un durvis ir pasūtīt ziemā, kad visiem ražotājiem pasūtījumu ir mazāk, tāpēc klientiem tiek piedāvātas ievērojamas ziemas atlaides.
Juris Bušs vada SIA “Flora” kopš 2009.gada, bet senāk to vadīja viņa tēvs Māris Bušs, kurš šo ģimenes uzņēmumu izveidoja 1991.gadā. No mazas galdniecības tā gadu laikā izaugusi par Eiropas līmeņa ražotni, kas piedāvā visa veida logus (koka, alumīnija, PVC), fasāžu sistēmas, jumta logus, futerlogus, mansarda stiklojumu, durvis un izpilda Eiropas vadošo jumta logu ražotāju pasūtījumus sarežģītu detaļu izgatavošanā. Kā blakusprodukts uzņēmumā tiek ražotas arī kokskaidu apkures briketes. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 100 darbinieku. Uzņēmuma ražotne un birojs atrodas Jelgavā, pārstāvniecība arī Maskavā.
Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta arī uz Lielbritāniju, Franciju, Spāniju, Zviedriju, Ungāriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Īslandi, Šveici, kā arī Lietuvu un Igauniju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s