Tiesvedība nepiespiedīs “Eco Lead” pamest Kalnciemu

Lai gan tiesvedība jau vairākus gadus aizkavē “Eco Lead” ieceri Kalnciema rūpnieciskajā zonā izveidot nolietu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, uzņēmuma investori apliecina, ka šobrīd netiek izskatīta iespēja pārcelt iespējamo ražošanu uz kādu citu vietu.

Lai gan tiesvedība jau vairākus gadus aizkavē “Eco Lead” ieceri Kalnciema rūpnieciskajā zonā izveidot nolietu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, uzņēmuma investori apliecina, ka šobrīd netiek izskatīta iespēja pārcelt iespējamo ražošanu uz kādu citu vietu.
“Mēs arī iepriekš neesam slēpuši, ka laikā, kad iesākām plānot šo ieceri, mums bija izdevīgi piedāvājumi no citām Latvijas pašvaldībām, tai skaitā Liepājas un arī Rīgas tuvumā. Taču pēc tam, kad tika pieņemts lēmums par labu Kalnciemam, mēs neesam izskatījuši iespēju, un arī neizskatīsim iespēju pārvietot iecerēto rūpnīcu prom no Kalnciema. Esošajā projektā ir ieguldītas gan pārāk lielas naudas summas, gan arī lieli un nenovērtējami laika resursi,” informē “Eco Lead” valdes priekšsēdētājs Jurijs Harlamovs.
“Mēs esam iegādājušies ēkas Kalnciema rūpnieciskajā zonā, esam jau uzsākuši teritorijas labiekārtošanu, esam sākuši pievilkt komunikācijas, tai skaitā vēl nesen esam šajā objektā pievilkuši gāzi,” stāsta Jurijs Harlamovs.
“Vēl dārgāk par ēkām un pievilktajām komunikācijām ir vērtējami tā saucamie “vieglie” ieguldījumi. Mums ir izstrādāti gan biznesa plāni, gan ekoloģiskie projekti, gan uz papīra izmodelēts viss tehnoloģiskais process. Esam ļoti ieguldījušies, lai saņemtu Ietekmes uz vidi novērtējumu, saņēmuši labvēlīgu Jelgavas novada domes lēmumu, esam izstrādājuši būvprojektu, saņēmuši būvniecībai nepieciešamās atļaujas, arhitekti strādā pie sava projekta. Ir uzsākts tehnoloģiju iepirkšanas process un uzsākta sadarbība ar finanšu institūcijām,” ieguldījumus uzskaita “Eco Lead” valdes priekšsēdētājs.
“Esam aprēķinājuši, ka uzsākot rūpnīcas projektu citā vietā, mums tas izmaksātu vismaz vienu miljonu eiro dārgāk. Nē! To mēs neplānojam darīt,” norāda Jurijs Harlamovs.
Jurijs Harlamovs pauž pārliecību, ka agrāk vai vēlāk šī tiesvedība beigsies, bet tikmēr cietēji ir ne tikai rūpnīcas investori, bet arī valsts un pašvaldība, kas neiegūst nodokļu ieņēmumus, vietējie iedzīvotāji, kas varētu strādāt turpat Kalnciemā, kā arī visa Latvijas vide, jo esošā un nesakārtotā nolietoto akumulatoru aprite ir bīstama visiem Latvijas iedzīvotājiem.
Atgādinām, ka SIA “Eco Lead” plānoja jau 2016.gada sākumā Kalnciema rūpnieciskajā zonā (Jelgavas ielā 21) atklāt rūpnīcu, kurā pārstrādātu līdz 15 000 tonnas akumulatoru gadā, saražojot 8 700 tonnu svina. Uzņēmēji šajā projektā plāno ieguldīt 8,5 miljonus eiro. Rūpnīcā plānots nodarbināt 42 darbinieku. Šobrīd, līdz ar ieilgušajiem tiesu darbiem, plānotie termiņi tika pagarināti.
Atgādinām, ka Jelgavas Administratīvas rajona tiesa pēc vairāku mēnešu ilgstošas tiesvedības ir pilnībā noraidījusi Kalnciema iedzīvotāju (Žannas Ņečiporukas, Ivana Ņečiporuka, Gaļinas Bušmanes, Tatjanas Daņilovas, Antoņinas Zelčas, Andreja Tračuma, Aigara Suktera, Sergeja Hramčenko, Valentīnas Amirovas) un Vides aizsardzības kluba prasību atcelt Jelgavas novada domes 2015.gada 28.janvāra lēmuma par nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveide Kalnciemā. Šis noraidošais Jelgavas Administratīvas rajona tiesas spriedums ir pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā, kura šobrīd to atstājusi bez ievērības līdz valsts nodevas (57 eiro) samaksāšanai.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s