Studenti pēc Latvijas Universiādes badmintonā ballēsies Ivo Fomina koncertā

Sestdien, 19.martā Jelgavā LLU Sporta centrā notiks Latvijas augstskolu sporta savienības organizētās Latvijas XXVI Universiādes badmintona sacensības. Studenti badmintona laukumos sacentīsies gan individuāli, gan arī augstskolu komandu ieskaitē.

Latvija Universiāde badmintonā notiks Latvijas studentu galvaspilsētā Jelgavā, un uz sacensībām sabraukušajiem studentiem būs iespēja izbaudīt Jelgavas studentisko atmosfēru. Uzvarētāju apbalvošana notiks Jelgavas studentu iecienītajā muzikālajā klubā “Jelgavas Krekli”. Uzreiz pēc apbalvošanas “Jelgavas Kreklos” sāksies Ivo Fomina koncerts, kurā varēs ballēties arī Latvijas Universiādes badmintonā dalībnieki.
Latvijas Universiādi badmintonā atbalsta arī Latvijas badmintona federācija. Šīs sacensības ir iekļautas arī Latvijas badmintona federācijas reitingā. Paredzams, ka sacensībās piedalīsies arī Latvijas vadošie badmintona spēlētāji, starp kuriem daudzi ir Latvijas augstskolu studenti.

Šogad gan ir radusies tāda situācija, ka spēcīgākie jaunie badmintona spēlētāji vēl ir vidusskolas pēdējo klašu audzēkņi, kā piemēram Kristaps Jānis Gulbis, Teodors Kerimovs, vai Jekaterina Romānova, bet Niks Podosinoviks, Kristaps Kalniņš un Olga Mihailova skolu beigs tikai nākamgad. Tādas spēcīgās spēlētājas kā Kristīne Šefere augstskolu ir jau pabeigušas, un Universiādē vairs piedalīties nevar.

“Studentu sports ir viena no Latvijas badmintona prioritātēm,” stāsta Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics. “Mums ir ļoti svarīgi, lai tie badmintona spēlētāji, kas šobrīd ir vēl vidusskolas skolnieku vecumā, sajūt, ka augstskolas ir ieinteresētas redzēt labākos spēlētājus starp saviem studentiem, gluži tāpat, kā ASV augstskolas pievilina labākos basketbolistus, beisbolistus un golfa spēlētājus, bet britu augstskolas labākos airētājus,” stāsta Mareks Gruškevics.

“Daudziem radies maldīgs priekšstats, ka badmintons ir tāds viegls pludmales atpūtas paveids, taču, kad to spēlē sportisti, tad tas ir fiziski ļoti grūts. Te svarīga ne tikai reakcija un tehnika, bet vēl vairāk arī ātrums un izturība. Tas prasa milzīgus ieguldījumus treniņos. Augstskolu ieinteresētība tad varētu būt papildus motivācija, lai Latvijas pusaudži varētu vēl vairāk ieguldīties treniņu procesā,” ieinteresētību Latvijas Universiādē skaidro Mareks Gruškevics.

Latvijas augstskolu sporta savienības izpilddirektore Kristīne Karašniece skaidro, ka Latvijas Universiādē var piedalīties ikviens Latvijas augstskolas students, kurš studē šobrīd, un nav atskaitīts no augstskolas. Universiādē var piedalīties arī iepriekšējā gada absolventi, kuri arī tiek pieskaitīti esošo studentu saimei, pieļaujot, ka viņi vēl turpinās studijas jau nākamā līmenī. Universiādē var piedalīties arī studentu apmaiņas programmu dalībnieki, un piedalīšanos turnīrā interesi jau ir izrādījuši ārvalstu studenti no Francijas.

Sacensībām pieteikties un aplūkot nolikumu var mājas lapā www.jbk.lv.

Sacensību Nolikums publicēts Latvijas badmintona federācijas lapā:
http://www.badminton.lv/faili/xxvi_badmintona_nolikums.pdf

_____________________________________________________________________
Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Dita Zībarte

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s