Jelgavas jahtklubs rīko regati uz Kalnciemu

Sestdien, 20.augustā Jelgavas jahtklubs rīko regati no Jelgavas uz Kalnciemu. Regates garums ir gandrīz 19 km. Regate notiks četros posmos, un kopvērtējuma uzvarētājs cīnīsies par jahtas “Nimfa” kausu, bet Kalnciema posma uzvarētāji iegūs uzņēmuma “Eco Lead” sarūpēto Kalnciema kausu.
Sestdien, 20.augustā Jelgavas jahtklubs rīko regati no Jelgavas uz Kalnciemu. Regates garums ir gandrīz 19 km. Regate notiks četros posmos, un kopvērtējuma uzvarētājs cīnīsies par jahtas “Nimfa” kausu, bet Kalnciema posma uzvarētāji iegūs uzņēma “Eco Lead” sarūpēto Kalnciema kausu.
Kalnciema regatei starts tiks dots sestdien, 20.jūnijā, plkst. 12:00 pie Jelgavas pils. Pirmais starpfinišs būs pēc 9 km – pretī Svētes upes ietekai Lielupē. Pēc tam, līdz ar starta šāvienu, visas jahtas dosies nepilnus 10 km garajā otrajā posmā, un otrais starpfinišs ir paredzēts jau Kalnciemā, pretim veikalam “Aibe”.
Trešā posma starts ieplānots jau nākamajā dienā, svētdien, 21.augustā plkst. 12:00. Trešais posms, tāpat kā pirmais posms, finišēs pretī Svētes upes ietekai Lielupē, bet ceturtais posms finišēs Jelgavā, pretim Jelgavas jahtklubam. 
Jelgavas jahtkluba direktors Aleksandrs Jakovļevs neņemas precizēt, kad Jelgavas buru jahtas būs sagaidāmas Kalnciemā, jo tas atkarīgs no laika apstākļiem. “Domāju, ka ņemot vērā pauzi starpfinišā pie Svētes ietekas, kā arī ņemot vērā laika un vēja prognozes sestdienai, Kalnciemā jahtas būs ne ātrāk kā 15:30, bet nedomāju arī, ka tur būsim vēlāk par 17:00,” stāsta Aleksandrs Jakovļevs.
Jelgavas jahtas Kalnciema paliks pa nakti. Regates dalībnieki plāno kopīgu pasēdēšanu vakarā pie ugunskura, būs arī Jelgavas Jahtkluba pasākos ierastā zupa lielajā katlā. Lielo jahtu īpašnieki gulēs savās jahtās, mazāko jahtu īpašnieki līdzi ņems teltis.
Par Kalnciema regati ir gandarīts arī Kalnciema aktīvais iedzīvotājs Valentīns Toleiķis, kurš kopā ar citiem aktīvistiem ir uzņēmies rīkot jahtu sagaidīšanu Kalnciemā. “Palīdzēsim sakopt vietu, iekārtot ugunskura vietu, kā arī parūpēsimies par to, lai ir informācija un svētu atmosfēra,” precizē Valentīns Toleiķis.
“Kalnciems ir pilsēta Lielupes krastā, bet šobrīd upes tuvumu vēl aktīvi neizmantojam. Te varētu regulāri rīkot ūdens tūrisma pasākumus no Jelgavas vai Jūrmalas. Tāpēc Jelgavas jahtkluba rīkotā Kalnciema regate ir ļoti atbalstāms pasākums, un cerams, ka tas būs regulārs, un arī būs kā mudinājums citiem jahtklubiem, laivu un kuteru īpašniekiem,” stāsta Valentīns Toleiķis.
Kausu un balvu regates Kalnciema posma uzvarētājiem sarūpēs uzņēmums “Eco Lead”, kurš Kalnciema rūpnieciskajā zonā iecerējis izveidot nolietu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu.
“Mums ir prieks līdzdarboties tādās iniciatīvās, kas krāšņo Kalnciema iedzīvotāju ikdienu. Mēs arī iepriekš solījām, ka darīsim visu iespējamo, lai Kalnciemā būtu vairāk kultūras un sporta notikumu, lai Kalnciemā būtu aktīvāka uzņēmējdarbība. Ūdens tūrisms ir viens no Kalnciema potenciāliem. Domāju, ka daudziem Kalnciema iedzīvotājiem būs interesanti krastā pavērot, kā Lielupes ūdeņos izskatās tik daudzas buru jahtas vienlaicīgi. Būs arī sacensības moments, jo viena no jahtām, taču, būs izrādījusies visātrākā,” komentē “Eco Lead” valdes priekšsēdētājs Jurijs Harlamovs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s