Ērģeļmūzikas koncerts "Atvadas no vasaras" Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā

30. augustā, plkst.18:00 Jaunajā Sv.Gertrudes baznīcā (Rīga, Brīvības 119, pietura “Tallinas”) atskanēs ērģeļmūzikas koncerts “Atvadas no vasaras”.
 
Pazīstamā ērģelniece Lilita Ozola piedāvā koncerta programmu, kurā apmeklētāji varēs dzirdēt izcilā franču komponista Marsēla Diprē “Trīs prelūdijas un fūgas” op.7, latviešu ērģeļmākslas pamatlicēja, komponista Alfrēda Kalniņa gleznaino “Pastorāli”, spilgtu, bet maz dzirdētu franču komponista Marsēla Lanketē dzirkstošo “Tokātu”, kur klausītāji noteikti saklausīs spēcīgās dabas vasaras atvadu intonācijas.
Koncerta apmeklētāji varēs arī ieklausīties tautiskos motīvos, ko koncerta programmā nodrošinās komponista Romualda Jermaka latviešu tautasdziesmu apdares ērģelēm (5.burtnīca). No milzīgā tautiskā klāsta šoreiz atskanēs – Ik vakaru dziedāt gāju – Kas dimd, kas rib – Kade pārnāksi bāleliņ ‘- Aiz kalniņa meitas dzied – Smagi liecu to lazdiņu – To celiņu rītā gāju.
Noslēgs šo košo tautasdziesmu vainagu ērģeļu kompozīcija “Arājiņi, ecētāji” , kur viēdā tautas balss apstiprina – “Siltu, jauku Dieviņš deva vasariņu. Lai aug mieži, lai aug rudzi, garajāmi vārpiņāmi. Dzied putniņi, dzied ganiņi, arājiņi gavilēja! ”
Koncerta ietvaros izskanēs arī ievadvārdi, kuri palīdzēs klausītājiem iedziļināties mūzikas tēlos un izpausmēs. Paskaidrojumi tiks sniegti trijās valodās – latviski, angliski un krieviski.
Jaunajā Sv.Ģertrūdes baznīcā katru nedēļu, sestdienā, plkst. 18.00, skanēs ērģeļmūzika, kura palīdzēs cilvēkiem relaksēties, kā arī sakrāt enerģiju visai darba nedēļai. Visi Rīgas iedzīvotāji, kā arī pilsētas viesi tiek aicināti uz labdarības ērģeļmūzikas koncertiem. Koncerti tiek veidoti ar ieceri sniegt apmeklētājiem māksliniecisku ieskatu garīgās vērtībās, iepazīstināt klausītājus ar pasaulslaveniem šedevriem , kā arī ar vēl maz dzirdētiem skaņdarbiem. Koncerti tiek organizēti ar mērķi vākt ziedojumus labdarībai, ko baznīca izmanto, lai atbalstītu latvijas ev.-lut. baznīcas diakonijas dienas centrus bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.
Katru svētdienu Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā notiek dievkalpojumi –
11:00 latviešu valodā
16:00 krievu valodā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s