Videospēlēs popularizēs badmintonu

Pasaules Badmintona Federācija (BWF) prezidents Pauls Ēriks Hojers uzskata, ka viens no veidiem kā veicināt jauniešu interesi par badmintonu, ir videospēles. Badmintonam esot jābūt daļai no šīs videospēļu pasaules, un tam esot liels potenciāls badmintona kā sporta veida izaugsmē.
“Videospēles ir vēl viens tirgus segments, tā ir lieliska iespēja uzrunāt badmintona fanus visā pasaulē. Kaut gan vēl nav izstrādāti konkrēti mērķi kā videospēles iesaistīt BWF darba kārtībā, tas ir svarīgs solis, lai attīstītu badmintonu kā sporta veidu,” uzskata Pauls Ēriks Hojers.
“Mums jāseko līdzi sporta attīstībai, kas turpina augt pāri tradicionālajai sporta videi. Internets un sociālie mediji izaicina mūsu iztēli, arī sporta un videospēļu izaugsme nepārtraukti pārraksta sporta iespējas,” norāda Hojers.
Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics norāda uz pretrunām. “Badmintons šobrīd Latvijā ir viens no līdzekļiem, kā atraut bērnus no videospēlēm, kā mudināt viņus izkustēties. Taču tas ne vienmēr izdodas. Tāpēc alternatīvs risinājums ir ieinteresēt sportot caur šādām spēlēm, izmantojot to vidi, kurā jaunieši jau pieraduši,” skaidro Mareks Gruškevics.
“Šobrīd jauniešu vidū ļoti populāras ir basketbola, futbola un hokeja sporta veidu videospēles, kas balstītas uz reālas spēles pieredzes gūšanu – spēlētājs veido savas sporta komandas, iegādājas klubus, pērk īstus spēlētāju personāžus. Šāda spēle izraisa interesi ne tikai par konkrēto sporta veidu, bet arī par pašiem sportistiem,” zina stāstīt Mareks Gruškevics.
“Badmintona video spēles jau šobrīd ir samērā daudz. Ir gan planšetēm un telefoniem piemērotas spēles, kurās spēlētāji ar pirkstiem spēlē badmintonu, gan arī badmintona menedžeru spēles, kuras tiek komplektētas komadas, kas piedalās komandu turnīros. Abas šādas spēles būtu jāsajūdz kopā, lai ir video spēles, kurās var spēlēt pats, gan arī menedžēt savu klubu. Par paraugu jāņem tādas spēles, kuras jau veiksmīgi strādā, piemeram FIFA 17,” stāsta Mareks Gruškevics.
Oktobra vidū Eiropas Badmintona konfederācija videospēļu fanus iepazīstināja ar populārās spēles “Badmintona menedžeris” atjaunoto versiju. Spēles uzdevums ir iegādāties īstus badmintona spēlētājus un veidot savu komandu, mērķis – izveidot pēc iespējas vērtīgāku komandu. Interesanti, ka spēle darbojas saistīti ar badmintona čempionāta kalendāru un spēlētājus iespējams iegādāties tikai līdz jauna turnīra sākumam, spēļu norises laikā savā komandā veikt izmaiņas nav iespējams. 
Atšķirībā no spēles pirmās versijas, kas iznāca 2015. gadā, šoreiz spēlētāji ir sadalīti pakāpēs – platīna, zelta, sudraba un bronzas, atkarībā no to vērtības un panākumiem, kas ļauj vieglāk orientēties spēlētāju sadalījumā.
Īpaši jāizceļ punktu iegūšanas un skaitīšanas metodes – tas vai spēlē izveidotā komanda iegūs vai zaudēs punktus tieši saistīts ar spēlētāja panākumiem īstajās turnīra spēlēs. Tāpat svarīgi atzīmēt, ka spēle ir sadalīta deviņās kārtās, kas atbilst badmintona čempionāta kalendāram. 
“Šī ir viena no videospēlēm, kas dod iespēju ieinteresēt jauniešus pasaules badmintona notikumos, uzzināt par svarīgākajiem turnīriem, par pasaules elites spēlētājiem. Sākotnēji jaunietim tiek dota iespēja uzvarēt virtuālās sacensībās, virtuālos čempionātos, un šādi rosinot viņu piedalīties arī īstā badmintona turnīrā,” piebilst Gruškevics.
Pasaules badmintona federācijas ieinteresetība varētu būt arī kā mudinājums Latvijas spēļu veidotājiem. “Mums pagaidām vēl nav Pasaules pirmā simtnieka badmintona spēlētāju, bet, iespējams, mēs varētu Latvijā radīt tādu badmintona spēli, kuru spēlētu visā pasaulē,” mudina Mareks Gruškevics.

_____________________________________________________________________
Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Elīna Buivite

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s