Jūnijā Jelgavā notiks Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”

No 1. līdz 4.jūnijam Jelgavā jau otro gadu pēc kārtas notiks Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”. Četru dienu garumā Jelgavas sporta hallē tiks noskaidroti uzvarētāji visās piecās kategorijās – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēles. Latvijas spēlētājiem tā būs iespēja izcīnīt ļoti vērtīgos Pasaules reitinga punktus tepat Latvijā.

Eiropas badmintona konfederācija ir saskaņojusi un internetā publicējusi “Yonex Latvia International 2017” nolikumu, kurā ir veiktas divas būtiskas izmaiņas salīdzinoši ar pagājušo gadu. Fināls vairs nebūs svētdienas rītā no 10:00, bet gan 17:00 vakarā, tādējādi paildzinot turnīra norisi, dodot vēl lielākam dalībnieku skaitam piedalīties kvalifikācijas turnīrā, kā arī pamatturnīrā varēs piedalīties nevis 24 dubultspēļu pāri, bet gan 32.

“Fināla pārcelšana uz svētdienas pēcpusdienu bija ļoti svarīga arī domājot par skatītāju piesaistīšanu. Iepriekšējo gadu pieredze liecināja, ka pamudināt skatītājus ierasties sporta hallē svētdien 10:00 no rīta ir ļoti grūti. Turklāt jāņem vērā to, ka 4.jūnijs būs diena pēc vēlēšanām, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji būs pavadījuši pie TV ekrāniem līdz vēlai naktij. Taču svētdienas 17:00 ir ļoti piemērots laiks, lai skatītāji varētu apskatīt baudāmas badmintona spēles klātienē,” stāsta “Yonex Latvia International” direktors un Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Tāpat mums ļoti svarīgi bija palielināt iespēju turnīrā piedalīties vēl vairāk cilvēkiem. Atgādinu, ka pērn gaidīšanas listē palika vairāk nekā 10 potenciālie dalībnieki, tai skaitā arī Latvijas spēlētāji,” skaidro Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka pasaules reitinga turnīros ir noteikta kārtība, ka uz viena laukuma dienas laikā nevar notikt vairāk nekā 20 spēlēs, kā arī vienam spēlētājam vienā dienā nevar būt vairāk kā divas spēlēs pamatturnīrā un vairāk nekā 3 spēlēs kvalifikācijas turnīrā.
Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā šogad notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. 2014. un 2015. gadā šāds turnīrs notika Rīgā ar nosaukum “Yonex Rīga International”, bet sākot ar 2016.gadu turnīrs notiek Jelgavā ar nosaukumu “Yonex Latvia International”. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006.gadā, Inčukalnā, ar nosaukumu “RSL Riga District International badminton tournament”.
Pasaules badmintona federācijas kalendārā Latvijā vienīgajam Pasaules reitinga badmintona turnīram ir rezervēts datums 22.nedēļas nogalē. 2017.gadā 22.nedēļas nogale ir no 1. līdz 4.jūnijam. 2016.gadā turnīrs notika no 2. līdz 5.jūnijam. Tāpat kā 2016.gadā, “Yonex Latvia International” notiks Jelgavas sporta hallē, kas ir ļoti piemērota šādiem turnīriem.
“Jelgava ir ļoti piemērota vieta, kur sarīkot šādu pasaules reitinga badmintona turnīru. Te ir gan ļoti laba Sporta halle, gan pilsētas pieredze rīkot lielus pasākumus, gan pietiekams naktsmītņu skaits par pieejamām cenām. Turklāt Jelgava ir tuvu un ērti sasniedzama no lidostas, Rīgas ostas, dzelzceļa stacijas un autoostas,” izvēli par labu Jelgavai skaidro Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.
2016.gadā uz “Yonex Latvia International” bija pieteikti 190 spēlētāji no 20 valstim, tai skaitā Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Balkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas, Čehijas, Beļģijas, Anglijas, Velsas, Francijas, Šveices, Itālijas, Spānijas un Pakistānas. Latvijā ieradās arī 20 starptautiskie tiesneši no Dānijas, Anglijas, Vācijas, Somijas, Lietuvas, Zviedrijas, Igaunijas.
Turnīrā laikā Jelgavā uzturējās vairāk nekā 250 ārzemnieki, vienlaicīgi aizņemot numuriņus teju visās Jelgavas viesnīcās, tai skaitā “Zemgale”, “Jelgava”, “Akva”, “Dianda”. Spēlētāji un treneri dzīvoja arī LLU kopmītnēs un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra dienesta viesnīcā Ozolniekos.
2016.gadā “Yonex Latvia International” budžets bija gandrīz 30 tūkstoši eiro. Nepilnus 8 tūkstošus piešķīra Latvijas sporta federāciju padome, 1 tūkstoti piešķīra “Jelgavas sporta servisa centrs”, vairāk nekā 1 tūkstoti ieguldīja Jelgavas dome, vairāk nekā 10 tūkstoši tika piesaistīti no sponsoriem, tai skaitā “Venden”, “Lāči”, “Dzintars”, “Super FM”, “Inbox”, “Stats Serviss” un “Zemgales veselības centrs”. “Yonex” piešķīra badmintona spalvu bumbiņas 3500 eiro vērtībā. Atlikusī summa bija ieņēmumi no spēlētāju dalības maksām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s