Sākas lielākais starptautiskais skvoša turnīrs "Riga cup"

No 4. līdz 6. augustam Rīgā notiek Latvijā un Baltijā lielākais starptautiskais skvoša turnīrs “Rīga cup 2017”. Šogad turnīrā startēs 173 spēlētāji. Balvu fonds katrā no PSA kategorijām ir 1000 eiro. Pārējo grupu spēlētāji tiks apbavoti ar turnīra organizatoru un atbalstītāju sarūpētām balvām.
Bez Latvijas, Baltijas, Skandinvijas, Rietumeiropas un līdz šim plaši pārstāvētajām austrumu kaimiņvalstīm turnīrā piedalīsies arī skvošisti no tādām tālākām valstīm kā Austrālija, Gvatemala, Peru, Turcija, Itālija, Anglija. 
“Riga cup” ir lielākais Latvijā un Baltijā notiekošais skvoša turnīrs, kurā vairākās spēlētāju vecuma un līmeņu grupās sacenšas gan profesionāļi, gan amatieri. Turnīrs notiks astoto gadu pēc kārtas, tas tradicionāli notiek augusta pirmajā nedēļas nogalē. 
Profesionāļu grupā no Latvijas startēs tikai divi spēlētāji. Ineta Mackeviča – Latvijas vairākkārtējā čempione un vienīgā Latvijas spēlētāja, kura regulāri spēlē Pasaules skvoša asociācijas (PSA) reitinga turnīros un PSA reitingā ieņem 90. vietu, “Riga cup” izsēta ar pirmo nummuru. Kvalifikācijas sietam būs jālaužas cauri Latvijas vienīgajam pārstāvim vīru PSA grupā Latvijas otrajai raketei Artūram Peredistijam. 
Vīriešu PSA kategorijā ar pirmo nummuru izsēts norvēģis Adrians Ostbijs (Adrians Ostbye), kurš PSA reitingā ieņem 215 vietu, ar otro – austrālis Deivids Klegs (David Clegg, PSA reitings 247).
Vairāk Latvijas spēlētāji ir citās kategorijās: sieviešu W1, W2, W3 un vīriešu M1, M2 un M3. 
“No sākotnēji neliela turnīra pirms septiņiem gadiem ar divām spēlētāju kategorijām sieviešu un vīriešu grupās turnīrs pamazām attīstījies līdz lielākajam un augstākā līmeņa turnīram Baltijā. Daudzi spēlētāji “Rīga cup 2017″ piedalīsies jau vairākkārt, ir arī tādi, kas spēlējuši visus iepriekšējos turnīros, ik gadu dalībnieku pulku papildina arvien jauni spēlētāji no tālākām valstīm,” stāsta turnīra direktors Aleksandrs Sautins. 
Sacensības notiks Pepsi skvoša un boulinga Uzvaras bulvārī 10. Tās sāksies 4. augustā no pl.9:00 un noslēgsies ar finālsēlēm 6. augusta pēcpusdienā un apbalvošanu pl. 18:00. 
Aktuālā informācija par turnīra norisi Facebook grupā Squash in Riga un Latvijas Skvoša federācijas mājaslapā http://www.squash.lv.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s