VEF Kultūras pils koka divviru durvis ir unikālas pasaules mērogā

Kopš 2017.gada 17.novembra, kad no jauna tika atklāta atjaunotā VEF Kultūras pils, tur notikuši jau daudzi pasākumi, sniedzot iespēju tūkstošiem cilvēku klātienē ievērtēt veiktos remonta un restaurācijas darbus. Jelgavas koka logu un durvju ražotājs “Flora” aicina īpašu uzmanību pievērst arī koncertzāles unikālajām masīvajām koka durvīm, kuras ir ne tikai ugunsizturīgas, bet arī nodrošina trokšņu izolāciju 45 dB.
“Šobrīd pasaulē ir vien 5 durvju ražotāji, kas varētu izgatavot masīvas koka durvis, kas atbilst šādām ugunsdrošības un skaņas izolācijas prasībām. Mums prieks, ka esam vieni no šādiem ražotājiem. Esmu pārliecināts, ka tagad par mūsu iespējām interesi izradīs koncertzāļu un vēsturisku ēku un piļu īpašnieki visā pasaulē. Pateicoties sadarbībai ar VEF Kultūras pili, mēs esam radījuši vēl vienu konkurētspējīgu Latvijas produktu pasaulē,” informē SIA “Flora” direktors Edijs Vegners
“Lai gan VEF Kultūras pils mums bija ļoti apjomīgs objekts, kurā “Flora” nomainīja visus koka logus un durvis, taču tieši VEF Kultūras pils koncertzāles masīvās koka durvis bija mums īpašs izaicinājums, jo projekts paredzēja arī ugunsdrošības prasības un 45 dB skaņas izolāciju, kā arī to, ka tās ir divviru durvis, lai nodrošinātu ērtu ienākšanu un iznākšanu no zāles,” stāsta Edijs Vegners.
“Vienkāršām vērotojām no skata šīs masīvās koka durvis izskatās pēc parastām koka durvīm, taču lai tās izgatavotu, bija nepieciešami vairāki mēneši, kuru laikā tika meklēts un atrasts risinājums, lai šīs divviru durvis atbilstu projektā uzstādītajām ugunsdrošības un skaņas izolācijas prasībam,” atceras Edijs Vegners.
Edijs Vegners skaidro, ka projektu īpaši sarežģīja prasība, ka durvīm jābūt divviru. Saprotams, ka vienviru durvīm ir iespējams nodrošināt labāku skaņas izolāciju panākot hērmētisku durvju un durvju ailes mijiedarbību, taču divviru durvīs visvājāka vieta ir durvju savienojumā.
Durvju skaņas izolācija tika pārbaudīta sertificētā akustikas laboratorijā ”R&D Akustika”. Sākotnēji akustikas laboratorijā tika speciāli izbūvētā siena, iebūvējot tajā gan durvju aili, gan arī pašas durvis. “Ar nepacietību gaidījām rezultātu, cerot, ka visu esam izplānojuši un realizējuši pareizi. Esam gandarīti, ka mūsu specālistu ieguldītais laiks un darbs vairāku mēnešu garumā ir vainagojies ar rezultātu,” lepojas Edijs Vegners.
VEF Kultūras pils noteikti būs ne tikai Rīgas vīzītkarte, bet arī viens no objektiem, ar kuriem SIA “Flora” turpmāk leposies savās prezentācijās. Iepriekš kā redzamākie SIA “Flora” sadarbības piemēri tika uzskaitīti Latvijas Valsts Meži jaunā biroja ēka, Ķemeru sanatorija, “Zoltners” restorāns Tērvetē, kā arī daudzas privātmājas un individuālie objekti.
SIA “Flora” tika izveidots kā ģimenes uzņēmums 1991.gadā. No mazas galdniecības tā 26 gadu laikā izaugusi par Eiropas līmeņa ražotni, kas piedāvā visa veida logus, fasāžu sistēmas, jumta logus, futerlogus, mansarda stiklojumu, durvis un izpilda Eiropas vadošo jumta logu ražotāju pasūtījumus sarežģītu detaļu izgatavošanā. Kā blakusprodukts uzņēmumā tiek ražotas arī kokskaidu apkures briketes. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 100 darbinieku. Uzņēmuma ražotne un birojs atrodas Jelgavā. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta arī uz Lielbritāniju, Franciju, Spāniju, Zviedriju, Ungāriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Īslandi, Šveici, kā arī Lietuvu un Igauniju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s