Golfa laukumā “Viesturi” ar īpašu turnīru atzīmēs 20 gadu jubileju

Svētdien, 22.jūlijā notiks golfa laukuma “Viesturi” jubilejas turnīrs, kurā piedalīsies arī vairāki golfa spēlētāji, kuri ar savu golfa spēli pirms 20 gadiem 1998.gada jūlijā atklāja Latvijā pirmo golfa laukumu un aizsāka Latvijas golfa tradīcijas.


Golfa laukuma “Viesturi” jubilejas turnīrs startēs svētdien, 22.jūlijā plkst. 10:00 no visām bedrītēm vienlaicīgi. Ap plkst. 15:30 ieplānota uzvarētāju apbalvošana, kā arī turnīra spēlētājiem būs iespēja izbaudīt jubilejas torti.
Golfa laukuma “Viesturi” jubilejas turnīram ir pieteikušies 62 spēlētāji, tai skaitā arī no Krievijas un Somijas. Turnīrā piedalīsies arī Golfa laukuma “Viesturi” pirmā direktore Sandra Opīte, Latvijā pirmais golfa treneris Vilnis Baltiņš Jr, golfa kluba “Viesturi” pirmais prezidents Gunārs Pīlādzis, golfa laukuma “Viesturi” un Latvijas golfa federācijas pirmais sabiedrisko attiecību veidotājs Kristians Rozenvalds, kā arī vairāki spēlētāji, kas golfu spēlē jau 20 gadus, tai skaitā uzņēmēji Aldis un Daiga Puisīši, Vitālijs un Lidija Gavrilovi, diplomāts Pēteris Elferts, žurnālisti Guntars Galkins un Iveta Kaminska.
Latvijas čempionātu rīkošanas pieredze
1998.gadā golfa laukumā “Viesturi” notika arī Latvijā pirmais Latvijas čempionāts golfā, kurā togad uzvarēja Aldis Keisels un Vineta Ruka. Viņi abi tāpat uzvarēja arī 1999.gadā. Latvijas čempionāti golfa laukumā “Viesturi” notika arī 2000. un 2001.gadā, līdz 2002.gadā Rīgā tika atklāts pirmais 18 bedrīšu golfa laukums Latvijā – Ozo Golf Club.
Vēl pirms golfa laukuma “Viesturi” atklāšanas Latvijas golfa federācija pirmos Latvijas čempionātus rīkoja Igaunijas golfa laukumā Nitvalja, bet no 1987. līdz 1993.gadam golfa čempionāti notika emigrācijā – Zviedrijā.
Trāpot ar pirmo sitienu – balvā automašīna “Lexus”
Golfa laukuma “Viesturi” jubilejas turnīrā, trāpot ar pirmo sitienu 7.bedrītē, veiksminieks saņems balvu – automašīnu Lexus CT 200H, savukārt  tuvākos sitienus pie karoga atbalsta Virši-A, bet Capital Handling atbalstīs tālākos sitienus.
Atgādinām, ka gadu pēc golfa laukuma “Viesturi” atklāšanas, 1999.gada 28.jūlijā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Vilnis Baltiņš kā pirmais trāpīja bumbiņu bedrītē arī pirmo sitienu, tādējādi atklājot golfa laukuma “Viesturi” “Hole in One” galeriju, kurā 17 ieraksti. Golfa laukumā “Viesturi” ir divas PAR 3 bedrītes, kurās teorētiski iespējams trāpīt ar pirmo sitienu – 2. un 7.bedrīte.
“Viesturi” – Latvijas golfa attīstības centrs 20 gadus
“Šajos 20 gadus golfs ir iedzīvojies Latvijā. Ir uzcelti vairāki golfa laukumi. Golfa spēlē bijuši iesaistīti vairāk nekā 10 tūkstoši spēlētāji. Sezonas laikā katru nedēļu notiek golfa reitinga turnīri,” rezumē golfa laukuma “Viesturi” izpilddirektore Ļubova Micenko.
“Šajā laikā ir izaugusi jauna golferu paaudze. Savulaik golfa laukumā “Viesturi”, saviem tobrīd golfu spēlējošajiem vecākiem līdzi nāca arī mazās meitenītes – Krista un Māra Puisītes, kā arī Laura Jansone. Tagad viņas ir jau izaugušas, izmācījušās Amerikā, kļuvušas ne tikai par daudzkārtējām Latvijas čempionēm, bet arī parādījušas sevi dažādās Pasaules golfa tūrēs ar cerībām Latviju pārstāvēt Olimpiskajās spēlēs ,” zināja stāstīt Ļubova Micenko.
Golfa laukums “Viesturi” arī šobrīd ir būtisks Latvijas golfa attīstības centrs. 2018.gada sezonā golfa laukumā “Viesturi” ir ieplānoti golfa 63 turnīri, tai skaitā arī junioriem, iesācējiem, kā arī turnīri “Iesāksim spēlēt!”, kur golfu vēl nespēlējušie var spēlēt īstu golfa spēli pieredzējušo golfa spēlētāju pavadībā.
“Lai gan golfa laukumā ir tikai 9 bedrītes, taču tas piesaista spēlētājus ar savu ērto atrašanās vietu, tradīcijām un mājīgo kluba māju, kurā notiek arī daudzi citi pasākumi,” norāda Ļubova Micenko.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s