Rīgā notiek Baltijas lielākais starptautiskais skvoša turnīrs "Riga cup"

No 3. līdz 5. augustam Rīgā notiks Latvijā un Baltijā lielākais starptautiskais skvoša turnīrs “Rīga cup 2018”. Sacensībās piedalīsies 156 spēlētāji, gan profesionāļi, gan amatieri, sacenšoties deviņās spēlētāju kategorijās. Turnīrs notiks devīto gadu pēc kārtas, tas tradicionāli notiek augusta pirmajā nedēļas nogalē.


Bez Latvijas, Baltijas, Skandināvijas un līdz šim plaši pārstāvētajām austrumu kaimiņvalstīm turnīrā piedalīsies arī skvošisti no Rietumeiropas un Dienvideiropas valstīm, kā arī no tādām tālākām valstīm kā Indija, Ēģipte.

Augstākajā – Profesionālās skvoša asociācijas (PSA) spēlētāju sieviešu un vīriešu grupās katrā paredzēts balvu fonds1000 eiro. Pārējo grupu spēlētāji tiks apbavoti ar turnīra organizatoru un atbalstītāju sarūpētām balvām.

Profesionāļu grupā no Latvijas startēs tikai viena spēlētāja – Ineta Mackeviča, kura pērn Rīga cup uzvarēja, finālā pārliecinoši pārspējot Ukrainas otro raketi, juniori Alīnu Bušmu. Arī šogad A. Bušma PSA grupā izsēta ar 2. numuru un nav izslēgta iepriekšējo finālistu atkalsatikšanās.

I. Mackeviča ir Latvijas vairākkārtējā čempione un vienīgā Latvijas spēlētāja, kura regulāri spēlē PSA reitinga turnīros un PSA reitingā ieņem 74. vietu. Lai regulāri trenētos augstā līmenī kopā ar citiem profesionāliem sportistiem, I. Mackeviča sezonas laikā pārcēlusies uz dzīvi Vācijā, Paderbornā.

Vīriešu PSA kategorijā ar pirmo numuru izsēts soms Matiass Tuomi (PSA 145. vieta), otrais – norvēģis Adrians Ostbijs (PSA 176). 

Vairāk Latvijas spēlētāji ir citās kategorijās: sieviešu W1, W2, W3 un vīriešu M1, M2 un M3, kā arī senioru 40+ grupā.

“Prieks, ka sākotnēji nelielais turnīrs ir attīstījies līdz lielākajam Baltijas skvoša turnīram un daudzi spēlētāji uz šīm sacensībām Rīgā ierodas jau vairākus gadus,” gandarīts turnīra direktors Aleksandrs Sautins.

Sacensības notiks ”Pepsi” skvoša un boulinga zālē Uzvaras bulvārī 10. Tās sāksies piektdien no pl. 9:00 un noslēgsies ar finālspēlēm 5. augusta pēcpusdienā un apbalvošanu pl. 18.00.

>>> Skatīt spēļu grafikus un rezultātus

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s