"Riga cup 2018" skvošā Latvijai trīs medaļas, Mackeviča uzvar profesionāļu grupā

Lielākajā Baltijas starptautiskajā skvoša turnīrā “Riga cup 2018” Latvijas sportisti izcīnījuši trīs medaļas – divas zelta un vienu sudraba. Augstvērtīgāko no tām profesionālo spēlētāju grupā izcīnīja Latvijas vairākkārtējā čempione Ineta Mackeviča. Tāpat kā pērn Ineta Mackeviča finālā ar rezultātu 3:0 pārstēja Ukrainas otro raketi Alīnu Bušmu.
Vasarā Ineta Mackeviča vairāk uzmanību veltījusi fiziskajai sagatavotībai, drīz pēc “Riga cup” viņa atgriezīsies Vācijā, Paderbornā, kur pievērsīsies intensīvākiem skvoša treniņiem. Jauno skvoša sezonu Ineta Mackeviča sāks ar startu Eiropas individuālajā čempionātā, kas no 29. augusta līdz 1. septembrim notiks Grācā, Austrijā. Pašlaik Ineta Mackeviča Profesionālās skvoša asociācijas (PSA) reitingā atrodas 74. pozīcijā. 
Otru zeltu Latvijai 40+ grupā izcīnīja viens Latvijas skvoša pionieriem, regulārs Latvijas izlases spēlētājs Gunārs Priževiots, pēdējās spēlēs pārspējot skvošistus no Spānijas un Somijas. 
Augstākā līmeņa amatieru – sieviešu grupā finālā jelgavniece Baiba Lulle izcīnīja sudraba godalgu. Pēc savainojuma pusfinālā finālspēle Baibai Lullei nepadevās un Baltkrievijas pirmā rakete Olga Khmeļevska atspēlējās par zaudējumu iepriekšējā turnīra pusfinālā. 
Šās pat raudzes vīriešu grupā cīņā par bronzu rīdziniekam Jānim Pudulim tomēr nācās piekāpties Pēterburgā dzīvojošajam ēģiptietim, skvoša trenerim Ijabam Aldžamalam un samierināties ar koka medaļu. 
Vīriešu profesionāļu grupas finālā par pārsteigumu parūpējās turnīrā neizsētais ēģiptietis Tareks Šehata, kuram līdz šim nebija PSA reitinga punkti un spēles. Vispirms viņš ceturtdaļfinālā no tālākās cīņas par uzvarām izslēdza ar 2. numuru izsēto norvēģi Adrianu Ostbiju, pusfinālā pret viņu kapitulēja arī ar trešo numuru izsētais un bronzu izcīnījušais zviedrs Mihails Babra. Savukārt, finālā ēģiptietis pārspēja arī ar pirmo numuru izsēto somu Matiasu Tuomi (PSA 145), lieku reizi apliecinot ēģiptiešu milzīgo potenciālu un dominanti profesionālajā skvošā. Vīriešiem PSA pirmās četras vietas ieņem ēģiptieši, desmitniekā ir seši ēģiptieši, sievietēm – pirmās trīs reitinga līderes ir no Ēģiptes. 
Latvijā un Baltijā lielākais starptautiskais skvoša turnīrs “Riga cup 2018″ no 3. līdz 5. augustam notika ”Pepsi” skvoša un boulinga centrā. Sacensībās piedalījās 155 spēlētāji, gan profesionāļi, gan amatieri, sacenšoties deviņās spēlētāju kategorijās. PSA sieviešu un vīriešu grupās balvu fonds veidoja 1000 eiro. 
“Šis bija devītais “Rīga cup” turnīrs, kas laika gaitā aptver arvien plašāku dalībvalstu spektru, vienlaikus uzticību turnīram saglabā vairāki spēlētāji, kas tajā piedalās jau no pirmajiem sacensību gadiem. Ceram uz spēlētāju atsaucību arī nākamajā, desmitās jubilejas gadā,” gandarīts ir turnīra direktors Aleksandrs Sautins. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s