Rīgā notiks pirmais nakts turnīrs badmintonā

Ba1_5eb7c3b6-8cc8-4645-bec9-a4646095faaa_1024x1024Piektdien, 26.aprīlī, Rīgā notiks pirmais nakts turnīrs badmintonā. To organizē badmintona klubs “Dārta”. Turnīrā aicināti piedalīties gan Latvijas spēcīgākie badmintona spēlētāji, gan arī amatieri un iesācēji.

Badmintona kluba “Dārta” vadītājs Salvis Lozda stāsta, ka šī ideja nebūt nav jauna, taču Latvijas badmintonā tā līdz šim nav realizēta. “Līdzīgi nakts turnīri  arī Rīgā notiek citos sporta viedos, kurus rīko studenti. Savukārt Igaunijā jau otro gadu reizi mēnesī notiek nakts turnīri arī badmintonā,” stāsta Salvis Lozda.

“Turnīrs apzināti tiek rīkots piektdienā, kad daudzviet tradicionāli tiek rīkoti visdažādākie pasākumi. Piektdienas vakarā jaunie cilvēki tradicionāli ilgāk pavada laiku. Daudzi sportiski cilvēki piektdienas vēlos vakaros vēlas pavadīt nevis ballītēs un izklaides pasākumos, bet sportojot īpašā atmosfērā,” precizē Salvis Lozda.

Nakts turnīrs būs interesants arī pieredzējušiem badmintona spēlētājiem, jo nakts turnīrs notiks citādā atmosfērā nekā tradicionālajos badmintona turnīros. “Fonā skanēs mūzika, spēlētājiem tiks piedāvāta kafija un atspirdzinošie dzērieni, kā arī spēlētāju rīcībā būt medicīnas personāls un iespēja mērīt asinsspiedienu un pulsu,” stāsta Salvis Lozda.

Nakts turnīrā būs iespēja spēlēt visās piecās disciplīnās – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs un jauktās dubultspēles. Atsevišķi notiks A meistarības grupas turnīrs spēcīgākajiem spēlētājiem, B meistarības grupas turnīrs amatieriem un C meistarības grupas turnīrs iesācējiem.

“Īpaši vēlamies uzrunāt iesācējus, jo, iespējams, šāds turnīrs ir veids, kā badmintonam piesaistīt jaunus spēlētājus. Badmintons ir ļoti aizraujošs sporta veids, kuru spēlējot attīstās līdzsvara, ātruma, spēka, izturības un reakcijas prasmes,” norāda Salvis Lozda.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka šādas badmintona kluba iniciatīvas veicina badmintona pieaugušo popularitāti Latvijā. Jau šobrīd Latvijā ik nedēļu notiek vismaz divi, bet dažkārt arī 4 badmintona turnīri. “Mūsu mērķis ir veicināt spēlētāju skaita pieaugumu, veicināt to, lai badmintonu var spēlēt arvien jaunās vietās. Un šāds nakts turnīrs ir veids, kā to veicināt. LIkumsakarīgi, ka šo ideju ierosina un realizē badmintona klubs “Dārta”, kurš 2018.gadā saņēma Latvijas badmintona Gada balvu kā Gada klubs,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Rīgas nakts badmintona turnīra notiks Oskara Kalpaka Rīga daiļamatu pamatskolas sporta zālē, Rīga, Skrindu ielā 1. Turnīrs sākums 22:30.

Plašāka informācija par turnīru un tā nolikumu ir atrodams Badminton.lv