Baltijas junioru skvoša turnīrs pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu 

BTJ-2019_2020_v3_LVRīgā 8.decembrī notiks Baltijas junioru turnīra skvošā 2. posms, kurš pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu – ap 50 spēlētājus no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Lietuvā junioru skvošs vēl tikai sāk attīstīties, un, cerams, jaunie Lietuvas spēlētāji turnīram piebiedrosies nākamgad.

Viskuplākais dalībnieku skaits ir no Jelgavas (15 spēlētāji) un Pļaviņām (11 spēlētāji). Pārstāvēta būs arī Rīga, Madona, Skrīveri, Tallina, Pērnava, Tartu, Valga, kā arī Krievijas galvaspilsēta Maskava.

Pirmais Baltijas junioru turnīra posms notika šā gada 17.martā. Tajā par junioru čempioniem kļuva ķekavnieks Jānis Plūme un pērnaviete Eveli Melka. Gada laikā Eveli Melka uzrādījusi būtiski izaugsmi, arī šogad cer aizstāvēt labākās Baltijas spēlētājas titulu un pacīnīties par medaļām arī zēnu grupā. Tā kā Jānis Plūme ir jau pārsniedzis junioru vecumu, zēniem noteikti būs jauns Baltijas junioru čempions. Čempionu tituli Baltijas junioru turnīrā tiek izcīnīti zēnu un meiteņu U19 grupās.

Baltijas junioru turnīrā notiks 8. decembrī no plkt. 10:00 līdz apmēram plkst. 17:00 lielākajā Baltijas skvoša centrā – Pepsi centrā, Uzvaras bulvārī 10, Rīgā.

Latvijas Skvoša federācijas viens no mērķiem ir veicināt bērnu un jauniešu skvoša attīstību, tostarp, organizējot un atbalstot dažāda mēroga sacensības. Pirms pāris gadiem aizsāktais Baltijas junioru turnīrs Rīgā ir vienīgais junioru turnīrs Baltijā, kurš pulcē jaunos skvošistus ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm.

Baltijas junioru turnīrā skvošā organizē Latvijas Skvoša federācija ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

>>> Skatīt sacensību grafikus un rezultātus 

Papildus informācija:
Baiba Lulle, turnīra direktore, LSF valdes locekle
e-pasts: baiba.lulle@squash.lv, telefons: 29455142