HSBC Pasaules tūres finālos dominē Ķīnas badmintonisti

HSBC BWF World Tour Finals Zheng Si Wei Huang Ya Qiong.jpg

Ķīnas pilsētā Guandžou ir noslēgusies HSBC Pasaules badmintona tūre, kuras ietvaros 2019.gada sezonā notika 26 badmintona turnīri, neskaitot tūres noslēdzošo finālturnīru, kurā varēja piedalīties tikai 8 labākie spēlētāji un pāri katrā no piecām badmintona disciplīnām.

>>> Skatīt HSBC Pasaules tūres finālturnīra reuzultātus

HSBC Pasaules tūres finālturnīrā, kura balvu fonds bija 1,5 miljoni USD, uzvarēja tikai Āzijas badmintonisti – 3 no pieciem tituliem ķīniešiem, pa vienam Japānai un Indonēzijai. HSBC Pasaules tūres finālturnīrā piedalījās tikai divi spēlētāji no Eiropas, abi no Dānijas, abi vīriešu vienspēlēs – Anders Antonsen un  Viktor Axelsen, bet visi pārējie 61 spēlētājs bija no Āzijas valstīm Indijas, Indonēzijas, Japānas, Korejas, Ķīnas, Malaizijas, Taivānas un Taizemes.

Vīriešu vienspēlēs finālturnīrā uzvarēja japānis Kento Momota, kurš šajā sezonā ir uzstādījis jaunu rekordu, uzvarot 11 turnīros šogad. Iepriekšējais rekords piederēja leģendāram Malaizijas badmintonistam Lee Chong Wei, kurš 2010.gadā uzvarēja 10 turnīros. Kento Momota šogad jau otro gadu pēc kārtas uzvarēja arī Pasaules čempionātā.

“Esmu priecīgs par šo sasniegumu un pat gribu sevi uzslavēt, jo ir patiešām grūti kļūt par čempionu vairākos turnīros pēc kārtas. Es patiešām priecājos, ka šis gads beigsies ar titulu arī HSBC bankas finālturnīrā.  Lai gan es sabojāju Lee Chong Wei ierakstu vēsture, es nedomāju, ka mani jau var salīdzināt ar viņu kā spēlētāju un kā personību. Es vēl nejūtos tā, ka būtu kļuvis par leģendāru spēlētāju, taču es cītīgi strādāšu pie tā, lai arī turpmāk spēlētu labi,” pēc turnīra teica Kento Momota.

Arī vīriešu dubultspēlēs 2019.gada Pasaules čempioniem Mohammad Ahsan & Hendra Setiavvan no Indonēzijas izdevās uzvarēt sezonas noslēguma turnīrā, divos līdzīgos setos ( 24-22, 21-19) uzvarot Japānas pāri Hiroyuki Endo & Yuta Watanabe.

HSBC Pasaules tūres finālturnīrā jaukto dubultspēļu finālā savā starpā tikās divi Ķīnas pāri. Uzvaru izcīnīja 2019.gada Pasaules čempioni un Pasaules reitinga līderi Zheng Si Wei & Huang Ya Qiong, divos setos (21-14, 21-14) Pasaules reitinga otro pāri Wang Yi Lyu & Huang Dong Ping.

Savukārt Japānas sieviešu dubultspēļu pārim Mayu Matsumoto & Wakana Nagahara, kurš šogad uzvarēja Pasaules čempionātā, tomēr neizdevās noslēgt sezonu ar uzvaru arī HSBC Pasaules tūres finālturnīrā, finālā divos setos (14-21, 10-21) zaudējot Ķīnas pārim Chen Qing Chen & Jia Yi Fan. Ķīnas pāris šo pirmsolimpisko sezonu noslēgs kā pirmais Pasaules reitingā.

HSBC Pasaules tūres finālturnīrā sieviešu vienspēļu finālā tikās Pasaules reitinga pirmā rakete Tai Tzu Ying no Taivānas un otrā rakete Chen Yu Fei no Ķīnas. Abām spēlētājām šogad nebija izdevies uzvarēt Pasaules vai Āzijas čempionātos, tāpēc abām bija jo īpaši nozīmīgi uzvarēt vismaz HSBC Pasaules tūres noslēguma turnīrā. Šoreiz pārāka bija Chen Yu Fei, kura trijos setos (12-21, 21-12, 21-17) apsteidza sezonas reitinga līderi Tai Tzu Yin, kura šajā sezonā bija izcīnījusi uzvaras trijos turnīros. Savukārt Chen Yu Fei šogad uzvarēja 6 turnīros, un visdrīzāk, atjaunojoties Pasaules reitingam, 2019.gadu noslēgs arī kā Pasaules reitinga līdere.

HSBC Pasaules tūres finālturnīram varēja kvalificēties tikai 8 labākie spēlētāji un pāri, ņemot vērā izcīnītos Pasaules reitinga punktus citos HSBC Pasaules tūres turnīros. Ārpus kārtas finālturnīrā varēja piedalīties arī 2019.gada Pasaules čempioni.

2019.gada HSBC Pasaules tūrē bija iekļauti 26 badmintona turnīri, tai skaitā arī trīs turnīri, kuros balvu fonds pārsniedza 1 miljonu USD – Yonex All England Open, Blibli Indonesia Open un Victor China Open. Vēl 5 turnīros balvu fonds bija lielāks nekā 700.000 USD, 7 turnīros lielāks nekā 350.000 USD, bet atlikušajos 11 turnīros balvu fonds bija lielāks nekā 150.000 USD.

HSBC Pasaules tūres finālturnīra visus 10 pusfinālus un visus 5 finālus tiešraidē translēja Best4Sport TV. Šogad Best4Sport TV translēja 5 nozīmīgākos badmintona turnīrus, tai skaitā maijā Pasaules komandu čempionāta finālspēles no Ķīnas, augustā Pasaules čempionātu no Šveices, oktobrī Pasaules junioru komandu un individuālos čempionātus no Krievijas, kā arī decembrī HSBC Pasaules tūres finālturnīru no Ķīnas. Latvijas skatītājiem tādējādi bija iespējams noskatīties vairāk nekā 100 badmintona spēles Pasaules labāko badmintonistu izpildījumā. Badmintons ir otrs izplatītākais sporta veids pasaulē, kuru spēlē vairāk nekā 220 miljoni reģistrētu spēlētāju. Vairāk reģistrēto spēlētāju ir tikai futbolā.