Publicē AirBadminton noteikumus un aprakstu latviešu valodā

Latvijas Badmintona federācija ir pārtulkojusi pludmales badmintona “AirBadminton” noteikumus un aprakstu latviešu valodā, izveidojot interneta lapā Badminton.lv sadaļu par AirBadminton. Latvijas Badmintona federācijā cer, informācijas pieejamība par pludmales badmintonu pamudinās pašvaldības, sporta centrus, kā arī sporta entuziastus izveidot pludmales badmintona laukumus daudzviet Latvijā, tai skaitā pludmalēs, sporta laukumos, parkos un skvēros, pagalmos un rotaļlaukumos.

>>> Skatīt vairāk informāciju par AirBadminton

Pludmales badmintona AirBadminton laukumu var viegli iekārtot esošajos pludmales volejbola laukumos, kuri, tāpat kā pludmales badmintona laukumi, ir 16 metru gari. “Vienīgā atšķirība, ka pludmales volejbola laukums ir 8 metrus plats, bet pludmales badmintonā 6 metrus plats. Tādējādi, lai spēlētu pludmales badmintonu, ir jāpārceļ tikai viena no 4 volejbola līnijām, kā arī jānomaina tīkls 1,55 metru augstumā,” precizē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Pludmales badmintons AirBadminton, turklāt, atbilst visām ierobežojošajām epidemioloģiskajām prasībām Ārkārtas situācijas laikā, jo 2 metrus no tīkla katrā pusē ir “nedzīvā zona”, tādējādi pretinieki viens no otra ir ne tuvāk kā 4 metrus. Nekāda kontakta!” piebilst Kristians Rozenvalds.

“Pludmales badmintons AirBadminton laukumus var ērti iekārot arī ne tikai esošajos pludmales volejbola laukumos, bet arī privātmāju pagalmos un pilsētas māju iekšpagalmos. AirBadminton laukumus var viegli paši iekārtot pludmalēs un pļavās, bet ja nav citas iespējas, tad var spēlēt arī uz cieta seguma, tai skaitā asfalta, bruģa vai betona. Līnijas var marķēt ar lentēm, bet uz zāliena un cietas virsmas tās var arī iekrāsot. Savukārt tīkla iekāršanai 1,55 metru augstumā var izmantot sporta preču veikalos nopērkamas konstrukcijas, gan arī tās uzmeistarot pašiem,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Būtiskākais jauninājums ir pludmales badmintona bumbiņa AirShuttle, kura jau jaunnedēļ būs pieejama badmintona klubos Liepājā, Talsos, Jelgavā, Baložos, Siguldā, Valmierā un Rīgā. Viena AirShuttle komplekta (3 bumbiņas) orientējošā mazumtirdzniecības cena būs aptuveni 11 eiro.

Pēdējos piecus gadus kopš 2014.gada Pasaules Badmintona federācija ir sadarbojusies ar Nanjanas Tehnoloģiskajā universitātes Sporta pētījumu institūtu, lai izstrādātu jaunu pludmales badmintona bumbiņu (AirShuttle) ar paaugstinātu izturību pret vēju un nokrišņiem. Galvenie uzstādījumi bija spēlēt ar tām pašām badmintona raketēm, bet nodrošināt precīzu pludmales badmintona bumbiņas lidojumu un izturību.

Pludmales badmintona bumbiņa lidojumu neietekmēs līdz 3,3 m/s spēcīgs vējš, tai skaitā pavējš, sānvējš un pretvējš, kā arī neietekmēs mitrums un nespēcīgs lietus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskā informācija liecina, ka vasaras mēnešos vidējais vēja ātrums Latvijā ir mazāks nekā 3 m/s.

AirBadminton ir vērienīgs jauns Pasaules badmintona federācijas attīstības projekts, lai radītu iespējas visu vecumu un spēju cilvēkiem spēlēt badmintonu zālienos un smilšu laukumos parkos, dārzos, ielās, rotaļlaukumos un pludmalēs visā pasaulē. 

“Vairums cilvēku pirmo reizi ar badmintonu saskaras brīvā dabā. Tagad AirBadminton iedzīvināšana pamudinās vēl vairāk nodarboties ar šo sporta veidu, kurš uzlabo fiziskās īpašības, tai skaitā ātrumu, izturību, izturību un veiklību, kā arī novērš stresu un palīdz novērst tādus veselības traucējumus kā augsts asinsspiediens, diabēts un aptaukošanās,” teikts interneta lapā airbadmitnon.sport, kuru Pasaules Badmintona federācijas izveidojusi speciāli šim projektam.