Jelgavnieki uzvar Latvijas čempionātā skvošā junioriem un senioriem

Par junioru čempioniem gan puišiem, gan meitenēm kļuvuši jelgavnieki – Augusts Ūbelis un Una Ulmane. Čempiones titulu dāmām 35+ grupā aizstāvēja jelgavniece Baiba Lulle. Zeltu U13 meiteņu grupā Jelgavai izcīnīja arī Sonora Liepa, arī U15 zēnu grupā spēcīgākais bija jelgavnieks – Lukass Kančs. 

Jelgavnieki uzvarēja četras no piecām junioru kategorijās un kopumā izcīnīja astoņas medaļas no 15 junioru medaļām. 

Senioriem vienīgā godalga jelgavniekiem bija ugstākā kaluma un čempiones tituls W35+ grupā jelgavnieku skvoša trenerei Baibai Lullei. 

Jelgavnieks Augusts Ūbelis pērn kļuva par Baltijas junioru čempionu, bijis trīskārtējs Latvijas junioru vicečempions, bet Latvijas junioru U19 čempiona tituls viņam šis ir pirmais un arī pēdējais, jo drīz tiks pārsniegts junioru vecuma slieksnis. 

Jelgavas zēni izcīna medaļas visās vecuma gupās

BU19 grupā sudrabs pļaviņietim Jānim Smilgājam, trešais jelgavnieks Lukass Kančs, kuram arī BU15 grupas zelts. Otrais BU15 grupā rīdzinieks Ralfs Vītols, trešais Madonas spēlētājs Arvis Cakuls.  

BU13 grupā jelgavniekiem divas medaļas – sudrabs Ričardam Zacepinam, bronza Rafaelam Hairapetjanam.

Abās meiteņu grupās uzvar jelgavnieces

Arī Jelgavas 4. vidusskolas skolniecei Unai Ulmanei šis ir pirmais Latvijas junioru čempiones tituls, kurš, turklāt, izcīnīts 15 gadu vecumā un pēc nepilniem trīs gadiem aktīvu treniņu. Pērn Una slimības dēļ bija spiesta junioru čempionātu izlaist. Una gan dzīvo Ozolniekos, bet trenējas Jelgavā, bet mācās Jelgavas 4. vidusskolā.  

Latvijas čempionātā juniorēm U19 arī sudraba godalga ir jelgavniecei, Spīdolas ģimnāzijas skolniecei Laurai Badūnei, kura pērn arī bija otrā GU19 un pirmā GU15 grupā. Jāatzīmē Lauras lielais progress, šogad pārspējot pērnā gada čempioni pļaviņieti Annu Esiņu. 

Kuplākā junioru grupa, kura netika apvienota ne ar vienu citu, bija meiteņu grupa vecumā līdz 13 gadiem. Tajā atkārtota uzvara grupas favorītei jelgavniecei, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolniecei Sonorai Liepai, sudrabs un bronza pļaviņietēm – Anitai Vītolai un Agnesei Balčunai. 

Šogad meiteņu U15 grupa netika izveidota atsevišķi nelielā dalībnieču skaita dēļ, tādēļ jaunākajām spēlētājām nācās cīnīties kopā ar vecākām. No GU15 grupas kā labākā finišēja jelgavniece Sonora Liepa, pārspējot 13 un 14 gadīgās pļaviņietes. 

Uzvarētāji 5 jauniešu un 3 senioru grupās tika noskaidroti 18. Latvijas čempionātā skvošā, kas notika 10. un 11. oktobrī Rīgā, Pepsi centrā. Latvijas čempionātu skvošā rīkoja Latvijas Skvoša federācija ar valsts budžeta līdzekļu līdzfinansējumu un privāto atbalstītāju atbalstu. LSF izsaka pateicību atbalstītājiem par balvām uzvarētājiem: skvoša preču veikalam “Squash shop”, SIA BEGRUPA ar Oliver zīmolu un SIA SOLEPHARM un SIA Lotos Pharma.

>>> Skatīt Latvijas čempionāta skvošā junioriem un senioriem rezultātus

Visi Latvijas čempionāta skvosā junioriem un senioriem uzvarētāji: 

BU13 
1. Maksims Konnovs
2. Ričards Zacepins 
3. Rafaels Hairapetjans

BU15 
1. Lukass Kančs 
2. Ralfs Vītols 
3. Ernests Rūdolfs Rijnieks 

BU19 
1. Augusts Ūbelis 
2. Jānis Smilgājs 
3. Lukass Kančs 

M35+ 
1. Ēriks Kundziņš 
2. Zigmārs Zeltiņš 
3. Ivo Strods  

M50+
1. Rinalds Krūklis 
2. Inesis Lūkins 
3. Igors Stepiņš 

GU13 
1. Sonora Liepa 
2. Anita Vītola
3. Agnese Balčuna 

GU15 
1. Sonora Liepa
2. Nikola Gasperoviča
3. Nikola Krūmiņa 

GU15/17/19 
1. Una Ulmane 
2. Laura Badūne 
3. Anna Esiņa 

W35+ 
1. Baiba Lulle 
2. Ginta Krūkle 
3. Lana Gasperoviča