Sācies 2.kārtas balsojums par Latvijas badmintona Gada balva 2020

Piektdien, 8.janvārī tiešsaistes ceremonijā tiks pasniegtas Latvijas badmintona Gada balvas, šādi jau sesto gadu pēc kārtas izvērtējot iepriekšējā gadā notikušo Latvijas badmintonā. Lai noskaidrotu 20 balvu pretendentus, no 23.decembra līdz 31.decembrim notika interneta balsojuma 1.kārta, bet no 2.janvāra līdz 7.janvārim notiek balsojuma 2.kārta.

>>> Skatīt informāciju par Latvijas badmintona Gada balva
>>> Piedalīties Latvijas badmintona Gada balva 2.kārtas balsojumā

2.kārtā balsojums notiek par 14 nominācijām, bet vēl 6 nominācijās balvas pretendentus noteiks LBF komisijas un apstiprinās LBF Valde.

2.kārtas balsojumā var izraudzīties pretendentus balvām “Spēlētājs”, “Spēlētāja”, “Juniors”, “Seniors”, “Treneris”, “Tiesnesis”, “Notikums”, “Sasniegums”, “Pāris”, “Klubs”, “Augstskola”, “Ģimene”, “Uzlecošā zvaigzne” un “Paraugs sportā”. Balsotājiem tiek piedāvāti trīs pretendenti. Katrs balsojumā var nobalsot tikai vienu reizi.

LBF komisijas un LBF Valde noteiks to, vai un kas balvas saņems nominācijās “Medijs”, “Vēstnesis”, “Organizācija”, “Atbalstītājs”, “Skola” un “Par mūža ieguldījumu”. Savukārt balvu “Aktīvākais” saņems spēlētājs, kurš saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu, piedalījies visvairāk turnīros 2020.gada gada laikā.

1.kārtā līdz 31.decembrim balsot varēja ikviens. 1.kārtā visās nominācijās bija atvērts balsojums, balsotājiem bija brīvā formā jāieraksta atbilde, kā arī iespēja pievienot pamatojumu. 2.kārtas balsojumā tika iekļauti trīs atbilžu varianti no pirmās kārtas, savukārt vienu kandidātu uz 2.kārtas balsojumu varēja pievienot arī LBF Valde un LBF komisijas.

“2020.gads bija īpašs Covid-19 dēļ. Bija arī ierosinājums šogad Latvijas badmintona Gada balvas nepiešķirt. Taču, neskatoties uz ierobežojumiem, ir notikušas sacensības, Latvijas spēlētāji ir piedalījušies Pasaules un Eiropas reitinga turnīros, tai skaitā Eiropas čempionātos. Spēlētāji ir trenējušies, treneri ir trenējuši, tiesneši ir tiesājuši. Mums ir ar ko lepoties, to arī izvērtēsim,” skaidro LBF Valdes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Lūsveris.

Arī šogad tiks saglabāts nemainīgs LBF ģenerālsekretāra Kristians Rozenvalda radītais balvas dizains – tas ir svečturis badmintona bumbiņas veidolā, kuru no baltā māla darina Jelgavas keramiķe Una Ļaha.

Visi Latvijas badmintona Gada balvu ieguvēji saņems arī balvu no “Lavazza”. “Ļoti gribējās, lai “Lavazza” būtu klātesoša, kad izvērtēsim 2020.gadu, jo sadarbība sar “Lavazza” šogad bija ļoti nozīmīga. Gada sākumā LBF saņēma “Lavazza” badmintona kortu, kurš tika izmantots Latvijas čempionātos un nozīmīgākajos badmintona turnīros. Tāpat “Lavazza” piešķīra balvas nozīmīgākajiem badmintona turnīriem,” atgādina LBF valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs.

Lai veicinātu dalību interneta balsojumā, LBF ģenerālsponsors “Yonex” balsotāju aktivitāti motivēs ar loterijas balvu – “Yonex” sporta mugursomu. Balvas ieguvējs tiks noteikts izlozē tiešsaistes ceremonijā 8.janvārī. Būs arī speciālā balva – nedēļas nogale ar “Renault” no “Mūsa Motors Rīga”, kuru saņems balsotājs, kura balsojums visprecīzāk sakritīs ar galarezultātu.

Tradicionāli Latvijas badmintona Gada balvas tiek pasniegtas 20 nominācijās, taču izgatavoto balvu skaits ir 21, jo balvu “Pāris” saņem divi badmintona spēlētāji vienlaicīgi.

Iepriekš Latvijas badmintona Gada balva tika pasniegta klātienes ceremonijā, bet pēc tam tika organizēts saviesīgs pasākums. Pirmās Latvijas badmintona Gada balvas 2016.gadā tika pasniegtas Valkā, 2017. un arī 2019.gadā svinīgais pasākums notika Vecrīgas klubā “Četri balti krekli”, 2018.gadā balvas tika pasniegtas Siguldā, bet 2020.gadā Apšuciemā.

Ņemot vērā Ārkārtas situācijā noteiktos ierobežojumus, 2021.gadā Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšanas ceremonija notiks attālināti, “Zoom” platformā, ar tiešraidi Badminton.lv Youtube kanālā.