Latvijas kontūras skrējiens 1. – 4. maijā Garkalnes novadā

Basketbola klubs “Garkalne”, no 1. – 4. maijam, gatavojoties Latvijas valsts svētkiem, piedāvā iespēju izskriet vai izstaigāt Latvijas kontūru Garkalnes novadā, kā arī satikt kādu no BK “Garkalne” basketbola personībām un izmēģināt roku ‘’sodiņu’’ mešanā.

Latvijas kontūras trasē ir pieejami šādi apskates objekti: Langstiņu ezers, Upesciema dīķi un labākās copes vietas, skaistā/modernā Berģu pamatskola, ogošanas un sēņošanas vietas vasarai, iecienītā pastaigu vieta – Elenburgas iela, veloceliņš Berģi-Langstiņi un Upesciema stadions/rotaļu laukums. Garkalnes novads ir mājvieta Latvijas kolorītākajam putnam – Zaļajai vārnai. Iespējams jūs viņu redzēsiet, bet ja neizdosies, tad ir iespēja nofotogrāfēties pie Zaļās vārnas foto sienas. 

No 2. – 4.maijam, no plkst. 11:00 – 12:00 Upesciema sporta centrā būs iespēja satikt kādu no BK “Garkalne” dibinātājiem – basketbola personībām, izmēģināt roku ‘’sodiņu’’ mešanā un pieteikties bērnu basketbola treniņiem, informēja BK “Garkalne” pārstāve Ilze Minusa.

Ikviens, kurš veiks pilnu maršrutu un dalīsies ar sava maršruta ierakstu no Strava, MapMyFitness, Garmin, u.c. aplikācijām, pievienojotmirkļa birku #IzskrienLatvijuGarkalnē sociālajos tīklos Facebook vai Instagram, piedalīsies loterijā, kur būs iespēja laimēt kādu no Garkalnes novada domes sagādātajām balvām sporta ūdens krūzēm, plediņiem vai pildspalvām.

Latvijas kontūra visā garumā ir marķēta ar zilām bultām ar BK “Garkalne” logo, bet marķējumi ir bez atstarotājiem, tāpēc iesakām veikt distanci dienas gaišajā laikā. Marķētās distances garums ir 10.32 km un to var sākt jebkurā vietā, sekojot marķējumam pulksteņrādītāja virzienā. Drošībai saglabājiet kontūras kartes bildi telefonā, lai būtu iespēja turpināt distanci, ja ir bojāts marķējums. Daļu kontūras var izbraukt arī ar riteni, bet ir vietas, kur ritenis būs jāstumj. Ieteicamā automašīnu novietošans vieta – Berģu pamatskola, Upesciems, Skolas iela.

Pastaigu maršruts izstrādāts, ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus. Trases apmeklētājus aicina būt atbildīgiem un ievērot šos noteikumus, kā arī apdzīvotās vietās nešķērsot apstādījumus un ielas, kur tas nav droši.

Latvijas kontūras karte ir pieejama arī GPX formātā šeit: https://failiem.lv/u/xn8g56cg3 

Kas ir GPX un kā to lietot: https://dodiesdaba.lv/…/pra…/kas-ir-gpx-un-ka-to-lietot/

Preses relīzes autore: Lelde Viša,
Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA 
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta 
studiju programmas 3.kursa studente, 
saskaņā ar noslēgto prakses līgumu