“HansaMatrix” vadību pārņem elektronikas ražošanā pieredzējušais Jānis Sams

Par augsto tehnoloģiju uzņēmuma “HansaMatrix” valdes priekšsēdētāju 2021.gada 17.maijā iecelts līdzšinējais operacionālais vadītājs un valdes loceklis Jānis Sams. Līdz ar izmaiņām “HansaMatrix” valdes sastāvā iecelti divi jauni valdes locekļi – “HansaMatrix” Ventspils rūpnīcas vadītājs Gatis Grava un Ogres rūpnīcas vadītājs Vitauts Galvanausks. Darbu valdē un uzņēmuma finanšu direktora amatā turpina Māris Macijevskis. “HansaMatrix” dibinātājs un līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis vairs neturpinās vadīt uzņēmumu.

“Jūtos pagodināts par man izrādīto uzticību un esmu gatavs pieņemt šo izaicinājumu. Esmu pārliecināts, ka kopā ar mūsu profesionālo komandu varam sasniegt ambiciozos “HansaMatrix” mērķus,” pauž Jānis Sams.

Jānis Sams pievienojās “HansaMatrix” 2020. gada jūnijā un ieņēma operacionālā vadītāja amatu. Vairāk kā 10 gadus viņš darbojies elektronikas ražošanas menedžmentā starptautiskos uzņēmumos, lielāko pieredzi gūstot “Schneider Electric” ražotnēs. Viņš ir ieguvis maģistra grādu visaptverošā kvalitātes vadībā un inženiera grādu ražošanas automatizācijā Rīgas Tehniskajā universitātē. 

Jānis Sams vienlaikus ir Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas valdes loceklis, biznesa vadības sistēmas LEAN eksperts un savā pieredzē dalās izglītības iestāžu konventos. 

“HansaMatrix” jaunais valdes loceklis Gatis Grava strādā “HansaMatrix” kopš 2020. gada marta un pilda Ventspils rūpnīcas vadītāja amatu. Gatim Gravam ir vairāk kā 14 gadus profesionālā darba pieredze “Schneider Electric” grupas uzņēmumos Eiropā, dažādās menedžmenta pozīcijās, iepirkumu, piegādātāju stratēģiskās attīstības vadībā, kā arī attīstot piegāžu ķēdes Skandināvijā un Austrumeiropā. Gatis Grava ir ieguvis inženiera grādu Rīgas Tehniskajā universitātē.

“HansaMatrix” jaunais valdes loceklis Vitauts Galvanausks pievienojies “HansaMatrix” 2021. gada janvārī un pilda Pārogres rūpnīcas vadītāja amatu. Viņam ir vairāk kā 10 gadu iepriekšējā pieredze dažādos ražošanas vadības amatos, atbildot par kvalitātes, procesu un efektivitātes uzlabojumiem, uzņēmumu operatīvās darbības rezultātiem. Vitauts Galvanausks bijis atbildīgs par operacionālās izcilības procesu ieviešanu “Consolis” uzņēmumu grupā, arī darbojies kā “Consolis” rūpnīcas vadītājs Latvijā. Vitauts Galvanausks ir ieguvis bakalaura grādu komunikāciju zinātnē Latvijas Universitātē.

Pašlaik Jānim Samam, Gatim Gravam un Vitautaim Galvanauskim nepieder “HansaMatrix” akcijas un personāla opcijas.

“HansaMatrix” dibinātājs un līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis arī turpmāk paliks nozīmīgs “HansaMatrix” akcionārs, taču savas zināšanas un enerģiju veltīs “HansaMatrix” asociētā uzņēmuma “LightSpace Technologies” attīstībai, kurā ir gan dibinātājs, gan arī pilda valdes priekšsēdētāja amatu. 

“Tehnoloģiju un ražošanas kompetence ir kļuvusi arvien nozīmīgāka, un es pilnībā ticu uzņēmuma turpmākai veiksmīgai attīstībai jaunās komandas vadībā. Turpmāk savu enerģiju un redzējumu veltīšu “LightSpace Technologies” attīstībai, lai šis uzņēmums kļūtu par globālu veiksmes stāstu tās tehnoloģiju telpā,” izmaiņas komentējis Ilmārs Osmanis, kura vadībā “HansaMatrix” apmēram 20 gadu laikā no jaunuzņēmuma izaugusi par vadošo Baltijas reģiona elektronikas produktu un sistēmu līgumu ražotāju.

“HansaMatrix” ir ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas darbojas Baltijas, Ziemeļvalstu un Eiropas Savienības tirgū un veic elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, industrializāciju un sniedz pilnu ražošanas pakalpojumu spektru, datu tīklu iekārtu, “ierīču” interneta (Internet of Things), industriālo sistēmu un citu augstas pievienotās vērtības produktu tirgus sektoros.