Saulkrastos 3.jūlijā notiks pirmais Latvijas kauss pludmales badmintonā

Sestdien, 3.jūlijā, Saulkrastos, viesnīcas “Minhauzena Unda” teritorijā notiks pirmais Latvijas kauss dubultspēlēs pludmales badmintonā (AirBadminton). Turnīram pieteikušies 10 pāri no Rīgas, Siguldas, Valmieras un Jelgavas.

>>> Skatīt informāciju par AirBadminton
>>> Skatīt Latvijas kausa spēļu sarasktus un rezultātus

Latvijas kauss dubultspēlēs pludmales badmintonā notiks saskaņā ar Pasaules Badmintona federācijas apstiprinātajiem pludmales badmintona (AirBadminton) noteikumiem. Spēles notiks līdz 3 uzvārētiem 11 punktu setiem. Ja setā rezultāts ir 10:10, tad turpina spēlēt līdz divpunktu pārsvaram, bet 13.punkts ir izšķirošais. Spēlētāji mainās ar laukuma pusēm, kad uzvarošais spēlētājs ir ieguvis 6 punktus. Vienlaicīgi ar laukumu maiņu ir atpūtas intervāls 60 sekundes. Starp setiem atpūtas intervāls ir 120 sekundes.

Pludmales badmintona noteikumi ir līdzīgi badmintona noteikumiem, taču ir arī dažas atšķirības. Pludmalē varēs spēlēt ne tika vienspēles un dubultspēles, bet būs iespēja spēlēt trīs pret trīs. Tīkla augstums ir nemainīgs, bet atšķirība ir tā, ka 2 metri pie tīkla ir “mirusī zona”, tādējādi pludmalē vairāk dominēs spēcīgāki sitieni, vairāk gremdes, nevis māņsitieni, kā tas ir tradicionālajā badmintonā.

Pludmales badmintons (AirBadminton) ir vērienīgs jauns Pasaules badmintona federācijas attīstības projekts, lai radītu iespējas visu vecumu un spēju cilvēkiem spēlēt badmintonu zālienos un smilšu laukumos parkos, dārzos, ielās, rotaļlaukumos, pagalmos un pludmalēs visā pasaulē.

Pludmales badmintona laukuma izmēri ir piemēroti ikvienam pludmales volejbola laukumam. Garums ir tieši tāds pats – 16 metri, taču pludmales badmintona laukums ir šaurāks – dubultspēlēs 6 metri, vienspēlēs 5 metri.

Spēlēs tiks izmantot speciālā pludmales badmintona bumbiņa (AirShuttle), kas ir pāris gramus smagāka un īpaši piemērota spēlēšanai vējainā laikā. Jārēķinās, ka pludmales badmintonu nevar spēlēt ar pārspriegotām badmintona raketēm. Optimālais spriegojums – 8 kg. Turnīra rīkotāju rīcībā būs arī vājāk vājāk nospriegotas “Shuttle time” alumīnija badmintona raketes. 

Pludmales badmintona bumbiņas (AirShuttle) lidojumu neietekmēs līdz 3,3 m/s spēcīgs vējš, tai skaitā pavējš, sānvējš un pretvējš, kā arī neietekmēs mitrums un nespēcīgs lietus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskā informācija liecina, ka vasaras mēnešos vidējais vēja ātrums Latvijā ir mazāks nekā 3 m/s.

Latvijas kausa izcīņa notiks slēgtā teritorijā, pie viesnīcas “Minhauzena Unda”. Tur atrodas divi pludmales volejbola laukumi, kas ieskauti priežu mežā, tādējādi pasargājot spēlētājus no saules un vēja.