Latvijas čempionātā badmintonā senioriem arī Ķekavas mērs

Latvijas svētku brīvdienās Baložos notika Latvijas čempionāts badmintonā senioriem, noskaidrojot 4 čempionus vīriešu vienspēlēs 4 vecuma grupās, kā arī vēl 16 čempionus vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Ķekavas novadā notikušajās sacensībās piedalījās arī Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko.

>>> Skatīties Latvijas senioru čempionāta spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīties foto galeriju Foto.Inbox.lv
>>> Skatīt foto ar Juris Žilko Foto.Inbox.lv
>>> Skatīties video Youtube 

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem piedalījās spēlētāji no Liepājas, Auces, Jelgavas, Ozolniekiem, Emburgas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Valkas, Vijciema, Rīgas, Ķekavas, Mārupes un Baložiem. 

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem jaunākā vecuma grupa bija 35+, kurā varēja piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 1985.gadā. Vecākā grupa šogad bija 50+.

Saskaņā ar Latvijas čempionāta badmintonā senioriem nolikumu, minimālais dalībnieku skaits katrā vecuma grupā bija vismaz 4 dalībnieki. 

Visas trīs iespējamās zelta medaļas Baložos šogad neviens neizcīnīja, taču Viesturs Bajārs, Kristīne Šefere un Vadims Čulka izcīnīja katrs divas zelta medaļas.

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem vīriešu vienspēlēs uzvarēja Uldis Krastiņš (35+), Ivo Keišs (40+), Guntis Pirktiņš (45+) un Artis Kļaviņš (50+).

Vīriešu dubultspēlēs uzvarēja Viesturs Bajārs & Imants Kelmers (35+), Vadims Čulka & Uģis Gross (45+), Uldis Ābeltiņš & Normunds Cercins (50+).

Sieviešu dubultspēlēs uzvarēja Diāna Šavalgina & Kristīne Šefere (35+) un Ilze Ermiča & Kristīne Šonmane (45+). 

Jauktajās dubultspēlēs uzvarēja Viesturs Bajārs & Kristīne Šefere (35+), Vadims Čulka & Tatjana Dvornika (45+) un Olafs Krūzmētra & Aija Mētra (50+).

Latvijas čempionātā arī Ķekavas mērs Juris Žilko

Vīriešu dubultspēlēs vienā pāri spēlēja arī Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko un Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. “Tas bija gan sportisks, gan sociāli nozīmīgs pasākums vienlaicīgi. Jā, mēs zaudējām visās spēlēs, bet ne “traģiski”, zaudējot setus ar 15-21, 12-21, 8-21, 8-21, 9-21 un 9-21. Es paļāvos uz Jura veiklību, viņš uz manu viltību, daudzkārt tas attaisnojās. Taču galvenais, ka mēs parādījām badmintona demokrātiskumu, ka to var spēlēt ikviens, parādījām arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja ieinteresētību būt kopā ar savējiem, jo čempionātā piedalījās daudz ķekaviešu un tas norisinājās Ķekavas novadā,” pēc turnīra komentēja Kristians Rozenvalds. 

Juris Žilko pēcāk piedalījās uzvarētāju apbalvošanā, kas šogad, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, notika individuāli.

Šī nav pirmā reize, kad pašvaldības vadītājs piedalās badmintona sacensībās, kas norisinās attiecīgajā pašvaldībā.  2019.gadā Ozolniekos spēlēja arī  Dainis Liepiņš, bet 2020.gadā Valkā Vents Armands Krauklis.

Gatavojas dalībai Pasaules senioru čempionātam

Latvijas čempionāts badmintonā senioriem sākotnēji bija ieplānots 6. un 7.novembrī, taču tika atcelts LR Ministru kabineta izsludinātās mājsēdes dēļ.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs skaidro, ka Latvijas valsts svētku brīvdienas bija vienīgais laiks, lai paspētu sarīkot Latvijas čempionātu badmintonā senioriem vēl 2021.gadā. Rīkot Latvijas čempionātu senioriem vēlāk nebūtu iespējams tādēļ, ka novembra beigās un decembra sākumā vairāki Latvijas seniori dodas uz Pasaules senioru čempionātu Spānijā, bet decembra otrā pusē Latvijas senioru čempionāta norisi ietekmētu tuvojošies Ziemassvētki.  

Uz Pasaules čempionātu badmintonā senioriem, kas notiks Spānijā no 28.novembra līdz 4.decembrim, plāno piedalīties arī 9 spēlētāji no Latvijas, tai skaitā Viesturs Bajārs, Ojārs Koziņecs, Mārtiņš Kažemaks, Valters Liepkalns, Imants Kelmers, Ainārs Zanders, Ieva Galviņa, Olafs Krūzmētra un Aija Mētra.