Diāna Stognija – Latvijas Universiādes badmintonā absolūtā čempione

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studente Diāna Stognija bija vienīgā, kas Jelgavā, LLU Sporta namā 11.decembrī notikušajā Latvijas Universiādes badmintona turnīrā izcīnīja visas trīs iespējamās zelta medaļas. 

>>> Skatīt Latvijas Universiādes spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt uzvarētāju foto galeriju Foto.Inbox.lv
>>> Skatīt spēļu video no 1.laukuma Youtube

Ļoti tuvu savam atkārtotam Latvijas Universiādes absolūtā čempiona titulam bija arī Rīgas Tehniskās universitātes students Reinis Krauklis. Viņš, līdzīgi kā Diāna Stognija, pirms jaukto dubultspēļu fināla šajā turnīrā bija izcīnījis jau divas zelta medaļas. Izšķirošajā spēlē trijos setos (18-21, 21-15, 21-18) pāris Kārlis Stafeckis & Diāna Stognija bija pārāki par Reini Kraukli & Anniju Kraukli.

Diānas Stognijas pārliecinošais sniegums nav pārsteigums, jo viņa šobrīd ir Latvijas badmintona sieviešu vienspēļu un dubultspēļu reitinga līdere, turklāt, arī Latvijas Universiādes rezultāti tiks iekļauti Latvijas badmintona reitingā, tādējādi nostiprinot līderpozīcijas.

Latvijas Universiādes badmintonā sieviešu dubultspēļu turnīrā Diāna Stognija pāri ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti Amandu Azarovu bija pārliecinoši spēcīgākās, savukārt sieviešu vienspēļu turnīrā uzvarētājs bija jānoskaidro pāriniecēm cīnoties savā starpā. Diāna Stognija uzvarēja divos setos (21-13, 21-7).

Reinis Krauklis vienspēļu turnīrā visās spēlēs uzvarēja divos setos, tai skaitā arī finālā pret Latvijas Universitātes studentu Artūru Ķelpi (21-15, 21-17). Savukārt vīriešu dubultspēlēs Rīgas Tehniskās universitātes studentu pāris Reinis Krauklis un Kārlis Stafeckis izšķirošajā spēlē divos setos (21-13, 21-10) uzvarēja Latvijas Universitātes pāri Artūrs Ķelpe & Wulf Harder.

Divas zelta medaļas Latvijas Universiādes badmintona turnīrā, uzvarot vīriešu un jauktajās dubultspēlēs, izcīnīja arī Rīgas Tehniskās universitātes students Kārlis Stafeckis, taču vīriešu vienspēlēs 3.vieta. 

Latvijas Universiādes badmintona turnīrs iepriekš notika Jelgavā, 2020.gada 29.februārī, īsi pirms Covid-19 pandēmijas. 2021.gada 11.decembrī Jelgavā, LLU Sporta namā notikušais Latvijas Universiādes badmintona turnīrs tika rīkots ar mērķi nodrošināt šo sacensību nepārtrauktību, kā arī mudināt studentus atsākt sporta nodarbības, tai skaitā spēlēt badmintonu.

Latviijas Universiādes badmintona turnīra uzvarētāji visās disciplīnās dāvanā saņēma jaunumu no Evelatus – dizaina pulksteni, modinātāju un termometru.

Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka studentu sports ir viens no sporta attīstības balstiem, taču pandēmijas laikā tas ir visvairāk cietis. “Jauniešiem bija ierobežotas, bet tomēr iespējas spēlēt, Latvijas izlase varēja turpināt trenēties gandrīz netraucēti, amatieri un seniori izmantoja katru iespēju trenētie un spēlēt, taču studentu sports daudzviet bija pilnībā apstājies. Tagad mums tas ir jāiekustina no jauna,” komentē Kristians Rozenvalds.

Nākamais Latvijas Universiādes badmintona turnīrs ir ieplānots 2022.gada 5.martā. 2022.gadā Latvijā ir ieplānots arī SELL spēļu badmintona turnīrs. Mācību gada garumā ir ieplānots EHR augstskolu badmintona komandu līgas turnīrs.