2022.gada Latvijas čempionāts badmintonā notiks Ķekavā, 5.-6.februārī

Latvijas Badmintona federācijas Valde ir apstiprinājusi 2022.gada Latvijas čempionāta badmintonā nolikumu, nosakot, ka 2022.gada Latvijas čempionāts badmintonā notiks 5. un 6.februārī, Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā, turpat, kur 2019. un 2020.gadā.

“Ķekava izvēlēta gan tāpēc, ka tas ir Latvijas ģeogrāfiskais centrs, gan tāpēc, ka šeit ir organizatoru komanda, kas sevi veiksmīgi parādījusi iepriekš. Jāatzīmē arī tas, ka Ķekavas vidusskolas sporta komplekss ir ļoti piemērots Latvijas čempionāta rīkošanai, jo zālē ir labs apgaismojums, piemērots grīdas segums, plašas tribīnes. Un ļoti būtisks arguments ir arī Ķekavas novada pašvaldības ieinteresētība,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Kā nemainīgs ir atstāts Latvijas čempionāta badmintonā norises laiks – gada piektajā nedēļā, kas Pasaules un Eiropas badmintona kalendāros ir rezervēta nacionālajiem čempionātiem. “Iepriekš ir diskutēts par iespējamību Latvijas čempionātu rīkot citā laikā, tai skaitā tāpēc, ka februāra sākumā ir gripas uzliesmojums, taču LBF Valde jau iepriekš lēma nemainīt norises laiku, jo citādi būtu grūti atrast brīvu datumu un sinhronizēt to ar Pasaules, Eiropas un Latvijas piesātināto badmintona kalendāru,” skaidro skaidro LBF Valdes priekšsēdētaja vietnieks un Tiesnešu komisijas vadītājs Gunārs Lūsveris.

Saskaņā ar valstī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām, Latvijas čempionāts varēs notikt tikai “zaļajā režīmā”. Tas nozīmē, ka Latvijas čempionātā badmintonā varēs piedalīties tikai spēlētāji ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, zālē uzturēties varēs tikai ar sejas masku un apbalvošana varēs notikt tikai individuāli.

Spēļu formāts būs ļoti līdzīgs tam, kāds bija 2021.gada Latvijas čempionātā Talsos. 8 labākie dalībnieki, saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu, kas atjaunots 2022.gada 31.janvārī, kvalificēsies uz pamatturnīru, bet pārējie piedalīsies kvalifikācijas turnīrā, izsēti 8 kvalifikācijas turnīra zaros, saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu. Turnīra rīkotāji ir apņēmušies katram spēlētājam ieplānot vismaz 2 spēles.

Finālspēlēs svētdienas, 6.februāra, vakarā no plkst. 18:00 tiešraidē rādīs TV4, kas kopš 2022.gada 1.janvāra pārņēmis Sportacentrs TV saturu. Apbalvošana notiks pēc finālspēlēm vai arī starp finālspēlēm, ja būs nepieciešama pauze pirms jaukto dubultspēļu fināla.

Kā 2022.gada jauninājums ir tas, ka nebūs spēles par 3.vietu, līdzīgi kā tas ir pasaules reitinga badmintona turnīros. Bronzas medaļas saņems pusfināla zaudētāji. “Tā nebija viegla izšķiršanās. Taču tā ir nepieciešamība, jo bronzas fināls būtu jāieplāno kā atsevišķs raunds, jo nevar notikt vienlaicīgi ar finālu, arī tāpēc, kā daudzkārt bronzas finālu dalībnieki ir iesaistīti finālspēlēs citā kategorijā. Tā ir arī papildus slodze spēlētājiem, kas izliek sevi bronzas finālā, bet pēc tam vairs nav jaudas parādīt labāko sniegumu finālā. Vēl arī tas, ka pēdējo gadu pieredze rāda, ka ne visi 3.vietas ieguvēji paliek sagaidīt apbalvošanu, lai saņemtu savu bronzas medaļu,” skaidro LBF Valdes loceklis un 2022.gada Latvijas čempionāta badmintonā direktors Viesturs Bajārs.

“Lai nodrošinātu labāku badmintona prezentāciju, šogad plānojam rūpīgāk uzraudzīt to, ka sākot ar 1/2 fināliem dubultspēļu pāri ir vienādas krāsas sporta formās, kā to paredz Latvijas čempionāta nolikums. Šāds punkts nolikumos ir jau vairākus gadus, taču mums nebija atrunāts, kā rīkoties šādas situācijās. Šogad mūsu rīcībā būs rezerve ar vienādas krasās kokvilnas krekliem, kurus pirms spēlēs izsniegsim pāriem, kas nebūs vienādi tērpti. Kā alternatīva ir rīkoties līdzīgi kā Pasaules reitinga turnīros – piemērot naudas sodus,” skaidro 2022.gada Latvijas čempionāta galvenais tiesnesis Jānis Sala.