Piedāvā apgūt zināšanas un prasmes miega uzlabošanai

No 1. līdz 29. maijam virtuālajās platformās noritēs praktiski izglītojošs kurss miega uzlabošanai “Latvijas miega projekts”.  Vairāki jomas profesionāļi dalīsies zināšanās un pieredzē, lai ikviens interesents varētu uzlabot miega un tādējādi arī dzīves kvalitāti.  Projekta ietvaros notiks četras attālinātas lekcijas Zoom platformā par miega higiēnas pamatiem, miegu ietekmējošiem ikdienas ieradumiem, uztura ietekmi uz miegu. Dalībnieki izmēģinās arī 20 praktiskus ikdienas uzdevumus miega higiēnas uzlabošanai, kā arī saņems pastāvīgu atbalstu ieradumu ieviešanā un atbildes un viņiem aktuāliem jautājumiem. 

Programma “Latvijas miega projekts” ir balstīta uz jaunākajiem atklājumiem miega zinātnē, pasaulē vadošo miega ekspertu (neiroloģijas un psiholoģijas zinātņu doktora Dr. Maikla Breusa, neirozinātnieku Metjū Volkera un Endrjū Hubermana) atziņām un ieteikumiem, kā arī uz Latvijas speciālistu un praktiķu zināšanām un pieredzes. 

“Latvijas miega projekts” dalībnieki iegūs ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī mācīsies veidot praktiskus ieradumus miega kvalitātes, koncentrēšanās spēju uzlabošanai, iegūs personalizētu, efektīvu un pastāvīgu risinājumu labam nakts miegam. 

“Enerģijas trūkums ikdienā, pazeminātas kognitīvās spējas, paaugstināta emocionalitāte bieži ir saistīta ar zemu miega kvalitāti. Sakārtojot un uzlabojot miega higiēnas ieradumus, var ne tikai būtiski uzlabot vispārējos veselības rādītājus, bet arī panākt uzlabojumus citās dzīves jomās – darbā, attiecībās, mācībās,” stāsta “Latvijas miega projekta” iniciators Oskars Grīslis. 

“Kvalitatīvs miegs nodrošina gan labu fizisko, gan psihisko veselību, atjauno, uzlādē, sniedz enerģiju. Miegā notiek audu atjaunošanās, muskuļu augšana, olbaltumvielu veidošanās, kas ir ķermeņa nozīmīgākais būvmateriāls. Nepilnvērtīgs miegs nelabvēlīgi ietekmē imūno sistēmu un palielina akūtu saslimšanu risku, pazemina darba spējas un labizjūtu. Miegainība ir viens no biežākajiem cēloņiem ne tikai pazeminātai produktivitātei, bet arī darba un ikdienas traumām, avārijām,” projekta aktualitāti skaidro Oskars Grīslis.

“Latvijas miega projekts” iniciators Oskars Grīslis stāsta, ka ASV, Anglijā un arī citviet Eiropā lieli līdzekļi tiek investēti ar miegu saistītos pētījumos, jo hroniska neizgulēšanās ir 21.gadsimta slimība. Arī Latvijā arvien vairāk cilvēku sūdzas par izdegšanu, grūtībām koncentrēties, paaugstinātu emocionālitāti un pieaugošo stresu. Tāpēc ir radīts Latvijas miega projekts, kas ir uz ieradumu ieviešanu orientēta psihoizglītojoša programma. 

Lekcijas notiks latviešu valodā. 

Lektori:
Oskars Grīslis – Intelekta attīstības centra vadītājs, kognitīvo spēju uzlabošanas konsultants
Raivis Lucijanovs – biohakeris, lektors, fokusa grupu vadītājs miega tēmu, pētījis dažādu cēloņsakarību ietekmi uz miega kvalitāti
Anna Rozīte – diplomēta uztura speciāliste, sertificēts koučs, konsultē cilvēkus uztura un dzīvesveida jautājumos
Juris Svaža – Miega laboratorijas vadītājs, daudzu zinātnisko publikāciju autors,  specializējies ar miegu saistītu elpošanas traucējumu diagnostikā un ārstēšanā
Dr. Marta Celmiņa – pediatre – miega speciāliste, specializējusies zīdaiņu, bērnu un pusaudžu miega slimību ārstēšanā un pētniecībā. Vairāku starptautisku un vietējo publikāciju autore/līdzautore

Vairāk informācijas un pieteikšanās dalībai:
https://intelektacentrs.lv/latvijas-miega-projekts/