Rīgā sācies Eiropas reitinga junioru turnīrs skvošā

No 6. līdz 8. maijam Rīgā pirmo reizi notiks Eiropas skvoša federācijas reitinga turnīrs junioriem “Latvian Junior Open 2022”. Šāds turnīrs sākotnēji bija ieplānots 2020.gadā, taču tika atlikts  Covid-19 ierobežojumu dēļ. Latvijas turnīram ir pieteikti 34 dalībnieki no 9 valstīm. Visvairāk, 18 spēlētāji, ir no Latvijas.

Eiropas junioru reitinga turnīru pieredze ir diviem Latvijas spēlētājiem – šā gada Latvijas junioru čempionam Lukasam Kančam (42. vieta Eiropa reitinga U17 grupā) un Ralfam Vītolam (158. vieta Eiropa reitinga U17 grupā). Savukārt, Latvijas junioru čempionei Unai Ulmanei šī būs pirmā Eiropas junioru reitinga turnīra pieredze. 

Ar septiņiem spēlētājiem pārstāvēta būs Igaunija, kuras līdere ir Baltijas junioru čempione, pēdējos gados vairākos ESF turnīros veiksmīgi startējusi Eveli Melka, kas atrodas visaugstāk Eiropas junioru reitingā no visiem Baltijas valstu spēlētājiem – 17. vieta Eiropa reitinga U19 grupā.

Pa diviem spēlētājiem ir no Luksemburgas un Ukrainas, pa vienam no Polijas, Somijas, Nīderlandes, Spānijas, kā arī no skvoša lielvalsts Ēģiptes. No pieteiktajiem spēlētājiem augstākais reitings ir polim Ivanam Wojceham (7. vieta Eiropa reitinga U15 grupā) un spānim Adrianam Revertam Escutia (12. vieta Eiropa reitinga U17 grupā). 

Sacensības notiks “Pepsi” skvoša centrā Rīgā, Uzvaras bulvārī 10. Pirmās spēles sāksies 6. maijā, bet fināli, kurus translēs arī Sportacentrs.com TV, norisināsies svētdien, 8. maijā.

“Vairāku apstākļu sakritības dēļ dalībnieku skaits nav ļoti liels, bet bija svarīgi īstenot atlikto ieceri par Eiropas Skvoša federācijas junioru reitinga turnīru Latvijā. Mērķis ir turpināt šādus turnīrus rīkot regulāri, visdrīzāk, reizi gadā, lai sniegtu mūsu jauniešiem izaugsmes motivāciju un iespējas tepat Latvijā augstā līmenī sacensties un iepazīties ar citu valstu skvoša spēlētājiem, ieraudzīt jaunas perspektīvas,” pauž Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Māris Macijevskis. 

Sacensības notiek ar Latvijas Sporta federāciju padomes un Izglītības un zinātnes ministrijas  līdzfinansējumu. Latvijas Skvoša federāciju un turnīru atbalsta kompānijas viesnīca “Bellevue”, sporta preču internetveikals “Latvin.lv”, sporta preču veikals “Squashop”, “OK Būvmateriāli”, “ASB Squash”, ūdens “Mangaļi”, reklāmas kompānija “Promoter”. 

Sekot līdzi spēļu laikiem un rezultātiem var vietnē:
https://esf.tournamentsoftware.com/sport/tournament?id=41437B60-53F9-434E-BF43-8896E1C45045

Informācija un foto arī sociālajos tīklos: Facebook lapā Latvian Junior squash open un Instagram lapā Latvian Junior Squash open.