Notiks preses brīfings par 2.Starptautisko folkmūzikas festivālu

Ceturtdien, 6.maijā, pulksten 14:00 tirdzniecības centrā “Origo” notiks preses brīfings, kura laikā būs iespējams uzzināt festivāla programmu, folkmūzikas grupas, kas piedalīsies, kā arī tikties ar vienu no festivāla viesgrupām – kazaku folkmūzikas ansambli “Bratina”. Preses brīfings notiks “Origo” administrācijas telpās 4.stāvā.
Preses brīfingā piedalīsies tirdzniecības centra “Origo” direktors Aleksandrs Ņemirovskis, kurš sīkāk pastāstīs par festivāla ideju, kā arī skaidros norises vietas nozīmi; festivāla organizators Mārcis Kūlis, kurš informēs mediju pārstāvjus par festivāla programmu un grupu izvēli; Latvijas Universitātes Etniskās kultūras centra vadītājs Ernests Spičs, kurš skaidros šī festivāla nozīmi un nepieciešamību; Sergejs Oļonkins no folkgrupas “Iļjinskaja pjatņica” iepazīstinās ar grupu “Bratina” un pastāstīs par minoritāšu folkgrupu kustību Latvijā; mākslinieks Jānis Anmanis, kurš sīkāk pastāstīs par aktivitātēm bērniem festivāla laikā.
Tāpat 6.maijā Rīgā būs jau ieradies kazaku folkloras ansamblis no Krievijas “Bratina”, kuri preses brīfinga laikā sniegs nelielu koncertu no plānotā festivāla repertuāra.
Atgādinām, ka 2.Starptautiskais festivāls notiks no 7.- 9.maijam Stacijas laukumā. Festivāls tiks atklāts piektdien, 7.maijā, pulksten 15:00. Sestdien, 8.maijā, un svētdien, 9.maijā, festivāls sāksies 10:00 no rīta un ilgs līdz 22:00.
Festivālā piedalīsies grupas no Ungārijas, Slovākijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, kā arī tiks sagaidīti viesi no Krievijas un Tuvas republikas,” informē festivāla organizators Mārcis Kūlis, skaidrojot, ka festivāla dalībnieku izvēli noteica valsts piederība, grupas mākslinieciskais līmenis un atraktivitāte, piemēram, no Tuvas republikas festivālā ieradīsies īsts šamanis, kurš savā ikdienas dzīvē piekopj šamaņu rituālus.
Latviju festivālā pārstāvēs 25 dažādu nacionalitāšu un etnisko piederību folkgrupas, tai skaitā Latvijā pazīstamākā folkmūzikas grupa “Iļģi”.
“Pagājušajā gadā Starptautiskais folkmūzikas festivāls notika pirmo reizi un pierādīja to, ka Latvijas sabiedrībai interesē folkmūzika, tādēļ tika nolemts šo festivālu ieviest kā tradīciju un organizēt katru gadu,” norāda A.Ņemirovskis, turpinot, ka tirdzniecības centrs “Origo” dāvinās sabiedrībai festivālu arī turpmākos gadus, jo uzskata, ka šāda veida pasākumiem ir liela nozīme kulturālas vides veidošanā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s