Dziesmu dienas programma

1. jūlijā Dziesmu dienas ietvaros notiks virkne iepriekš plānotu, kā arī nejauši provocētu aktivitāšu, kuru mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus uzdziedāt gan mājās, gan darbā, gan uz ielas un transportā, lai sev un citām valstīm apliecinātu dziesmas nozīmi mūsu tautas kultūrā.
Dziesmu dienas ietvaros:
Stacijas laukumā pie t/c Origo: 8:00 – 10:00 brīvais rīta mikrofons Stacijas laukumā; Šajā laikā uz skatuves kāps labklājības ministre Dagnija Staķe ar ģimeni, mūziķis Aigars Krēsla, t/c “Origo” direktors Aleksandrs Ņemirovskis, radio cilvēks Jānis Vaišļa u.c.
14:30 -16:00 t/c “Origo” veikala apmeklētājus ar dziesmu priecēs topošo kordiriģentu ansamblis;
17:00 – 19:00 brīvais mikrofons Stacijas laukumā.
Krastmalā pie Prezidentes pils: 14:00 – 15:00 brīvais mikrofons. Garāmgājēji izvēlas dziesmas un dzied tās ģitāras pavadībā.
15:10 – 16:00 Rīgas mēra Aivara Aksenoka dziedošā runa. Pēc mēra runas ikviens tiks aicināts izdziedāt savu viedokli, vēlmes un idejas par Rīgas attīstību.
14:00 – 18:00 brīvais mikrofons. Visi garāmgājēji tiek aicināti izteikt sevi akcijā “Dziedi, ko jūti”. Kopā ar mūziķiem katram būs iespēja sagatavot īsas dziesmiņas par savām sajūtām, kuras pēc tam dziedāt uz skatuves.
16:00 – 18:00 brīvais mikrofons. Garāmgājēji izvēlas jau zināmas dziesmas un dzied tās ģitāras pavadībā.
Citviet: 7:00 – 10:00 sadziedāšanās sabiedriskajā transportā.
14:00 – 16:00 “Līvu Akvaparkā” bērniem būs iespēja izdziedāties un par to iegūt kādu nelielu balviņu.
18:00 – 20:00 skan attīrošā dziesma, kurā tiek aicināti ieklausīties visi iedzīvotāji, kad tuvojas firmas “Hoētika” mašīna.
19:00 – 21:00 bāra dziesmas. Dziedošs ceļojums pa “bērnības takām” (Pulkvedis, Spalvas pa gaisu, John Lemon)
Taču ir virkne pasākumu, kurus Dziesmu dienas organizētāji pagaidām neizpauž, lai negaidot un jebkurā vietā spētu pārsteigt arī cilvēkus, kas varbūt mēģinās izvairīties no vispārējās dziedāšanās, neejot uz izziņotajiem pasākumiem.
Lai palīdzētu interesentiem iesaistīties akcijā, rosinātu idejas un plašāk informētu par Dziesmu dienā notiekošajiem pasākumiem, joprojām darbojas un arvien tiek papildināta mājas lapa http://www.dziedi.lv.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s