Dziesmu dienā 1.jūlijā dziedās mēri, ministri, uzņēmēji un garāmgājēji

Lai sev un citām valstīm apliecinātu dziesmas nozīmi mūsu tautas kultūrā, reklāmas aģentūras “Bates / Red Cell” un “Ze Guru”, sabiedrisko attiecību aģentūra “RKT Publicitāte” sadarbībā ar daudziem Latvijas uzņēmumiem un valsts organizācijām šī gada 1.jūlijā rīkos Dziesmu dienu.
Dziesmu dienas laikā 1.jūlijā būs uzstādītas brīvās skatuves, kur ikviens varēs uzdziedāt. Kautrīgāki cilvēki varēs dziedāt teltīs – iedvesmotie varēs mēģināt izteikt savas sajūtas, radot arī jaunas dziesmas. Viena skatuve atradīsies Stacijas laukumā pie t/c “Origo”, otra Vecrīgā, 11.novembra krastmalā pie Prezidentes pils.
Lai rosinātu uzdziedāt Rīgas iedzīvotājus, jau rīta pusē no 8:00 – 10:00 Stacijas laukumā pie t/c Origo balsi iemēģinās vairāki Latvijā pazīstami cilvēki, tostarp labklājības ministre Dagnija Staķe ar ģimeni, mūziķis Aigars Krēsla, t/c “Origo” direktors Aleksandrs Ņemirovskis, Jānis Vaišļa, TV kulinārijas šova “Pikantā mīkla” vadītājs Aigars Strauss un citi.
Dienas vidū no 15:00 – 16:00 Krastmalā pie Rīgas pils Rīgas mērs Aivars Aksenoks kopā ar koristiem un ģitāristu dziedās savu uzrunu iedzīvotājiem, kam sekos dziedošā apspriede. Pēc mēra runas katram būs iespēja izdziedāt savu viedokli, vēlmes un idejas par Rīgas attīstību.
Dziesmu dienā plkst. 15:00 Rīgas pilī skolu jaunatnes dziesmu svētku dalībnieki uz kopīgu dziedāšanu aicinās arī Prezidenti Vairu Vīķi – Freibergu.
Tiem, kas vēlas izveidot jaunu dziesmu un izteikt tajā savas sajūtas, no 15:00 – 18:00 Krastmalā to palīdzēs izdarīt vairāki mūziķi un dzejnieki, tai skaitā Andris Akmentiņš, Kārlis Vērdiņš, Vilnis Vējš, Mikus Ulmanis un citi.
Taču ir virkne pasākumu, kurus Dziesmu dienas organizētāji pagaidām neizpauž, lai negaidot un jebkurā vietā spētu pārsteigt arī cilvēkus, kas varbūt mēģinās izvairīties no vispārējās dziedāšanās, neejot uz izziņotajiem pasākumiem.
“Dziesmu dienā vēlamies noskaidrot, vai cilvēki vēl prot dziedāt, dziesmā izteikt savas jūtas un domas, un vairot dzīvesprieku ar dziesmas palīdzību. Nav noslēpums, ka mēs lepojamies ar savām dziedāšanas tradīcijām. Tāpēc 1. jūlijā mums ir unikāla iespēja parādīt sev un citām valstīm, ka “Latvija – zeme, kas dzied” ir mūsu identitātes un dzīves sastāvdaļa,” norāda “Bates / Red Cell” tekstu un ideju autors Andris Akmentiņš.
“Dziesmu dienā aicinām Latvijas iedzīvotājus vienkārši uzdziedāt, jo dziesmai nav jāgaida uz īpašiem svētkiem – ikdienā dziedāt var arī mājās, vilcienā, veikalā, vai darbā,” stāsta “RKT Publicitāte” projektu vadītājs Jānis Ķirpītis.
Atcerēties piemirstus dziesmu vārdus šajā dienā palīdzēs uzziņu dienests “118”, un lai palīdzētu cilvēkiem iesaistīties akcijā, rosinātu idejas un plašāk informētu par Dziesmu dienā notiekošajiem pasākumiem, joprojām darbojas un arvien tiek papildināta mājas lapa http://www.dziedi.lv. Lai dokumentāli fiksētu Dziesmu dienu, daudzi dziedāšanas gadījumi tiks filmēti, lai galarezultātā izveidotu Dziesmu dienas dokumentālo filmu. Šo filmu plānots izmantot kā reprezentatīvi informatīvu materiālu par Latviju ne vien pašu zemē, bet iespējams arī ārvalstīs.
Dziesmu dienas organizatori 1.jūlijā aicina dziedāt visus Latvijas uzņēmumus. Savu dalību jau apstiprinājuši vairāki Latvijā zināmi uzņēmumi un valsts organizācijas, tostarp “RBS Skals”, “Stendera ziepju fabrika”, “Emīla Gustava šokolāde”, “Latvijas Radio”, “Lattelekom”, “Origo”, “Grifs AG”, “Līvu Akvaparks”, “Aura Auto”, “Hoetika”, Lidosta Rīga, Jelgavas pilsētas dome, Kuldīgas pilsētas dome, un citi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s