Dziesmu dienas organizatori uzskata, ka iecere ir izdevusies

1.jūlijā notikušās Dziesmu dienas organizatori uzskata, ka iecere ir izdevusies. Šobrīd vēl tiek lemts par to, vai Dziesmu diena kļūs par tradīciju. “Šī ir ļoti jauka iniciatīva, bet es arī vēlos, lai cilvēki dziedātu ne tikai Dziesmu dienā. Līdzīgi, kā nav jāgaida 8.martu, lai savai sievai pasniegtu puķes,” rezumē Dziesmu dienas iniciators Andris Akmentiņš.
“RKT Publicitāte” projektu vadītājs Jānis Ķirpītis atgādina, ka 1.jūlijā notikušo Dziesmu dienu organizēja sabiedrisko attiecību aģentūra “RKT Publicitāte” un reklāmas aģentūras “Bates / Red Cell” un “Ze Guru”, sadarbībā ar daudziem Latvijas uzņēmumiem un valsts organizācijām.
Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Uldis Vītoliņš uzskata, ka Dziesmu diena bija ļoti labs apliecinājums tam, ka Latvija tik tiešām ir zeme, kas dzied. “Mēs neesam plānojuši manīt Latvija logo “Zeme, kas dzied”. Gluži otrādi, mēs vēlamies darīt visu iespējamo, lai akcentētu Latvijas dziesmu tradīcijas,” stāsta U.Vītoliņš.
U.Vītoliņs arī zināja teikt, ka par Dziesmu dienu lielu interesi ir izradījušas gan tūrisma firmas, gan arī daudzi tūristi.
“Iespējams, ka citus gadus, Dziesmu diena būtu organizējama nevis vasaras vidū, kad Rīgā jau tā ir daudz tūristu, bet gan agrā pavasarī vai rudenī, lai izmantotu Dziesmu dienu tūristu pievilināšanai,” uzskata U.Vītoliņš.
J.Ķirpītis informē, ka vairāki simti cilvēki 1.jūlijā izmantoja publiskās skatuves pie T/c “Origo” un Krastmalā. Daudzi tūkstoši cilvēki ir apmeklējuši http://www.dziedi.lv, savukārt vairāki tūkstoši cilvēki ir zvanījuši uz 118, lai uzzinātu dziesmu tekstus.
Lai dokumentāli fiksētu Dziesmu dienu, daudzi dziedāšanas gadījumi tika filmēti, lai izveidotu Dziesmu dienas dokumentālo filmu. Šo filmu plānots izmantot kā reprezentatīvi informatīvu materiālu par Latviju ne vien pašu zemē, bet iespējams arī ārvalstīs. “Ir safilmēts ļoti daudz video materiālu, jo vienlaicīgi darbojās 14 filmēšanas grupas,” precizē “Bates / Red Cell” direktore Andra Treibaha.
“Aizvadītais mēnesis, kad organizējam Dziesmu dienu, bija smags, bet vienlaicīgi ļoti aizraujošs un interesants. Rezultātā daudziem cilvēkiem 1.jūlijs bija daudz interesantāka diena nekā līdz šim,” rezumē A.Akmentiņš.
“Dziesma iedrošina – iespējams, ka pēc tam, kad cilvēks būs atradis drosmi, lai skaļāk dziedātu, viņš pēc tam dosies uz tuvējo namu pārvaldi, lai izteiktu savu neapmierinātību ar nekārtībām savā mājā, bet pēcāk arī pie prezidentes,” uzskata A.Akmentiņš.
Plasāka informācija par Dziesmu dienas norisi tiks apkopota http://www.dziedi.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s