Stacijas pulkstenim tiek veikta regulārā lampiņu maiņa un tīrīšana

“Līdzīgi kā citos gados, arī šogad tirdzniecības centrs “Origo” no saviem līdzekļiem veica stacijas pulksteņa visu 658 lampiņu maiņu un ciparnīcu tīrīšanu,” informē tirdzniecības centra “Origo” direktors Aleksandrs Ņemirovskis. Spuldzīšu maiņa tiek veikta, kā minimums, vienu reizi gadā, izmantojot īpaši piemērotu tehniku un speciāli apmācītus darbiniekus.
“4,2 metru lielo ciparnīcu lampiņu maiņa notiek 46 m augstumā un tās maina no ārpuses,” stāsta A.Ņemirovskis.
“Vienas spuldzītes nomainīšanas izmaksas ir gandrīz septiņi lati, kā arī jārēķinās ar papildus izmaksām par atbilstošas tehnikas izmantošanu. Tādejādi kopējās izmaksas sastāda tuvu astoņiem tūkstošiem latu,” stāsta A.Ņemirovskis.
“Par stacijas pulksteņa lampiņu maiņu tiek rīkots konkurss, kur tiek izvērtēta izmaksu atbilstība veicamajam darbam,” turpina A.Ņemirovskis.
“Liela uzmanība tiek pievērsta arī drošībai. Sakarā ar to, ka darbs tiek veikts lielā augstumā, iepriekš ir grūti prognozēt precīzu laiku, kad dabas apstākļi būs vispiemērotākie šāda uzdevuma veikšanai,” stāsta A.Ņemirovskis.
A.Ņemirovskis atvainojas rīdziniekiem par īslaicīgu pulksteņa apstādināšanu, jo citādi vienkārši nav iespējams nomainīt spuldzītes stundu un minūšu rādītājiem.
A.Ņemirovskis arī uzsver, ka uzreiz pēc spuldzīšu maiņas pulkstenis atkal strādā kā parasti precīzi un tiek kontrolēts no satelīta.
Stacijas pulkstenis joprojām ir viens no Latvijas precīzākajiem pulksteņiem, jo pulkstenis no pareizā laika atskaites bankas Frankfurtē saņem pareizā laika signālu ik pēc stundas. Līdz ar to, ja arī tas pamanītos stundas laikā kļūdīties par minūti vai divām, kļūda automātiski tiktu izlabota.
Atgādinām, ka stacijas pulkstenis ir izgatavots Vācijas kompānijā “Perrot”, tam ir ieprogrammēta vasaras/ziemas laika maiņa, satelīta kontrolēta laika regulācija un tas saglabā precīzu laika atskaiti arī strāvas traucējumu gadījumos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s