Dziesmu diena šogad būs 14.septembrī

Pagājušā gadā aizsāktā Dziesmu dienas tradīcija turpināsies, tikai nevis vasaras vidū, kā pērn, bet gan 14. septembrī, kad visi tiek aicināti dziedāt pilsētas centrālajos laukumos, parkos, sabiedriskajā transportā un arī birojos.
“Dziesmu dienas mērķis ir sev un citiem apliecināt dziesmas nozīmi mūsu tautas kultūrā, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju dziedāt, īpaši iesaistot dziedāšanā tos, kuri parasti dziesmas tikai klausās. Ļoti vēlamies, lai pasākums nekļūst formāls, lai dzied ikkatrs, ne tikai kori, un dziedāšanas svētki nav nošķirti no tautas,” skaidro “Tautas mākslas centra” pārstāve Antra Purviņa.
Dziesmu diena ir ieguvusi tradīcijas statusu, bet, lai to attīstītu nacionālā līmenī, pasākuma idejas autori – reklāmas aģentūra “Bates / Red Cell”, pasākumu aģentūra “Ze Guru” un sabiedrisko attiecību centrs “RKT Publicitāte” – Dziesmu dienas organizēšanu ir nodevuši Kultūras Ministrijas pakļautībā esošajam “Tautas mākslas centram”, kas organizē arī Dziesmu un deju svētkus.
Lai mūsu valsts viesiem rastos konkrētāks priekšstats par “Zemi, kas dzied”, plānots iesastīt arī tūristus svētku pasākumos. Piesaistot tūrisma aģentūras, viesiem tiks izziņots un paskaidrots, ka viņiem šīs dienas ietvaros būs iespēja līdzdziedāt.
Dziesmu diena šogad tiek pārcelta uz septembra vidu, jo tad skolās būs atsākušās kora nodarbības un arī strādājošajiem atvaļinājumi ir beigušies. Rīkojot pasākumu rudenī ir iespējams paildzināt vasaru un turpināt piesasitīt tūristus, kad to plūsma sāk pierimt.
“Pagaidām noris plānošanas un organizatoriskie darbi, bet jau drīzumā tiks izstrādāta pasākuma programmas koncepcija, kad arī būs zināms jau skaidrāk, kur un kā šogad pasākums notiks” stāsta A. Purviņa.
Plānots atjaunot arī svētku mājas lapu http://www.dziedi.lv, kurā tāpat, kā iepriekš varēs iegūt plašāku informāciju par 14. septembrī notiekošo Dziesmu dienu un palīdzēs interesentiem iesaistīties akcijā, kā arī rosinās idejas.
Dziesmu dienas organizatori 14. septembrī aicina dziedāt visus Latvijas uzņēmumus. Pēc pagājušā gada pieredzes, kad dziedāja, “RBS Skals”, “Stendera ziepju fabrika”, “Emīla Gustava šokolāde”, “Latvijas Radio”, “Lattelekom”, “Origo”, “Grifs AG”, “Līvu Akvaparks”, “Aura Auto”, Jelgavas pilsētas dome, Kuldīgas pilsētas dome un citi, secināts, ka šī prakse ir jāturpina.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s