„Rīga Taxi” atbalsta lielākas kontroles nepieciešamību

Viens no pieredzējušākajiem Rīgas taksometru pārvadātājiem „Rīga Taxi” atbalsta Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, Inspiration Riga un Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas aicinājumu Rīgas Domei risināt ar taksometru pārvadājumiem saistītās problēmas. 
„Pēdējā laikā ir skaitliski augušas negatīvas atsauksmes ārvalstu masu mēdijos par taksometru pakalpojumiem Rīgā. Daudzi ārvalstu viesi tiek piekrāpti un tas nepaliek nepamanīts. Rīgā ir sastopamas labas taksometru kompānijas un ir daudz godīgu taksometru vadītāju, taču tajā pašā laikā ir atsevišķas taksometru kompānijas un taksometru vadītāji, kas grauj Rīgas tēlu. Šai problēmai jātiek risinātai sadarbībā ar taksometru kompānijām un Rīgas domi,” uzskata minētās organizācijas. 
„Rīga Taxi” valdes priekšsēdētājs Genādijs Aksjonovs atbalsta aicinājumu izveidot publisku telefona līniju, kur cilvēkiem sūdzēties par taksometru vadītāju iespējamām nelikumībām. 
„Kopš darbības sākuma „Rīga Taxi” ir centusies uzturēt pastāvīgu saiti ar klientiem. Ko tur slēpt – arī mums regulāri zvana klienti ar savām pretenzijām. Bet, „Rīga Taxi” atšķiras no daudziem taksometru pārvadātājiem ar to, ka šīs sūdzības tiek izskatītas un klients tiek vienmēr informēts par pieņemto lēmumu,” informē G.Aksjonovs, piebilstot, ka „Rīga Taxi” darbības laikā ir atlaisti ļoti daudzi šoferi, kuri nav atbilduši „Rīga Taxi” noteiktajiem standartiem. 
Vienlaicīgi G.Aksjonovs ierosina neaizrauties ar vēl lielāku saistību un ierobežojumu uzliekšanu taksometru kompānijām, bet gan kopīgi domāt par to, kā ierobežot atsevišķu taksometru vadītāju visatļautību. 
„Šobrīd ir tā, ka taksometru vadītājs, kuru mēs vakar atbrīvojām par rupju pārkāpumu, jau nākamā dienā sāk darbu citā kompānijā,” stāsta G.Aksjonovs. 
„Darbinieku trūkums Rīgā ir jūtams jau vairākus gadus, vēl pirms daudzi bija devušies uz Īriju. Tagad situācija ir vēl katastrofālāka,” zina teikt G.Aksjonovs, piebilstot, ka potenciālo šoferu loku samazina arī nepieciešamās labās latviešu valodas zināšanas. 
G.Aksjonovs atkārtoti ierosina licenzēt taksometru vadītājus, līdzīgi, kā, piemēram, apsardzes speciālistus. „Tad Rīgas domes atbildīgajām institūcijām būtu iespējams anulēt konkrētā pārkāpēja licenci, un vainīgajam taksometru vadītājam tas liegtu turpināt darbu šajā nozarē, un tas, iespējams, būtu stimuls negrēkot,” uzskata G.Aksjonovs. 
„Piekrītu tūrisma speciālistiem, ka situācija šobrīd ir dramatiska, bet ceru, ka tas sekmēs tādu lēmumu pieņemšanu, kas problēmas risinās, bet ne vēl vairāk dramatizēs,” uzskata G.Aksjonovs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s