Notiks Dziesmu dienas pasākumi

Viens no latviešu tautas garīgo vērtību saglabāšanas ceļiem ir dziedāšanas tradīcija, kuras vainagojums mūsdienās ir Dziesmu svētki. Šo unikālo parādību novērtējusi pasaule, svētkus iekļaujot UNESCO veidotajā Cilvēces mutvārdu un nemateriālās kultūras šedevru sarakstā.
Taču dziedāšanas tradīcija, kuru Dziesmu svētkos pārstāv Latvijas kori, sākas un pirmkārt pastāv tautā. Un tieši šajā pamatlīmenī dziesma dzīvo vispilnīgāk, pildot vairākas funkcijas: tā cilvēkus vieno, palīdz saprasties, izteikt atziņas un emocijas estētiski un ētiski skaistā formā. Te ir runa par visplašāko spektru – no patriotiskām līdz apdziedāšanās dziesmām.
Lai saglabātu dziedāšanas tradīciju un aktualizētu to mūsdienu sabiedrībā, Latvijā tiek organizēta Dziesmu diena, ko pagājušajā gadā pēc savas iniciatīvas IX Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros organizēja aģentūras Bates/red cell un RKT. Šogad šā visu Latviju aptverošā pasākuma organizatora funkcijas pārņem valsts aģentūra “Tautas mākslas centrs”, sadarbībā ar “Bates/red cell” veidojot arī Dziesmu dienas scenāriju.
Dziesmu diena notiks 2006. gada 14. septembrī un tās tēma šoreiz ir tautas dziesmas. Šajā dienā Rīgā un visā Latvijā dažādu valsts līmeņa un privātu iestāžu kori izies ielās un laukumos, lai kopā dziedātu visiem zināmas latviešu tautas dziesmas.
Dziesmu dienas kulminācija paredzēta pulksten 14.00 Doma laukumā, kad J.Vītola mūzikas akadēmijas jauktais koris un jauniešu koris “Balsis” kopā ar tautā atpazīstamiem un populāriem cilvēkiem Latvijas televīzijas un Latvijas radio tiešraidē dziedās kopā ar visu tautu latviešu tautas dziesmas “Rīga dimd”, “Pūt vējiņi”, “Bēdu manu lielu bēdu” un “Krauklīt’s sēž ozolā”. Dalību Dziesmu dienas norisē jau apstiprinājuši diriģenti Imants Kokars, Māris Sirmais, Romāns Vanags, māksliniece Džemma Skulme, aktrise Olga Dreģe, dzejnieks Jānis Peters, dziedātājs Intars Busulis un citi.
Dziesmu dienas pasākumi norisināsies arī pie tirdzniecības centra “Origo” 14. septembrī no pulksten 19.00 līdz 20.00 un Liepājas pilsētā 14. un 15. septembrī.
Vairāk informāciju par šīm un citām norisēm var iegūt pie v/a “Tautas mākslas centrs” speciālistiem kora mūzikas jautājumos – Antra Purviņa un Lauris Goss.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s