Tiek pieteikta jauna kustība – Kristīgi sociālā ūnija

Latvijas Romas katoļu baznīcas kardināla Jāņa Pujāta morāli atbalstīta, tiek pieteikta jauna kustība – Kristīgi sociālā ūnija. Atbilstoši tās nosaukumam, tās mērķi ir kristīgos morāles principos balstīta un sociāli atbildīga rīcība jebkurā darbā. Par organizācijas veidošanu lems pēc Lieldienām, jo gavēņa laiks ir vairāk domāts pārdomām.

Sabiedrībai tiek piedāvāta Latvijā jauna, bet citur Eiropā ļoti populāra ideoloģija – kristīga un sociāla atbildība. Latvijas sabiedrība to var pieņemt vai noraidīt. Organizācijas un vēl jo vairāk partijas izveidošana nav pašmērķis. Uzdevums ir mainīt esošo politikas darba kartību, lai tā tiktu pakļauta sabiedrības interesēm, būtu kristīgi un sociāli atbildīga.

Iniciatīvas mērķis ir piedāvāt iespēju aktīvāk līdzdarboties tiem, kuri līdz šim nebija atraduši savu vietu. Latvijas politiskajās partijās līdzdarbojās mazāk nekā 1% valsts iedzīvotāju un tas ir pārāk maz, lai nodrošinātu aktīvu visas sabiedrības līdzdarbību valsts attīstības procesos. „Šis bija īstais brīdis, kad cilvēkus uzrunāt, jo šobrīd notiek partiju šķelšanās, jaunu veidošanās, un daudzi cilvēki meklē iespēju līdzdarboties sabiedrības labā, taču nevar atrast sev vietu,” uzskata viens no iniciatoriem Kristians Rozenvalds.

„Ir vairāki iemesli, kāpēc cilvēki neiesaistās politikā. Gan tas, ka vairākas Latvijas partijas ir veidotas kā biznesa projekti, citas, savukārt, lai apmierinātu kāda ambīcijas. Vairumā partiju jūtama to spices atrautība no biedriem. Īpaši uzsverams tas, ka partijām ir ļoti miglainas ideoloģijas,” norāda K.Rozenvalds, piebilstot, ka augstākminētās kļūdas ieplānots neatkārtot.

Lai jau pirmsākumos realizētu uzstādījumu par patiesi tautas organizētu kustību, lēmumi tiks sagatavoti un pieņemti demokrātiski, taču, stingri pieturoties pie pamatnostādnes – kristīgi un sociāli atbildīgas rīcības. Šobrīd nav nekādu, iepriekš šaurā lokā izdiskutētu uzstādījumu – nav statūtu, programmas, vadītāji, jo to ierosinās un izlems jaunās organizācijas dalībnieki.

„Ne es, ne arī Jānis Pujāts neplāno kļūt par politiķiem,” uzsver K.Rozenvalds, piebilstot, ka baznīcas kancele nekāda gadījumā netiks izmantota partijas politiskai reklāmai. „Diemžēl, esmu pārliecināts arī par to, ka daudzi meklēs mūsu savtīgumu, nespēdami samierināties, ka joprojām ir dzīvi arī ideālisti.”

„Es zinu, ka tā ir liela atbildība un uzdrīkstēšanās. Iespējams, sabiedrību šo iniciatīvu nepārņems, tāpat iespējams, ka izveidosies plaša tautas kustība, tāpēc nevarēju atļauties izmantot iespēju paklusēt,” rezumē K.Rozenvalds.

Ir būtiskas lietas, ar ko Kristīgi sociālās ūnijas atšķiras:

1) uzdevums ir nevis cīņa par varu, bet panākt, lai vara darbotos nesavtīgi, kristīgi, sociāli atbildīgi, aktīvi un kvalitatīvi. Organizācijas izveide nav pašmērķis un tā netiek veidota no augšas. Tikai tad, ja tā izaugs no tautas masām, ja aicinājumam atsauksies vairāki tūkstoši cilvēku, tiks izveidota „Latvijas Kristīgi sociālā ūnija”
2) organizācijas darbība tiks veidota balstoties uz ļoti spēcīgu un daudziem saprotamu ideoloģiju, attiecīgi mazinot organizācija atkarību no tās līderiem un arī pasargājot no sponsoru iespējamas ietekmes.
3) nav iepriekš iezīmētu līderu, kam vajadzīgi līdzskrējēji vai fona cilvēki -paši interesenti veidos nodaļas, kurās arī laika gaitā tiks izraudzīti nākamie organizācijas līderi un vadības modelis.
4) plānots atteikties no lielo sponsoru ziedojumiem, balstoties uz biedru maksām, taču lielākām nekā citur, vienlaicīgi organizējot organizācijas darbību tā, lai būtu pēc iespējas mazāki administratīvie, reprezentācijas un iespējamie reklāmas tēriņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s