Diskutēs par bērnu drošību iespējamās krīzes apstākļos


Ekonomiskās krīzes apstākļos tiek prognozēts arī noziedzības pieaugums, tai skaitā zādzības, laupīšanas, huligānisms un narkotisko vielu aktīvāka tirdzniecība. Vai sabiedrība ir gatava nosargāt savus bērnus un jauniešus? Par to diskutēs izglītības, policijas, pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī uzņēmēji un žurnālisti kopā ar LR bērnu un ģimenes lietu ministru Aināru Baštiku.


Diskusija notiks ceturtdien, 11.decembrī plkst 15:00, Jelgavā, kluba “Crash” konferenču zālē. Diskusiju rīkos biedrība “Academia” kopā ar žurnālu un portālu “Jelgavniekiem.lv”. Diskusiju vadīs biedrības “Academia” vadītājs Kristians Rozenvalds.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks un viņa padotībā esošā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija jau līdz šim ir iniciējuši un realizējuši virkni pasākumu, gan likumdošanas sakārtošanā (piemēram, vecāku atbildības pastiprināšanā), gan sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām sabiedrības izglītošanas un informēšanas jomā par bērnu drošības jautājumiem utml. Turklāt arī pašlaik, kad ir gaidāma sociālekonomiska krīze, ir svarīgi šim jautājumam saglabāt nemainīgi augstu aktualitāti un iesaistīt publiskajā diskusijā pēc iespējas vairāk ar bērnu drošību saistīto speciālistu.


Diskusija par bērnu drošību būs jau otrā “Academia” un “Jelgavniekiem.lv” kopīgi rīkotā diskusija. Atgādinām, ka pirmā šāda diskusija notika piektdien, 21.novembrī, kad LR ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards kopā ar Jelgavas ietekmīgākajiem uzņēmējiem diskutēja par iespējām uzlabot uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Ar diskusijas formu un gaisotni bija apmierināts gan ministrs, gan arī uzaicinātie uzņēmēji, kuri izteica vēlmi pēc šāda līmeņa diskusiju turpināšanas.


Portāls un žurnāls “Jelgavniekiem.lv”, iesaistoties šajā diskusijā, grib ne vien informēt savus lasītājus, bet arī aktīvi valstisku problēmu risinājumu meklējumos,” uzsvēra “Jelgavniekiem.lv” galvenais redaktors Māris Papēdis.


Biedrības “Academia” vadītājs Kristians Rozenvalds norāda, ka šīs diskusijas būs aktuālas ne tikai jelgavniekiem. “Jau notikusī diskusija par uzņēmējdarbības vidi, kā arī ieplānotā diskusija par bērnu drošību ir vienlīdz aktuāla visā Latvijā,” piebilst K.Rozenvads.


K.Rozenvalds uzsver mediju un sabiedrisko attiecību speciālistu iespējamo lomu dienaskārtības noteikšanā, kas būtu jāvirza tādā gultnē, lai politiķu un valsts pārvaldes darba kārtībā nonāktu pēc iespējas vairāk sabiedrībai būtiski un sāpīgi jautājumi. „Dažkārt, lai pievērstu uzmanību kādam jautājumam, pietiek ar to, ka ir kāds, kas ierosina diskusiju. Ir jāpārvar kūtrums, ir jāizsaka savs redzējums pašam, kā arī jāaicina to darīt citiem,” rezumē K.Rozenvalds.


Biedrība “Academia” dibināta 2005.gada maijā. To izveidoja vairāki sabiedrisko attiecību un reklāmas speciālisti, lai vēl efektīvāk izmantotu savu ietekmi un pieredzi sabiedrības interesēs.


Savulaik biedrība “Academia” rīkoja plašāko sabiedrisko attiecību nozares speciālistu pieredzes apmaiņas pasākumu „RKT Akadēmija” Siguldā, Aizkrauklē, Jēkabpilī un Jelgavā. Kā moderatori šajos pasākumos ir piedalījušies kardināls J.Pujats, LR Saeimas prieksšēdētāja I.Ūdre, vicepremjers A.Šlesers, LR finanšu ministrs O.Spurdziņš, LR labklājības ministre D.Staķe, LR īpašo uzdevumu ministrs sabiedrības intergrācijas lietās N.Muižnieks, KNAB vadītājs A.Loskutovs, LR Naturalizācijas pārvaldes priekšniece E.Aldermane, LR Iekšlietu ministrijas parlamentāra sekretāre L.Mūrniece, eksprezidents G.Ulmanis u.c.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s