Žurnāls “Tūrisms” mierina un iedvesmo tūrisma nozari


2008.gada nogalē iznācis jaunais žurnāla “Tūrisms” numurs, kurā atspoguļotas tūrisma nozares aktuālās problēmas. “Žurnāla “Tūrisms”, jaunajā numurā centāmies par krīzi daudz nerunāt. Dažviet gan nācās to pieminēt, taču par savu mērķi uzskatām parādīt un akcentēt pozitīvo”, žurnāla “Tūrisms” ievadrakstā raksta žurnāla izdevējs un redaktora v.i. Kristians Rozenvalds.


Numura intervijā Eiropas parlamenta deputāts Aldis Kušķi uzsver, ka tūrismu Latvijā nenovērtē ne tikai valsts, bet arī iedzīvotāji. “Tas, ka augstākā valsts amatpersona, kas Latvijā atbild par tūrismu, ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks, ir izteikti par zemu. Neizskatās, ka tūrisms būtu prioritāte arī iedzīvotāju galvās. To liecina viņu attieksme pret tūristiem,” uzskata A.Kušķis, kurš šogad tika atzīsts arī par “Gada cilvēku tūrismā 2008”.


Žurnālā apkopoti tūrisma nozares pārstāvju priekšlikumu krīzes pārvarēšanai. Vienkopus ir apkopota informācija par notiekošo reģionos, kā arī avio, transporta, izejošā un ienākošā tūrisma nozarēs u.c.


Krīze vēl jo intensīvāk mudina cilvēkus meklēt sev aktuālo informāciju. “Nesen Latvijas novados notika reģionālās tūrisma konferences. Vēl nekad tās neesot bijušas tik kupli apmeklētas. Līdz šim nozares cilvēki bija diezgan pašpietiekami, kopā sanākuši, nebija tik ieinteresēti, par kolēģiem arī neinteresējas. Tagad situācija ir mainījusies. Cilvēki ir izslāpuši pēc informācijas. Vieni grib zināt, vai citiem arī iet tikpat slikti, savukārt citus interesē pozitīvie piemēri un pozitīvā pieredze,” žurnālā “Tūrisms” raksta K.Rozenvalds.


Žurnāla “Tūrisms” mērķauditorija nav ceļotgribētāji, kas meklē ierosmes saviem izbraukumiem uz tālākām vai tuvākām valstīm, bet gan tūrisma nozarē nodarbinātie cilvēki: viesnīcu, viesu namu, restorānu, tūrisma objektu, pašvaldību, tūrisma firmu un tūrisma informācijas centru darbinieki un to nozaru uzņēmumu pārstāvji, kurus darbība cieši saistīta ar tūrisma nozari, ar tūrismu saistītu studiju programmu studenti, skolēni un pasniedzēji.


Žurnāla “Tūrisms” jaunā numura tirāža ir 4000, iepriekš tā bija 4500 eksemplāri. Žurnāla “Tūrisms” dibinātājs ir Tūrisma attīstības valsts aģentūra, bet sākot ar 2008.gadu žurnāla izdevējs ir SIA “CorpMedia”, kura specializējusies korporatīvu, tai skaitā arī nozares izdevumu veidošanā.


Šobrīd vēl nav 100% skaidrības par žurnāla iznākšanas laikiem un intensitāti 2009.gadā. Saskaņā ar šībrīža finansiālajām iespējam, plānots, ka žurnāls “Tūrisms” 2009.gadā iznāks vismaz četras reizes gadā. Žurnāla izdevējs “CorpMedia”, gan arī Tūrisma attīstības valsts aģentūra cer piesaistīt papildus līdzekļus, lai žurnāls varētu iznākt biežāk. Plānots, ka žurnāla apjoms būs 48 A4 lappuses.


Kad 2006 .gada nogalē dzima ideja par žurnāla izdošanu, uztvērām to kā sava veida eksperimentu. Pamazām žurnāls ir attīstījies no plānas informatīvas brošūras, kāds bija “nultais” numurs, līdz apjomīgam nozares jaunumu apkopotājam, izglītotājam, problēmu aktualizētājam un risinājumu iniciētājam. “Tūrisms” tapis par reālu produktu, bez kura savu darbu vairs nespēj iedomāties daudzi tūrisma profesionāļi.” par pārvērtībām gandarīts TAVA direktors Uldis Vītoliņš.


Jaunais žurnāla numurs bezmaksas būs pieejams reģionālajos TIC, TAVA birojā, savukārt Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, ALTA, “Lauku ceļotājs”, kā arī reģionālo tūrisma asociāciju biedriem žurnāls tiek piesūtīts pa pastu. Žurnāls ir nopērkams arī vairākās preses tirdzniecības vietās par ļoti demokrātisku cenu Ls 0,99. Žurnāla PDF versiju iespējams bezmaksas lejuplādēt http://www.TurPro.lv, kā arī portālā www.turismabizness.lv.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s