20.decembrī Jelgavā notiks tenisa turnīrs “Nikolaja Neilanda Memoriāls”


Sestdien, 20.decembrī Jelgavas tenisa centrā notiks ikgadējais tenisa turnīrs “Nikolaja Neilanda Memoriāls”. Šāds turnīrs tiek rīkots jau ceturto reizi, tajā uzaicināti piedalīties politiķi, uzņēmēji, sabiedriskie darbinieki, kā arī cilvēki, kuriem bija lemts spēlēt tenisu kopā ar Nikolaju Neilandu (1930–2003).


Turnīru organizē sabiedriskais fonds “Baltijas Forums” sava bijušā prezidenta un sabiedriskā darbinieka Nikolaja Neilanda piemiņai. Šogad sacensību organizēšanā līdzdarbojas arī Jelgavas tenisa centrs (Lietuvas šosejā 68a), kā arī žurnāls un portāls “Jelgavniekiem.lv”.


“N.Neilanda sportiskās intereses bija visai plašas, bet īpaša vieta tajā bija tenisam. Mūsdienās nevarētu šķist nekas īpašs, ka diplomāti spēlē tenisu, bet laikā, kad N.Neilands strādāja Zviedrijā un spēkiem mērojās pat ar Zviedrijas premjerministru, tas šķita visai eksotiski. Turklāt teniss un viņa ģimenes uzvārds ir cieši saistīti,” stāsta “Baltijas Foruma” direktors Aleksandrs Vasiļevs.


“Nikolajam Neilandam teniss bija ne tikai aizraušanās, bet arī – iespējams, pirmām kārtām, patiesi cilvēcisku attiecību uzturēšanas vide un izkopšanas veids. Viņam apbrīnojamā kārtā izdevās tenisa kortos vienot visdažādāko profesiju un uzskatu cilvēkus. Viņš prata pulcēt vienkopus politiskos pretiniekus, kā arī sabiedriski aktīvus uzņēmējus, žurnālistus un dažādu jomu speciālistus. Viņš tenisu lieliski izmantoja kā komunikācijas līdzekli,” zina teikt Kristians Rozenvalds, kurš uzņēmies pasākuma organizēšanu; viņš arī ir viens no daudzajiem, kas visai bieži spēlējis tenisu ar N. Neilandu.


“Rīkojot “Nikolaja Neilanda Memoriālu”, vēlamies turpināt viņa aizsākto – tenisa kortos pulcēt dažādu uzskatu un nodarbošanos cilvēkus, lai pēc mačiem pārrunātu ne tikai tenisa spēli, bet arī valstī un sabiedrībā notiekošo,” informē K. Rozenvalds.


Turnīra nolikums paredz pāru spēli. Pāri tiks noteikti izlozē pirms turnīra sākuma, tas nozīmē, ka neviens iepriekš nezinās savu spēles partneri, tas ienesīs turnīra norisē zināmu pārsteiguma elementu, dos iespēju tuvāk iepazīties ar jauniem tenisa spēlētājiem. Līdzīgi tiks noteikts arī tas, kurā no apakšgrupām katrs pāris spēlēs.


Ir paredzēts, ka turnīrā piedalīsies ne tikai tie, kas tenisu spēlē regulāri, bet arī tie, kam patīk spēlēt šo spēli, bet nav izdevies tai atvēlēt pietiekami daudz laika, lai attīstītu meistarību. Tāpēc pirms izlozes spēlētāji tiks sadalīti divās grupās atkarībā no meistarības līmeņa, – tā, lai salozējot katrā pārī būtu viens pieredzējis spēlētājs, bet otrs, iespējams, ar mazāku spēļu pieredzi vai spēles prasmi.


Plānots, ka turnīrā piedalīsies vismaz 24 Latvijā pazīstami tenisa entuziasti, kuri pārstāvēs dažādus Latvijas tenisa klubus, pieteikušies arī tādi, kas tenisu spēlē retāk. Būs gan pieredzējuši seniori, gan salīdzinoši jauni spēlētāji. Savu līdzdalību apstiprinājis Gvido Zemribo, kas ilgus gadus bijis N. Neilanda tenisa partneris, N. Neilanda brālis Aleksandrs – pasaulē pazīstams tenisa eksperts un citi,” stāsta A. Vasiļjevs.


Savulaik “Nikolaja Neilanda Memoriālā” piedalījušies Jānis Jurkāns, Atis Sausnītis, Jānis Krūmiņš, Dainis Turlais, Gvido Zemribo, Jānis Zelmenis, Aivars Markots, Aivars Rudzinskis, Aleksandrs Neilands, Kristians Rozenvalds, kā arī 88 gadus vecais medicīnas doktors Georgs Jankovskis u.c.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s