Žurnālā “Tūrisms” diskusija par krāpšanos bāros un taksometros


Iznācis žurnāls Latvijas tūrisma profesionāļiem “Tūrisms” un kā galvenā tēma tajā ir ārzemnieku apkrāpšana Vecrīgas krogos un Rīgas taksometros. Žurnālā tiek aplūkotas arī jaunākās ceļošanas tendences, analizēts šī gada pirmais ceturksnis. Publicēta arī viedokļu apmaiņa par sakrālā tūrisma iespējām un Rīgas izstāžu tūrismā nerealizēto potenciālu. Žurnālā akcentēts, ka pirmo reizi Latvijas valdības deklarācijā minēts tūrisms, turklāt LR Ārlietu ministrija jau paspējusi būtiski liberalizēt vīzu izsniegšanu ārvalstu tūristiem.


“Tūrisms” ir profesionāls nozares žurnāls un tā saturiskās vadlīnijas nosaka redkolēģija, kuras apspriedās 24. martā, viesnīcā “Īslande”. Kopīgi tika apstiprināta arī galvenā tēma – par klientu krāpšanu taksometros un krogos. Žurnāla redkolēģijā līdzdarbojas tūrisma nozares profesionāļi, tai skaitā Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Uldis Vītoliņš, LR EM Uzņēmējdarbības un rūpniecības departamenta direktors Edmunds Beļskis, Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācijas LATTŪRINFO priekšsēdētāja Gunta Zaķīte, Latvijas tūrisma aģentu asociācijas ALTA prezidente Kitija Gitendorfa, aviokompānijas „airBaltic” viceprezidents Gregorijs Pomerancevs, Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis un izpilddirektore Santa Graikste.


Žurnāla redaktors un izdevējs Kristians Rozenvalds ir gandarīts par to, ka žurnāls “Tūrisms” joprojām iznāk, vienlaicīgi informējot, ka žurnāla tirāža ir sarukusi no 4500 eksemplāriem uz 3000, kā arī līdzšinējo 64 lappušu vietā ir tikai 36.


“Daudziem šis ir izšķiršanās brīdis. Šobrīd ir vieglāk pieņemt lēmumu par darbības pārtraukšanu, jo visi to izpratīs, neviens nenosodīs. Neslēpšu, ka arī es vairākkārt tiku apsvēris iespēju neturpināt žurnāla “Tūrisms” izdošanu. Reklāmas devēju atsaucība ir nepietiekama, noteikti saruks arī valsts un pašvaldību atbalsts. Taču žurnāls iznāks arī turpmāk. Uzskatu, ka līdz šim ir izdarīts viss iespējamais, lai par to pārliecinātu arī lasītāju. Un šībrīža stratēģija vairs nav iepatikties jauniem lasītājiem, pārliecināt kādu, bet gan izturēt. Gan jau atgriezīsies arī labāki laiki!” redaktora slejā raksta Kristians Rozenvalds.


“Izdzīvošanas režīmā žurnāls vairs nav tik biezs. Lai atrastu vietu visiem tekstiem, esam upurējuši fotogrāfijas – to ir krietni mazāk. Mazāk publicējam arī ziņu apkopojumus, pieļaujot, ka lasītājs operatīvo informāciju jau ir uzzinājis internetā. Taču žurnālā ir ļoti daudz tādu rakstu, kas tapuši pēc žurnāla “Tūrisms” pasūtījuma un kuru galvenais uzdevums ir palīdzēt tūrisma nozarei būt vēl zinošākai un tātad – arī labākai,” turpina K.Rozenvalds.


Žurnālu tūrisms bezmaksas arī šogad saņems Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas ALTA, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, “Lauku Ceļotājs” , Latvijas Kempingu asociācijas, Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācijas LATTŪRINFO, kā arī visu Latvijas reģionālo tūrisma asociāciju biedri.


Žurnālu “Tūrisms” var iegādāties arī lielākajās Latvijas preses tirdzniecības vietās. Cena mazumtirdzniecībā ir Ls 0,99.


Žurnāla “Tūrisms” jaunāko numuru, līdzīgi kā arī visus iepriekšējos numurus var bezmaksas lejuplādēt internetā – www.TurPro.lv. Lejuplādēšanas iespējas tiek ļoti aktīvi izmantotas, jo īpaši tūrismu studējošo vidē.


Vairāk informācijas:

Kristians Rozenvalds, +371 29 546666

Kristians@Rozenvalds.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s