Noskaidroti spēcīgākie Jelgavas skvošotāji

Par pirmo Jelgavas čempionu skvošā kļuvis SIA “Pinus” mēbeļu konstruktors Juris Čūders, kurš finālspēlē ar 3:1 pārspēja kompānijas “ALD Automotive” pārdošanas vadītāju Rolandu Vāceru. Trešo godalgu, spēlējot ar vīriešiem, izcīnīja “Neatkarīgās Rīta Avīzes” komentētāja Baiba Lulle, kas ir arī sporta un fitnesa centra “Fitland” skvoša trenere. Viņa sīvā cīņā (3:2) par 3. vietu pārspēja SIA “Pēterkoks” vadītāju Pēteri Bumbieri. Gandrīz visas pirmo vietu ieguvēju pusfināla un fināla spēles noritēja piecās izspēlēs, punkts punktā, un jebkurš no pirmā četrinieka varēja pretendēt uz uzvaru.

Uzvarētājs Juris Čūders panākumus daļēji skaidro ar “veiksmīgu izlozi”, taču pamatā tomēr ir paša sniegums un salīdzinoši ilgā spēles un sacensību pieredze. Skvošu Juris Čūders spēlē sešus gadus, kā pats saka, “lai neiesēdētos pie datora”.

Rolands Vācers skvošu spēlēt sācis tieši pirms diviem gadiem, un spēli būtiski uzlabojis pēdējā gada laikā. Kopš Jelgavā ir atklāti “Fitland” skvoša korti, viņš aktīvi iesaistījies te rīkotajos skvoša vakaros. Rolandam Vāceram šīs bija pirmās sacensības, bet par pievēršanos Latvijas mēroga skvoša sacensībām godalgas ieguvējs nav tik pārliecināts. “Netrenējos tik nopietni, skvošoju vairāk savam priekam un veselībai,” teic Rolands Vācers.

Baiba Lulle skvošu ar pārtraukumiem spēlē aptuveni piecus gadus, ir pēdējā Latvijas skvoša čempionāta bronzas medaļas ieguvēja sieviešu līgā, pārstāvējusi Latviju arī Eiropas Nāciju izaicinājuma kausā. Baiba Lulle bija arī Jelgavas 1. skvoša čempionāta iniciatore un rīkotāja.

Pateicoties Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” finansiālajam atbalstam, uzvarētāji un arī ceturtās vietas ieguvējs balvās saņēma teicamas skvoša raketes un skvoša somas, bet arī visi pārējie dalībnieki tika apbalvoti ar skvoša inventāru, “Fitland”, restorāna “Ceplis” un Jelgavā populārā kluba “Četri balti krekli” dāvanu kartēm.

Ja mēs paši savā pilsētā neko nedarīsim, neatbalstīsim, un tikai gaidīsim, ka atnāks laimes lācis, nekas nenotiks. “Igate” ir atbalstījusi ļoti daudzus sporta veidus un nepārtrauc to darīt arī šajā ekonomiski grūtajā laikā, jo sports un aktīva darbošanās novērš no sliktām domām par apkārt notiekošo. “Igate” labprāt uzņemtos skvoša krusttēvu lomu arī turpmāk,” teic “Igates” šefs Māris Peilāns, kurš arī pats piedalījās sacensībās un ieguva augsto 6.vietu, paliekot uzreiz aiz pieredzējušā skvošotāja Mareka Šīranta, kuram pašlaik aktuālāka bija gatavošanās maratona skrējienam.

Sacensības rīkojām apmēram gadu pēc “Fitland” skvoša kortu atklāšanas Jelgavā, lai dotu iespēju savu spēles līmeni pacelt iesācējiem, un daudzi pāris mēnešus praktizējoši spēlētāji tiešām rādīja skatāmu sniegumu. Daudzas spēles bija ļoti sīvas. Prieks, ka sacensībās izdevās pulcēt stiprākos zināmos spēlētājus un iesaistīt sacensībās tajās vēl nespēlējušus sportistus” atzīst B. Lulle, izsakot cerību, ka nākamajās sacensībās dalībnieku skaits būs vēl kuplāks.


Skatīt visus rezultātus

Skatīt foto

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s