Māris Bensons ir pārliecināts par “Bensons Auto” sanāciju

Uzņēmējs Māris Bensons ir pārliecināts par “Bensons Auto” sanāciju, to pamatojot gan ar uzņēmuma līdzšinējo labo slavu klientu acīs, gan arī pārdomāti izstrādāto uzņēmuma biznesa plānu, kas paredz “Bensons Auto” specializāciju lietoto un mazlietoto automašīnu tirdzniecības segmentā Baltijas mērogā.

2009.gada 11.maijā “Bensons Auto” iesniedza maksātnespējas pieteikumu, lai tādējādi iegūtu likumā noteiktās iespējas nodrošināt uzņēmuma darbību un iespējamo attīstību. “Uzņēmums joprojām savlaicīgi pilda visas uzņemtās saistības, taču tuvojas tas brīdis, kad tam ir jāsāk maksāt nodokļu parāda atliktos maksājumus, taču šai ekonomiskajā situācijā tas šobrīd nebūtu bijis iespējams,” stāsta Māris Bensons.

M.Benons atgādina, ka 2009.gada sākumā “Bensons Auto” vienojās ar Valsts ieņēmumu dienestu par nodokļu parāda apmaksas grafiku. “Bensons Auto” nodokļu parāds, tai skaitā arī kavējuma procenti sastāda nepilnus 2 miljonus latu. “Diemžēl, Valsts ieņēmumu dienests, cik zinu, nav tiesīgs noteikt parāda atmaksas termiņu, kas garāks par vienu gadu. Diemžēl, šībrīža ekonomiskajā situācijā maksāt 150.000 mēnesī uzņems tomēr nevar atļauties,” informē Māris Bensons, vienlaicīgi paužot pateicību Valsts ieņēmumu dienestam par līdzšinējo pretimnākšanu un izpratni.

“Bensons Auto” nodokļu parāds radās dēļ domstarpībām ar “Honda Motor Europe”, kura 2008.gada augustā pārtrauca līgumu par “Honda”. Lai gan tobrīd rindā ik mēnesi gaidīja vairāk nekā 200 potenciālie “Honda” pircēji, “Honda Motor Europe” jau 2008.gada pavasarī bija pārtraukusi automašīnu piegādi, tādējādi apturot iepriekš ieplānoto uzņēmuma naudas plūsmu.

“Uzskatu, ka tā bija negodīga tirgus pārdale, jo tā brīža “Bensons Auto” pozīcijas bija pārāk spēcīgas, lai tās varētu ietekmēt godīgā konkurence. Klientu lojalitāte pret “Bensons Auto” bija lielāka nekā pret “Honda” un šāda situācija ne visiem bija pieņemama,” norāda Māris Bensons.

Kopš attiecību pārtraukšanas ar “Honda Motor Europe” uzņēmums “Bensons Auto” turpināja sniegt auto servisa pakalpojumus “Honda” automašīnu lietotājiem, kā arī apkalpoja citas automašīnu markas. Profesionāli tika uzsākta lietotu un mazlietotu automašīnu tirdzniecība. Šobrīd ik mēnesi jau tiek pārdots vairāk nekā 40 automašīnas.

2009.gadā uzņēmums strādā bez zaudējumiem, lai gan ikmēneša kredītu un līzingu saistības ir vairāk nekā 40.000 lati, tai skaitā par ļoti dārgo un iepriekšējām vajadzībām domātu datora programmu, iekārtām u.c. Šī brīža ieņēmumi ik mēnesi jau pārsniedz Ls 250.000. Neskatoties uz pieaugošo krīzi, “Bensons Auto” ieņēmumiem ir tendence ik mēnesi palielināties. Tos veido ieņēmumi no autoservisa pakalpojumiem, rezerves daļu tirdzniecības, kā arī komisijas maksas par lietoto un mazlietoto automašīnu tirdzniecību.

M.Bensons paredz, ka šobrīd ļoti liela perspektīva ir 2 līdz 6 gadus vecu auto tirdzniecībai. “Tikko arī “Automotive News” rakstīja, ka arī citur pasaulē vienīgie, kas strādā ar peļņu, ir lietoto un mazlietoto auto tirgotāji. Šis segments Latvijā un ar Baltija ir ļoti neapgūts un attiecīgi arī ļoti perspektīvs,” uzskata Māris Bensons.

Plašāka informācija:

Māris Bensons

+ 371 29253033

e-mail: maris@bensons.lv

http://www.bensons.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s