«Jelgavnieki.lv» līdz vēlēšanām ierobežos rakstu komentēšanu

Līdz vēlēšanām 6.jūnijā būs ierobežota rakstu komentēšana portālā «Jelgavnieki.lv» – turpmāk katram lietotajiem būs iespēja par konkrēto rakstu ievietot tikai vienu komentāru. Pēdējā laikā aizvien biežāk bija gadījumi, kad politisko partiju angažētie, kā arī Jelgavas līdzšinējai pilsētas vadībai simpatizējošie “profesionālie” komentētāji izmantoja portālu, lai savā starpā ar dažādiem segvārdiem gānītos.

“Nu kāda jēga no šādām, it kā diskusijām, kur tik lielu daļu komentāru tiek atsūtītas no vienas konkrētās IP adreses?” jautā «Jelgavnieki.lv» īpašnieks Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka ar šādiem komentāriem ir izjaukta sākotnējā rakstu komentēšanas jēga.

K.Rozenvalds pieļauj, ka sākotnēji «Jelgavnieki.lv» komentāru skaits varētu arī sarukt, taču ar laiku tas atjaunosies, jo atgriezīsies tie komentētāji, kuri vēlas publiskot savu viedokli par konkrētu rakstu, nevis publiski gānīties. Ja šis ierobežojums būs sekmīgs, tad iespējams tas turpinās darboties arī pēc vēlēšanām.

“Apsvērām iespēju arī šādus dublējošos komentārus dzēst, vai arī atslēgt konkrētos komentētājus. Taču tas būtu bijis pretrunā ar mūsu redakcijas uzstādījumu – komentārus necenzēt un arī nekādā veidā nejaukties komentāru plūsmā,” informē žurnāla un portāla «Jelgavnieki.lv» galvenais redaktors Māris Papēdis.

“Zinu, ka citos medijus tekstu autoram ir pat pienākums pašam sekmēt savu rakstu komentārus, tai skaitā provocējot auditoriju ar paša rakstītu komentāru. Neslēpšu, iesākumā arī «Jelgavnieki.lv» tā darīja, taču līdz ar citām pārmaiņām aizvadītā gada nogalē, nolēmām, ka rakstu autori paši nekomentē ne savus, ne arī savu kolēģu rakstus. Tāpēc jau žurnālistam ir iespēja rakstīt rakstu, lai varētu pilnībā uzrunāt un pārliecināt auditoriju,” stāsta M.Papēdis.

“Komentāri daudzkārt ikvienā portālā mēdz būt interesantāka lasāmviela par žurnālistu sagatavotiem rakstiem. Tāpēc arī komentāru tapšanā un publicēšanā ir jābūt lasītājiem skaidri saprotamiem noteikumiem, līdzīgi kā tas ir attiecībā pret žurnālistu rakstiem,” uzskata M.Papēdis.

“Komentāri ir arī labs veids, kā uzzināt lasītāju viedokli par rakstu vai tajā aprakstīto problēmu, taču ja salīdzinoši tik lielu daudzumu no komentāriem saraksta šādi “profesionālie” komentētāji, tad lasītājs tiek maldināts, jo neuzzina patieso ainu,” skaidro M.Papēdis.

K.Rozenvalds neuzskata šādu komentāru ierobežošanu par kaut ko jaunu un specifisku, jo arī, piemēram, vairumā Latvijas interneta portālos rīkotajās aptaujās vienmēr bijis ierobežojums, ka nevar balsot no viena datora vairāk nekā vienu reizi.

«Jelgavnieki.lv» kopš 2008.gada decembra pieder Kristianam Rozenvaldam, kuram pieder arī SIA “CorpMedia”, kas izdod vairākus nozares un organizāciju izdevumus, tai skaitā žurnālu «Tūrisms» un citus. «Jelgavnieki.lv» ikmēneša auditorija ir vairāk nekā 30.000 lasītāju. Katru pirmdienu iznāk arī iknedēļas žurnāls «Jelgavnieki.lv». Tā tirāža ir 15 000 eksemplāri, tai skaita “Latvijas pasts” abonenti, pārdošana preses izplatīšanas vietās, kā arī žurnāla bezmaksas izplatīšana jelgavnieku pulcēšanās vietās.

Plašāka informācija:
Māris Papēdis
Maris.Papedis@jelgavnieki.lv
+371 29403744

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s