Inbox.lv : noticis mēģinājums iegūt lietotāju pieejas paroles

Nacionālais e-dienests Inbox.lv informē par kibernoziedznieku neveiksmīgu mēģinājumu iegūt Inbox.lv lietotāju pastkastīšu pieejas paroles caur viltus izveidotu lapu, kura vizuāli līdzinās Inbox.lv pirmajai lapai. Ātri reaģējot Inbox.lv, sadarbojoties ar Latvijas valsts policiju, jau ir slēguši viltus lapu, kā arī informējuši portāla lietotājus par drošības jautājumiem.

 

Šajā saspringtajā ekonomiskajā vidē pieaug arī noziegumu skaits, kuri tiek veikti virtuālajā vidē. Šoreiz uzbrukums noticis lielākajam Latvijas portālam Inbox.lv, kad kibernoziedznieki mēģinājuši ar viltus e-pasta vēstules izsūtīšanu un viltus Inbox.lv pirmās lapas palīdzību, izkrāpt lietotāju pieejas paroles.

„Inbox.lv rūpīgi glabā vairāk kā 4.6miljonus reģistrētu lietotāju kontu, kas arī ir primārais un svarīgākais mūsu uzdevums. Pateicoties stabilai un efektīvai gan sistēmu, gan mūsu darbinieku rīcībai, noziedzniekiem šis zādzības mēģinājums nav izdevies un viltus lapa jau ir atklāta un dzēsta, kā arī policija strādā pie viltvāržu atrašanas”, stāsta Inbox.lv valdes loceklis Andris Griķis.

Lai izvairītos no noziedznieku piekļūšanas lietotāju datiem (phishing), Inbox.lv iesaka:
Pirms ielogošanās pārliecināties, vai pārlūkprogrammā ierakstītā adrese tiešām ir korekta.
Atcerēties, ka Inbox.lv nesūta e-pastus no neoficiālām adresēm. Līdz ar to nereaģēt uz e-pastiem, kuri ir rakstīti it kā Inbox.lv vārdā, bet sūtītāja adrese nav oficiāla.
Informēt Inbox.lv par gadījumiem, kad Jums tiek sūtītas viltus vēstules Inbox.lv vārdā.

Jāņem arī vērā, ka phishing nav vienīgais datu zagšanas veids, līdz ar to vēlams ievērot arī standarta drošības ieteikumus, kā, piemēram :
Vienmēr izmantot „Šifrēta ieeja”, lai Jūsu norādītie dati tiktu pārsūtīti šifrētā veidā.
Neizmantot vienkāršas pieejas paroles. Vēlams izmantot burtu un ciparu kombināciju.
Neizmantot vienādas pieejas paroles dažādos Latvijas interneta resursos.

Papildus drošībai un iespējamo problēmu dziļākai izpratnei, Inbox.lv lūdza arī viedokli SIA „Datoru drošības tehnoloģiju” speciālistam Valdim Šķesterim : „Kad kibernoziedzniekiem rodas grūtības apiet interneta servisu aizsardzību, viņi ķeras klāt to lietotājiem, ar viltus e-pasta vēstuļu un viltotu interneta lapu palīdzību mēģinot iegūt konfidenciālu informāciju. Pie jau minētajiem padomiem, es iesaku e-pasta lietotājiem neklišķināt uz saitēm e-pasta vēstulēs, bet nokopēt ar parasto copy-paste saites adresi pārlūkprogrammas adreses laukā un papildus pārliecināties, vai tā tiešām ir precīzi atbilstoša apmeklējamajam resursam. Ievērojot šādu piesardzības pasākumu, liela daļa datorkrāpniecības (phishing) mēģinājumu ar mērķi ievilināt interneta lietotājus viltotās lapās un izkrāpt konfidenciālus datus jau būs izgāzušies.”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s