Sūdzas IUB par IZM nejēdzīgiem iepirkumiem IT jomā

IT uzņēmums DEAC ir iesniedzis Iepirkumu uzraudzības birojā sūdzības par LR Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātajām sarunu procedūrām, kas attiecas uz izglītības informatizāciju. DEAC procedūru nolikumos saskata negodīgus nosacījumus, turklāt procedūras attiecas uz tādas izglītības informatizācijas sistēmas izveidi, kuras funkcijas jau pašlaik nodrošina skolvadības sistēma „e-klase”. Iesniegtās sūdzības tiks izskatītas 10. jūlijā.

DEAC sūdzības iesniedzis, par LR Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 6.maijā izsludināto sarunu procedūru „Valsts izglītības informācijas sistēmas (VIIS) 2.kārtas izveide un uzturēšana” un „Skolu portāla informācijas sistēmas 2.kārtas izstrāde, ieviešana un uzturēšana”. To nolikumos saskatāmi nosacījumi, kuriem realitātē atbilst tikai viens kandidāts, līdz ar to uzvarētājs jau esot izvēlēts, vēl konkursam nesākoties.

Uz katru no IZM izsludinātajām sarunu procedūrām, dalību pieteicis tikai viens pretendents. Sarunu procedūrai „Valsts izglītības informācijas sistēmas 2.kārtas izveide un uzturēšana” pieteicies AS “RIX Technologies”, bet sarunu procedūrā „Skolu portāla informācijas sistēmas 2. kārtas izstrāde, ieviešana un uzturēšana” dalību pieteicis AS “Datorzinību centrs”.

10.jūlijā Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) izskatīs abas DEAC iesniegtās sūdzības. Reizē ar DEAC sūdzību par sarunu procedūru “Skolu portāla informācijas sistēmas 2. kārtas izstrāde, ieviešana un uzturēšana” tiks izskatīta arī IT uzņēmuma “Datakom” iesniegtā sūdzība par šo pašu sarunu procedūru.

Jau iepriekš tika ziņots, ka DEAC aicinājis IZM atteikties no centralizētā skolu portāla sistēmas projekta turpmākas izstrādes, jo lielāko daļu šādus pakalpojumus jau nodrošina DEAC izstrādātā un uzturētā skolvadības sistēma “e-klase”. „E-klasi” pašlaik jau izmanto 490 Latvijas skolu, tātad jau puse no vispārizglītojošo skolu skaita.

DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis uzskata, ka IZM plāni tuvāko gadu laikā vēl papildus ieguldīt ievērojamus budžeta līdzekļus līdzīgas skolvadības sistēmas izstrādē, attīstībā un uzturēšanā ir lieka greznību un atklāta budžeta naudas izšķērdēšana.

Internetā publiski pieejamā informācija liecina, ka IZM izglītības sistēmas informatizācijas programmas “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas izglītības kvalitātei” īstenošanai, no 2007. līdz 2009. gadam tika paredzēts izlietot vairāk kā 46 miljonus latu, no kuriem daļa jau iztērēti, turklāt, papētot jau izsludinātu iepirkumu nolikumus, rodas pamatotas aizdomas par līdzekļu izšķērdēšanu.


Atgādinām, ka skolvadības sistēmu “e-klase” DEAC ieviesa 2005.gada sākumā. “E-klase” darbojas ar mērķi atvieglot skolotāju darbu, kā arī informēt vecākus par bērna gaitām skolā. “E-klase” ir saskaņota IZM, saņemot tiesības skolām izmantot šo elektronisko žurnālu.

Informācijai:
 DEAC ir lielākais datu centru operators Latvijā un saviem klientiem piedāvā plašu IT ārpakalpojumu klāstu, kurā ietilpst datu centra pakalpojumi, datortehnikas un IT apkalpošana, konsultācijas, WEB lapu un sistēmu izstrāde. DEAC ir Latvijas skolās plaši lietotās skolvadības sistēmas „e-klase” izstrādātājs.

Plašāka informācija:
Artis Babris, DEAC mārketinga vadītāja asistents
+371 2 6128374; +371 67072141
e-pasts: ababris@deac.eu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s