Skolas un vecāki turpina izmantot "e-klasi"

Par spīti finansējuma samazinājumam Latvijas izglītības finansēšanas sistēmā, jauno mācību gadu reizē ar 501 skolu aktīvi uzsākusi arī skolu vadības sistēma „e-klase”. Gatavojoties jaunajam mācību cēlienam „e-klasē” ir ieviesta iespēja skolām veidot savas mājas lapas, kā arī ieviesti jauni un finansiāli izdevīgāki pakalpojumi vecākiem.


„Ar “e-klasi” turpina strādāt ne tikai iepriekšējo gadu klienti. Ir arī jaunas skolas, kas ieviesušas skolu vadības sistēmu. To var novērot pēc jaunu pieteikumu skaita, kas saņemti augusta pēdējās nedēļās,” informē “e-klase” projektu vadītāja Zane Vītoliņa. „Aptaujātie skolu direktori uzsver, ka pateicoties “e-klasei” paaugstinās skolēnu sekmība un samazinās kavējumu skaits,” turpina Zane Vītoliņa.


Salīdzinājumā ar pagājušā gada 1.septembri “e-klasei” pievienoto skolu skaits ir audzis par 111 skolām. Izglītības finansējuma samazinājuma un skolu reorganizācijas ietekmē, pieaugums, iespējams, ir mazāks nekā būtu citā citkārt.


Skolu ieinteresētību izmantot “e-klasi” veicinājis fakts, ka skolu vadības sistēma tiek pastāvīgi uzlabota un tajā regulāri ieviestas jaunas iespējas, kas atvieglo skolu administrācijas darbu. Jaunajā mācību gadā ikviena skola, kas izmanto “e-klasi” tās ietvaros bez papildus samaksas var veidot savu iekšējo skolas mājas lapu. Skolām sagatavoti arī jauni atskaišu veidi. Piemēram, skolēnu uzvedības žurnāls, kas ļauj sekot līdzi skolēnu uzvedības tendencēm. „Tas viss veicinās savlaicīgāku informācijas apriti starp skolu, pašvaldību, skolēniem un skolēnu vecākiem,” uzskata “e-klase” projektu vadītāja Zane Vītoliņa.


Turklāt, pēc daudzu skolu apvienošanas procesa, kad vienam direktoram ir jāseko līdzi divu vai pat vairāku skolu darbam, “e-klase” ir labs instruments, kā ērtāk un ātrāk pārraudzīt vairāku skolu darbu vienlaikus,” zināja teikt Zane Vītoliņa.


Jaunajā mācību gadā padomāts arī par vecākiem, kas izmanto “e-klases” pakalpojumus. Tagad iespējams atteikties no ik vakara informatīvo īsziņu saņemšanas. Ziņas par bērna sekmēm varēs apskatīt tiešsaistē un ziņojumus saņemt “e-pastā”, bet “e-klases” pakalpojumu abonēšanu varēs veikt norēķinoties ar abonēšanas īsziņu vai internetā ar maksājuma kartēm, kas būs lētāk. Protams, vecākiem joprojām pastāv iespēja internetā bez maksas apskatīt pamatinformāciju par skolēna sekmēm.


„DEAC un skolu sadarbība “e-klases” ietvaros ir lielisks publiskās – privātās partnerības piemērs, kas pierāda, ka nav nepieciešams iztērēt daudzus miljonus latu, lai sadarbojoties panāktu lielisku, visām iesaistītajām pusēm noderīgu rezultātu. Laikā, kad pašvaldības, attiecībā uz skolu finansēšanu, lūdz IZM nejaukties to darbā un ļaut pašnoteikties, redzams, ka “e-klase”, kas ir brīvas izvēles pakalpojums, nezaudē savu popularitāti,” stāsta „e-klase” izstrādātāja uzņēmuma SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.


Skolu vadības sistēma „e-klase” Latvijas skolās darbojas no 2005. gada sākuma, tās izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju uzņēmums SIA „DEAC”. “e-klase” ir centralizēta informatizācijas sistēma, kurai skolas pieslēdzas izmantojot interneta tīklu. Katrai skolai ir sava “e-klases” vide, kurā skolotāji reģistrē mācību stundas un skolēnu vērtējumus. Kā papildus pievienotā vērtību ir iespēja vecākiem internetā sekot līdzi sava bērna sekmēm. “e-klase” ir saskaņota LR Izglītības un zinātnes ministrijā un tā ir izplatītākā skolu vadības sistēma Latvijā.Papildus informācijai:


Artis Babris, DEAC mārketinga daļas vadītāja asistents,

tel.: 6707 2141, ababris@deac.lv, http://www.deac.lv


Zane Vītoliņa,

„e-klases” projekta vadītāja,

Tel.: 67072173, zvitolina@deac.lv, http://www.deac.lv

One comment

  1. Get bagāts šodien un uzņemties risku pārveidot savu life.Try un saņemt tukšu ATM karti šodien no (MR Wandy) un būt starp laimīgo tiem, kuri gūst labumu no šīs card.This ATM karti ir tukša kopa karti, spēj hakeru jebkurā bankomātā visā pasaulē. Man ir jāzina par šo tukšu ATM karti, kad es meklēju darbu internetā apmēram mēnesi ago..It patiešām izmainīja manu dzīvi uz visiem laikiem, un tagad es varu teikt, es esmu bagāts, jo es esmu dzīva liecība. Jo mazāk naudas man vienā dienā ar šo karti ir $ 3,000.Every tagad un pēc tam saglabāt sūknēšanas naudu manā kontā. Lai gan nelikumīga, nepastāv risks tikt pieķertiem, jo tas ir ieprogrammēts tā, ka tā nevar izsekot, bet arī tehniku, kas padara neiespējamu CCTV atklāt you..For informāciju par to, kā iegūt jums šodien, e-pasta hakeri : wandyhackersworld88@gmail.com

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s