Latvijas skvošotāji gandarīti par startu Eiropas mērogā

7. Eiropas nāciju izaicinājuma kausā skvošā Latvijas vīriešu izlase izcīnīja 4. vietu, bet sieviešu izlase – 6. vietu. Abām komandām tas ir labāks rādītājs kā iepriekšējā gadā, tādēļ izlašu kapteiņi Aleksandrs Pāvulāns un Baiba Lulle ar startu ir apmierināti.


Eiropas Nāciju izaicinājuma kauss skvošā no 1. līdz 3. oktobrim norisinājās Polijas pilsētā Poznaņā. Sacensībās piedalījas 8 sieviešu un 12 vīriešu komandas. Katrā komandā startēja 3 dalībnieki, kuri mērojas spēkiem ar pretinieka komandas spēlētājiem atbilstoši nacionālajam reitingam. Lai uzvarētu, vismaz diviem komandas spēlētājiem bija jāuzvar sava spēle – trīs uzvarēti geimi līdz 11 punktiem.


Latvijas vīriešu izlase uzvarēja abas apakšgrupas spēles, kā arī play off pirmajā kārtā, taču play off otrajā kārtā piekāpās turnīra uzvarētājiem – Ukrainas komandai. Arī cīņā par 3. vietu nācās atzīt Gibraltāras komandas pārākumu ar rezultātu 1:2. No Latvijas vīriešu izlases nevienu spēli nezaudēja Aleksandrs Pāvulāns, kurš savukārt uzteica Arņa Tihvinska spēli un uzvaras divās izšķirošās spēles.


Tāpat divas komandas vērtējumu izšķirošas spēles sievietēm uzvarēja jelgavniece Baiba Lulle cīņā ar Ukrainas un Horvātijas izlasēm. Cīņā par piekto vietu sievietes tomēr piekāpās Menas salas skvošotājām ar 1:2, savu spēli uzvarot vien Ievai Vilītei.


“Meiteņu spēles priecēja. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu redzams progress gan spēles gaitā, gan rezultātā. Arī pēdējā brīdi izlasē iesauktā spēlētāja Laura Gaigala uzvarēja divas spēles. Diemžēl, uz turnīru nevarēja ierasties divas no labākajām spēlētājām – tas ļautu pacīnīties par vēl augstākām vietām,” vērtē Aleksandrs Pāvulāns.


“Lai gan vienmēr var gribēt labāk, katra spēlētāja izdarīja, ko varēja. Ja vēl ne uzvarēt, tad godam cīnīties varējām jau praktiski ar visām spēlētājām. Arī es pati nezaudēju nevienu spēli bez uzvarēta geima vai pat diviem. Tas rāda, ka citu labāko komandu spēles līmenis nav nesasniedzams un dod motivāciju turpināt nopietnāk trenēties, ko meitenes gatvas arī darīt,” teic sieviešu komandas kapteine Baiba Lulle.


Sievietēm turnīru uzvarēja pieredzes bagātās Maltas spēlētājas, 2. vietā – kiprietes, trešās – igaunietes. Vīriešiem cīņā par zelta medaļu pie spēļu attiecības 1:1 un izšķirošās spēles 1. geimā pie rezultāta 10:10 kāju savainoja Kipras spēlētājs, kā rezultātā uzvaru guva Ukrainas komanda. Trešie – Gibraltāras skvošotāji.


Aleksandrs Pāvulāns informē, ka nākamgad tiks mainīts šo sacensību formāts: vairs nebūs Eiropas čempionāts un Izaicinājuma kauss, bet gan Eiropas čempionāta divas līgas: A un B. “Ar esošo talantu resursu, manuprāt, sieviešu izlase tuvākajā nākotnē varētu cīnīties par iekļūšanu Eiropas augstākajā līgā. Vīriešu izlasei, kur konkurence ir lielāka, tas būtu smagāk,” domā A. Pāvulāns.Plašāka informācija:

Baiba Lulle, +371 29 455142, baiba_lulle@inbox.lv

ENCC 2009 oficiālā interneta mājas lapa http://pfs.com.pl/encc2009

Latvijas komandas foto: http://foto.inbox.lv/rkt/ENCC-2009-Poznan

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s