Žurnāls «Jelgavnieki.lv» novembrī par satiksmes problēmām Jelgavā

Iznācis žurnāla «Jelgavnieki.lv» jaunais numurs. Novembra numura galvenā tēma ir satiksme, kas jelgavniekiem ir īpaši aktuāla, jo daudzas pilsētas ielas ir slavenas ar savām bedrēm, turklāt arī pilsētas satiksmes organizācija nav apmierinoša.


«Jelgava visā valstī slavena ar savām bedrainajām ielām, taču šoreiz pievērsāmies satiksmei un satiksmes organizācijai pilsētā. Daudzās vietās tā ir gana aplama. Piemēram, izbraucot vai iebraucot Jelgavā ar automašīnu, gandrīz katrā krustojumā nākas gaidīt pie sarkanās luksofora uguns. Daudzi jelgavnieki katru darbdienas rītu dodas peļņā uz Rīgu, tāpēc viņiem ir dārga katra ceļā pavadītā minūte. Tuvojas laiks, kad visiem autovadītājiem būs jānomaina vasaras riepas ar ziemas riepām, tāpēc arī ieskatījāmies kā pilsētā attīstīts autoservisu tīkls,» numura tēmas izvēli skaidro žurnāla «Jelgavnieki.lv» galvenais redaktors Māris Papēdis.


Numuru ievada intervija ar satiksmes ministru Kasparu Gerhardu, kurš runā ne vien par satiksmes organizāciju un ar to saistītām problēmām Jelgavā, bet arī analizē reģioniem aktuālos jautājumus, tai skaitā par Latvijas Pastu, pašvaldības atbildību sabiedriskā transporta maršrutu plānošanā. Ministrs stāsta arī par jelgavniekiem aktuālas jaunās dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» projekta īstenošanas gaitu.


Ceļu satiksmes drošības direkcijas Ceļu drošības audita daļas priekšnieks Ziedonis Lazda analizē ceļu satiksmi un ielu stāvokli Jelgavā un atzīst, ka problēmas satiksmes organizācijā pilsētā ir. Lietiskie pierādījumi skatāmi fotoreportāžā, kurā fiksētas aplamības satiksmes organizācijā Jelgavā. Žurnāls arī informē, ka šoziem valsts autoceļus tīrīs un kaisīs retāk.

Žurnāls «Jelgavnieki.lv» novembrī raksta arī par to, kā sagatavot savu automašīnu ziemai, kā arī par to, ko vajadzētu zināt pirms došanās uz autoservisu.


Žurnāla aktuālo tēmu sarakstā ir arī veselība, jo rudenī aizvien jācīnās ar saaukstēšanās izraisītām sekām. Tāpēc šoreiz kā izvairīties no saslimšanas un ko labāk darīt, ja cilvēks jau saslimis. Savukārt zobu higiēniste Laine Seikstule atgādina, ka zobi jātīra divas reizes dienā pa divām minūtēm katrā reizē, nevis vidēji 40 sekundes, kā mēs to pārsvarā darām.


Ekonomikas sadaļā jurists Samirs skaidro, kā rīkoties, ja radušās grūtības ar kredīta vai līzinga nomaksu.


Žurnāls piemin 90. gadadienu kopš Jelgava atbrīvota no bermontiešu karaspēka, skaidro, cik liela ir partiju vadību ietekme uz Jelgavas domes deputātiem, kā arī ielūkojas pilsētas kapu kultūrā.


Žurnāla «Jelgavnieki.lv» izdevējs Kristians Rozenvalds žurnāla ievada slejā norāda, ka jau trešo reizi žurnāls Jelgavnieki.lv iznāk kā mēneša žurnāls. «Pārmaiņas mūs skāra pēc šī gada vasaras – iepriekš žurnāls iznāca reizi nedēļā. Tagad jau droši varam teikt, ka mūsu pieņemtais lēmums ir bijis pareizs. Mediju attīstības tendences visā pasaulē diemžēl ir tādas, ka ziņas un jaunumus cilvēki vairs nemeklē avīzēs, bet gan internetā, radio un TV. Eksperti norāda, ka no drukātajiem izdevumiem lielākas cerības izdzīvot ir tikai žurnāliem, jo tie publicēs plašākus pētījumus, apkopojumus, intervijas un aprakstus – to, ko TV un radio nespēs pārraidīt, savukārt internetā to izlasīt būs grūtāk,» raksta Kristians Rozenvalds.


Atgādinām, ka mēneša žurnālu «Jelgavnieki.lv» var iegādāties preses izplatīšanas vietās, tostarp, lielveikalos un degvielas uzpildes stacijās un citās vietās. Žurnālu iespējams abonēt.


Nākamais žurnāla «Jelgavnieki.lv» numurs iznāks decembrī. Māris Papēdis informē, ka tā saturs būs atbilstošs gada nogalei – rezumēsim aizvadīto gadu, kā arī izvērtēsim sevi un savu pilsētu atbilstoši Adventes laikam.


Plašāka informācija:


Portāls Jelgavnieki.lv

Žurnāla PDF

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s