“Nikolaja Neilanda Memoriāls” tenisā 20.decembrī notiks Jelgavā

Svētdien, 20.decembrī Jelgavas tenisa centrā notiks ikgadējais tenisa turnīrs “Nikolaja Neilanda Memoriāls”. Šāds turnīrs tiek rīkots jau piekto reizi, tajā uzaicināti piedalīties politiķi, uzņēmēji, sabiedriskie darbinieki, kā arī cilvēki, kuriem bija lemts spēlēt tenisu kopā ar Nikolaju Neilandu (1930–2003).


Turnīru tradicionāli organizē sabiedriskais fonds “Baltijas Forums” sava bijušā prezidenta un sabiedriskā darbinieka Nikolaja Neilanda piemiņai. Līdzīgā kā pērn, arī šogad sacensību organizēšanā līdzdarbojas arī Jelgavas tenisa centrs, kā arī žurnāls un portāls “Jelgavnieki.lv”. Iepriekš šis turnīrs tika organizēts Jūrmalā, Lielupes tenisa kortos.


Nikolajam Neilandam teniss bija ne tikai aizraušanās, bet arī – iespējams, pirmām kārtām, patiesi cilvēcisku attiecību uzturēšanas vide un izkopšanas veids. Viņam apbrīnojamā kārtā izdevās tenisa kortos vienot visdažādāko profesiju un uzskatu cilvēkus. Viņš prata pulcēt vienkopus politiskos pretiniekus, kā arī sabiedriski aktīvus uzņēmējus, žurnālistus un dažādu jomu speciālistus. Viņš tenisu lieliski izmantoja kā komunikācijas līdzekli,” zina teikt Kristians Rozenvalds, kurš uzņēmies pasākuma organizēšanu.


Rīkojot “Nikolaja Neilanda Memoriālu”, vēlamies turpināt viņa aizsākto – tenisa kortos pulcēt dažādu uzskatu un nodarbošanos cilvēkus, lai pēc mačiem pārrunātu ne tikai tenisa spēli, bet arī valstī un sabiedrībā notiekošo,” informē Kristians Rozenvalds, kurš ir arī viens no tiem daudzajiem, kurus Nikolajs Neilands piesaistīja tenisam.


Turnīrā piedalīsies Latvijā pazīstami tenisa entuziasti, kuri pārstāvēs dažādus Latvijas tenisa klubus, pieteikušies arī tādi, kas tenisu spēlē retāk. Būs gan pieredzējuši seniori, gan salīdzinoši jauni spēlētāji. Savulaik “Nikolaja Neilanda Memoriālā” piedalījušies politiķi: Jānis Jurkāns, Atis Sausnītis, Jānis Krūmiņš, Dainis Turlais; advokāti: Gvido Zemribo un Jānis Zelmenis, kā arī Aivars Markots, Aivars Rudzinskis, Aleksandrs Neilands, Kristians Rozenvalds u.c. Īpašas pieminēšanas vērta bija medicīnas doktora Georga Jankovska līdzdalība, ņemot vērā, ka viņš jau nepilnus 90 gadus vecs.


Turnīra nolikums paredz pāru spēli. Pāri tiks noteikti izlozē pirms turnīra sākuma, tas nozīmē, ka neviens iepriekš nezinās savu spēles partneri, tas ienesīs turnīra norisē zināmu pārsteiguma elementu, dos iespēju tuvāk iepazīties ar jauniem tenisa spēlētājiem. Izlozes veidā tiks noteikts arī tas, kurā no apakšgrupām katrs pāris spēlēs.


Ir paredzēts, ka turnīrā piedalīsies ne tikai tie, kas tenisu spēlē regulāri, bet arī tie, kam patīk spēlēt šo spēli, bet nav izdevies tai atvēlēt pietiekami daudz laika, lai attīstītu meistarību. Tāpēc pirms izlozes spēlētāji tiks sadalīti divās grupās atkarībā no meistarības līmeņa, – tā, lai salozējot katrā pārī būtu viens pieredzējis spēlētājs, bet otrs, iespējams, ar mazāku spēļu pieredzi vai spēles prasmi.


Tenisa turnīrs notiks Jelgavas tenisa centra slēgtajos kortos (Lietuvas šosejā 68a). Turnīra dalībnieku rīcībā būs visi četri tenisa laukumi. Žurnālisti, līdzjutēji un interesenti sacensības varēs vērot no terases, tai skaitā baudot dzērienus un uzkodas no tenisa centra bāra. Sacensību sākums plkst. 12:00, plānots, ka turnīra uzvarētāji tiks noskaidroti ap 18:00.


Plašāka informācija:

Kristians Rozenvalds

E-pasts: kristians@rozenvalds.lv

Mob. tālr.: 29546666

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s