Žurnāls “Tūrisms” rezumē 2009. gadu

Lejuplādēt žurnāla “Tūrisms” PDF


Decembra un attiecīgi arī gada nogalē iznāk žurnāls tūrisma profesionāļiem “Tūrisms”. Atbilstoši iznākšanas laikam žurnāls rezumē 2009. gadu Latvijas tūrismā. Savu veikumu aizejošajā gadā izklāsta gan LR Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļa, gan TAVA, tiek arī publicēts rezumējums par balvām “Gada cilvēks tūrismā 2009” un Kurzemes tūrisma gada balvu “Lielais Jēkabs 2009”.


Gada pēdējā numurā “Tūrisms” publicē interviju ar jauno Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktoru Armandu Slokenbergu. Intervijā apzināti netiek runāts par konkrētiem TAVA plāniem, jo tie jau ir regulāri atspoguļoti žurnāla “Tūrisms” lappusēs. Šī intervija iecerēta pirmām kārtām kā iepazīšanās saruna, viedokļu salīdzināšana.


Žurnālā “Tūrisms” stāstīts arī par decembra vidū notikušo Latvijas Tūrisma forumu, publicēts pētījums par izstāžu tūrismu, apraksts par velotūrisma maršrutiem Vidzemē, kā arī par perspektīvo medicīnas tūrismu pasaulē un Latvijā. Žurnāls “Tūrisms” iepazīstina lasītājus arī ar fragmentiem no laikrakstā “Kultūras Forums” publicētās žurnālistes Astras Spalvēnas intervijas ar vienu no pazīstamākajiem Latvijas pavāriem un vienu no manifesta “Mūsdienu Latvijas virtuve” autoriem Ēriku Dreibantu.


Jau tradicionāli žurnālā “Tūrisms” par saviem profesionālajiem jaunumiem stāsta Latvijas Tūrisma aģentu asociācija (ALTA), “Lauku ceļotājs”, Piļu un muižu asociācija, Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO, Latvijas Tūrisma gidu asociācija, Pavāru klubs u.c. Šoreiz izpalika Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un Latvijas Kempingu asociācijas lapas, jo šīs organizācijas jau savlaicīgi par saviem decembra jaunumiem informēja žurnāla “Tūrisms” novembra numurā. Žurnālā sava lappuse atvēlēta arī izglītībai, Jūrmalai un Rīgas centrāltirgus jaunumiem.


Žurnālā “Tūrisms” publicēta arī nozarei aktuālā oficiālā informācija, tostarp no LR Ekonomikas ministrijas, LR Ārlietu ministrijas, Tūrisma attīstības valsts aģentūras un Patērētāju tiesību aizsardzības centra.


Nākamais žurnāla “Tūrisms” numurs iznāks 2010. gada februāra sākumā, īsi pirms izstādes “Balttour”, kad vairāk nekā citkārt rakstīsim par to, ko un kā nozares uzņēmumi piedāvā klientiem, paredzot, ka šis īpašais numurs nonāks ne tikai profesionāļu, bet arī klientu rokās. Pēc tam žurnāls “Tūrisms” iznāks martā, lai rezumētu gan “Balttour”, gan arī citās valstīs notiekošās izstādes un gatavošanos 2010. gada aktīvai tūrisma sezonai.


Žurnāla “Tūrisms” izdevējs un redaktors Kristians Rozenvalds savā slejā raksta, ka ir apņēmības pilns 2010. gadā nodrošināt žurnāla iznākšanu reizi mēnesī, tādējādi turpinot un attīstot Latvijas tūrisma nozares vienīgā profesionālā žurnāla darbību. “Jau atkārtošos, sacīdams, ka žurnāla iznākšana reizi mēnesī ir attaisnojusies. Žurnāls ir kļuvis aktuālāks un līdz ar to – arī interesantāks lasītājiem. Attaisnojusies arī nozares aktīvā līdzdarbošanās žurnāla satura veidošanā. Tādējādi žurnāls kļuvis ne tikai par skatītāju no malas, bet arī par diskusiju telpu, kur izpausties profesionālajām organizācijām, iniciatīvām un pētniekiem. Šo iezīmi centīšos saglabāt arī tad, kad ekonomika atveseļosies,” raksta Kristians Rozenvalds.


Kristians Rozenvalds stāsta, ka vēl nav skaidrības par to, kāda būs žurnāla “Tūrisms” jaunā izplatīšanas stratēģija. “Līdz šim vairāk nekā 2000 Latvijas tūrisma profesionāļu žurnālu saņēma bez maksas, taču baidos, ka jaunajos apstākļos tas nebūs iespējams. Tomēr žurnālu noteikti turpināsim izdot arī drukātā veidā, vienlaikus cerot uz profesionāļu atsaucību – žurnālu pasūtot, iegādājoties vairumā vai arī to nopērkot preses izplatīšanas vietās. Skaidrība ir tikai par to, ka arī 2010. gadā žurnāla PDF versiju varēs bez maksas lejuplādēt internetā,” precizē Kristians Rozenvalds.


Lejuplādēt žurnāla “Tūrisms” PDF

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s