Kompānijas „DEAC” apgrozījums 2009. gadā pieaudzis par 32%

Kompānijas „DEAC”, kas ir vislielākais datu centru (DC) operators Baltijas valstīs, 2009. gada apgrozījums pirms audita ir sasniedzis 2 072 197 EUR, kas ir par 32% vairāk par 2008. gada apgrozījumu, proti, 1 577 988 EUR. „DEAC” vadības prasmīgā stratēģija un kompānijas saliedētais darbs, Baltijas vislielākā DC „Rīga” atklāšana, jaunu pieprasītu pakalpojumu ieviešana un eksporta pasūtījumu daļas ievērojama palielināšana nodrošināja plānoto „DEAC” apgrozījuma pieauguma pozitīvo dinamiku, pat ņemot vērā ieilgušo ekonomikas lejupslīdi.


Neskatoties uz sarežģītu finanšu situāciju valstī, kompānijai „DEAC” izdevās panākt pozitīvus rezultātus, pateicoties prasmīgajai stratēģijai un kompānijas personāla un tās partneru saliedētajam darbam. Kompānijas „DEAC”, kas ir vislielākais datu centru (DC) operators Baltijas valstīs, apgrozījums ir palielinājies par 32%, salīdzinot ar pērnā gada apgrozījumu (1 577 988 EUR), un sasniedzis 2 072 197 EUR. Apgrozījuma galveno daļu 60% apmērā veido tādi datu centra pakalpojumi kā serveru statņu, serveru un datu glabāšanas sistēmu noma, 25% veido hostinga pakalpojumi un 15% – IT infrastruktūras apkalpošana.


„Finanšu rādītāju pieaugums ir izskaidrojams ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, IT pakalpojumi ir kļuvuši pieprasītāki, otrkārt, ir palielinājies eksporta pakalpojumu apjoms un, protams, tika atvērts jaunais datu centrs, kas ir vislielākais Baltijā,” skaidro „DEAC” valdes priekšsēdētājs A.Gailītis. „Arvien vairāk uzņēmumu izvēlas datu centra pakalpojumus, jo ir nobažījušies par kompānijas datu glabāšanās drošību un cenšas minimizēt pārējos biznesa riskus,” konstatē A.Gailītis.


2009. gadā „DEAC” pakalpojumu eksporta apjoms ir trīs reizes lielāks salīdzinot ar 2008. gadu. Arī turpmāk „DEAC” plāno orientēties uz eksportu un 2010. gadā sasniegt pakalpojumu eksporta apjomu līdz 50% no kopējā kompānijas apgrozījuma. „Eksportu sekmēs gan jaunais datu apstrādes centrs “Rīga”, kas jau sākotnēji bija paredzēts ārzemju klientiem, gan stratēģisku partnerattiecību attīstīšana. Piemēram, nesen tika noslēgta vienošanās par stratēģisku sadarbību ar Krievijas nacionālo sakaru operatoru – uzņēmumu grupu „Synterra”. Šī vienošanās veido drošu telekomunikāciju tiltu starp Baltiju un Krieviju,” komentē A.Gailītis.


„Visiem šiem faktoriem līdz ar tehnoloģiju pastāvīgo un straujo attīstīšanos jākļūst par lielisku priekšnosacījumu turpmākai rezultatīvai attīstībai. Mūsu partneriem un pasūtītājiem paveras plašas iespējas attīstīt tranzīta biznesu no Eiropas līdz Āzijai. Tagad mūsu klienti no Eiropas un Āzijas varēs iziet uz starptautiskiem datu plūsmas apmaiņas punktiem Frankfurtē, Stokholmā, Londonā, Maskavā, Sanktpēterburgā, Rīgā un citās lielajās pilsētās. Klients varēs izvietot savus datus un IT infrastruktūru daļēji Latvijā, bet daļēji ārzemēs, kas būtiski samazina datu zaudēšanas risku,” piebilst A.Gailītis.


„Kaut arī mums nebija viegli, kopumā mēs esam vairāk nekā apmierināti ar pērnā gada rezultātiem. 2009. gadā mūsu kompānija atzīmēja 10 gadu jubileju, un mēs esam ļoti pateicīgi saviem partneriem un klientiem, kas palīdzējuši mums ielikt stiprus pamatus turpmākai kopējai attīstībai un izaugsmei. Esam pārliecināti, ka kopā mēs sasniegsim vēl labākus rezultātus jau tuvākajā nākotnē.”


Par „DEAC”:

Kompānija „DEAC” ir lielākais DC operators Baltijas valstīs. Tās darbība ir orientēta uz DC un IT ārpakalpojumu sniegšanu visa kontinenta mērogā. „DEAC” piederošo DC (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopplatība ir 1000 kv.m. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis – līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā AMS-IX, DE-CIX, LINX un MSK-IX.

Kompānijai „DEAC” uzticas ap 2000 klientiem no 20 valstīm, tostarp arī Spānijas telekomunikāciju operators „Telefonica”, „Danske Bank”, „Unicredit bank”, „Latvijas Banka”, „Rietumu Banka”, „inbox.lv”, „one.lv”, “Elko Group”, „DEPO DIY”, “Microsoft Latvia”, “Philips Baltic”, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c. „DEAC” pakalpojumus izmanto Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Ukrainā, Vācijā, Spānijā, Somijā, Zviedrijā un Nīderlandē.


Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā vispopulārāko skolvadības sistēmu e-klase.

„DEAC” ir „DELL” iekārtu oficiālais pārstāvis un kompāniju „Microsoft”, „APC” „VMware”, „EMC” un „Synterra” oficiālais partneris.


Vairāk informācijas par DC operatoru „DEAC”: http://www.deac.eu

Artis Babris, DEAC mārketinga daļas vadītāja asistents,

tel.: +371 6707 2141, ababris@deac.lv, http://www.deac.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s